Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sly12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O sly12

  • Urodziny 12.12.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Grabkowo
  • Kod pocztowy
    87-820
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sly12's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich. Chciałem się podzielić z wami kilkoma spostrzerzeniami odnośnie oep 16kw. Użytkuję go od 2 tyg. i mam kilka małych zastrzeżeń. 1. Połączenie podajnika z piecem nie jest uszczelnione. 2. Zaślepka z drugiej strony pieca nie ma żadnej uszczelki i z tym miałem problem bo podczas rozpalania dymiło mi się z tej strony. Uszczelniłem silikonem. 3. Przy połączeniu zasobnika z podajnikiem wprawdzie jest tam uszczelka ale śruby tam zastosowane były za długie przez co zasobnik nie mógłbyć dokręcony do podajnika prawidłowo i podczas rozpalania dymiło się troszkę. 4. Brak miejsca na czujnik temp powrotu. trzeba go samemu zamontować na taśmę czy opaskę. 5. Drugie drzwiczki otwieramy po uprzednim uchyleniu drzwiczek górnych. Nie są to uciążliwe rzeczy do usunięcia ale niestety na jakości wykonania to oni się nie popisali ale to jjest tylko moja opinia. Poza tym piec działa bez najmniejszych problemów, węgiel spala się bez problemów nawet spróbowałem palić owsem i spalał się elegancko. Mam jedno pytanie. Czy połączenie czopucha z kominem należy izolować ( tak jest w instrukcji ) ale jeżeli izoluję się tę rurę tylko żeby nikt się nie oparzył ponieważ spaliny mają wysoką temp. to ja nie chciałbym jej izolować. Po co jeżeli możesz wykorzystać to do ogrzania kotłowni.
  2. Zastanawiam się dlaczego nie ma takiego miejsca na czujnik powrotu bo czujnk zasilania ma takie miejsce. Ja czujnik powrotu owinąłem taśmą na rurze od powrotu mam nadzieję że dobrze? Mam jeszcze jedno pytanie jaki sterownik jest najnowszy do ogniwa eko plusa 16kw bo ja piec dostałem w zeszłym dygodniu i gdy go załączyłem na wyświetlaczu mam 0.0.2.5
  3. Czujnik ma miejsce miedzy dmuchawą a silnikiem. Jest tam a przynajmniej powinna być śrubka z małym płaskownikiem pod który go przykręcasz.
  4. Ja też podpinam się pod pytanie. I jeszcze jedno pytanie gdzie zamontować czujnik zewnętrzny a gdzie wewnętrzny i jakim przewodem?
  5. Pompkę mam na zasilaniu ale za niedługo i tak będe musiał dokupić jeszcze dwie bo będę zmnieniał piec więc będę musiał dokupić pompkę mieszającą i do ogrzewania cwu. Zastanawiam się tylko nad pompą mieszającą a zaworem 3 lub 4 drożnym. Nie wiem co jest lepsze bo nie wiem jak te zawory działają tzn na jakiej zasadzie
  6. Mam jedno pytanie. Moja instalacja jest na rozdzielaczu czyli wszystkie grzejniki na osobnym zasilaniu a jest ich 9 z tego 5 Grzejników ma zawory termostatyczne. Czy to dobrze czy powinienem je zlikwidować dla lepszej pracy kotła?
  7. Chciałbym się jeszcze zapytać o co chodzi z tym doszczelnianiem sylikonem retorty i palnika. Jest to konieczne jak to zrobić i do czego ma to służyć.
  8. Właśnie fachmani robili i projektowali tą instalację. Nie chodzi mi o podłogówkę bo zawsze można ją przydławić nawet zaworem termostatycznym. Chodzi mi o to że w takim wypadku po 1-sze ogrzewana jest większa ilość wody a po 2-gie pompka cyrkulacyjna ma dużo więcej do popchania. Więc to mnie właśnie martwi że mając takie rozwiązanie dużo tracę i na paliwie, wydajności czy wielkości pieca. Jeśli się mylę to poproszę o sprostowanie. prosiłbym o jakiekolwiek porady i wskazówki odnośnie mojej instalacji. Czy piec ogniwo eko plus 16kw jest nieprzewymiarowany dla mojego domu? A z serwisem chciałem się zapytać jak szybko on działa i czy jest godny polecenia bo w moim województwie te piece nie są znane i pewnie będę miał problemy z jakimkolwiek serwisantem czy jakąkolwiek pomocą.
  9. Mam pytanie. Zamierzam kupić piec ogniwo eko plus 16kw. Mam do ogrzania 100 m2 praktycznie nieocieplonego parteru ( poddasze narazie nie jest użytkowane ). Moja instalacja jest na jednym rozdzielaczu z którego każdy pokój czyli grzejnik jest na osobnym zasilaniu ( na tym samym rozdzielaczu mam także ogrzewanie podłogowe łazienki). Chciałem się poradzić czy takie rozwiązanie nie było błędem i czy coś można z tym zrobić? Chciałem sie dowiedzieć również o serwis ogniwa ponieważ mieszkam we Włocławku a najbliższy dystrybutor jest w Bydgoszczy. Czy nie będę miał z tym problemu w razie jakichkolwiek problemów. Czy schematy podłączeń na stronie producenta chodzi mi tu o pompę mieszającą jest konieczna czy lepiej zastosować zawór4 drożny. Z góry dziękuję za rady!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...