Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marconi_piaseczno

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    200
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marconi_piaseczno

  1. Ja też planuję u siebie zrobić rondo. Mam już wstępne pomiary ale fajnie by było gdyby ktoś opisał w praktyce jak to jest z posiadaniem takiego ronda. Czy założenia się sprawdziły, czy gdybyście mieli możliwość robienia ronda od nowa to czy zrobilibyście większe, mniejsze, etc. Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi i osób, które posiadają ronda.
  2. Odgrzewam kotleta. Minęło dokładnie 6 lat od ostatniego wpisu, ciekawy jestem jak się ceny zmieniły w tym czasie. Szczególnie jestem zainteresowany cenami w woj. mazowieckim.
  3. Też przymierzam się do wybrukowania podjazdu. U mnie to jakieś 120-130m2. Pomyślałem sobie, że gdy tak skrzyknąć się w kilka osób, które szukają firmy od układania kostki to można by wynegocjować lepszą cenę. To samo z zakupem kostki czy obrzeży. Gdyby ktoś był zainteresowany takim pomysłem wspólnego dogadania się i poszukania najlepszej oferty zapraszam pod adres [email protected]
  4. Odgrzeję trochę kotleta. Mieszkam 3 lata w domu gdzie mam WM z reku i teraz chciałbym do tego w końcu podłączyć GGWC. Mam już zakopane na działce 15 mb rury PE (podłoże gliniaste, wody gruntowe 1 m pod powierzchnią, ryry zakopane na gł. ok. 2 m.). Projektant, który zrobił mi projekt WM z reku i GGWC wyjechał za granicę i nie mam możliwości skonsultowania z nim jego projektu. Czy możecie zerknąć i powiedzieć czy wszystkie elementy są poprawnie zaprojektowane?
  5. Ja polecam Pana Czesia z Piaseczna, istna "złota rączka". W dodatku sprząta po swoich pracach tak, że od razu można mieszkać. Telefon mogę przesłać na PW.
  6. Witam, Jestem na etapie przygotowywania się do "przykrycia" rowu. Kolejne etapy prac, które muszę wykonać: 1. Ustalenie zarządcy rowu (kilka telefonów, koszt: zgodnie z taryfą operatora:-) 2. Pozwolenie od zarządcy (Gmina, bezpłatnie) 3. przygotowanie mapki do celów projektowych (geodeta, koszt: 600 zł) 4. Pozwolenie wodnoprawne (Architekt z odpowiednimi uprawnieniami, koszt: 1.100 zł) 5. Zgłoszenie prac budowlanych (Starostwo, koszt: 217 zł) 6. Zakup rur (karbowane, fi 400, koszt 75 zł/mb) 7. Zakup studzienki rewizyjnej 8. Prace ziemne U mnie jak wszystko zamknie się w 10.000 zł to będzie dobrze
  7. Witam, Ja po przeczytaniu całego wątku zdecydowałem się na wykonanie bramy przesuwnej samonośnej. Mam natomiast pytanie dotyczące fundamentu pod takowy mechanizm. Jakie wymiary i parametry muszą być zachowane? Zastanawiam się jeszcze nad takim rozwiązaniem mniej inwazyjnym: Ma ktoś u siebie tak zamontowaną bramę? Ciekawe jaki koszt? Pewnie niemały.
  8. Odgrzewam kotleta. Ja u siebie na działce mam rów melioracyjny, w który chciałem wpuścić dużą rurę i go zasypać. Dostałem pozwolenie z Gminy pod warunkiem, że wykonam operat wodno-prawny. Jak się okazuje nie są to małe koszty wykonania takiego operatu + same rury do zakrycia, żwir, piach, ziemia.
  9. Odgrzewam kotleta. Ja u siebie na działce mam rów melioracyjny, w który chciałem wpuścić dużą rurę i go zasypać. Dostałem pozwolenie z Gminy pod warunkiem, że wykonam operat wodno-prawny. Firma, która mi robiła wstępną wycenę powiedziała 4.000 zł na dzień dobry + do tego poprawki jeśli będą, a będą.
  10. Witam, Mam na swojej działce rów i chcę w niego włożyć rurę i ją zasypać. Dostałem pozwolenie z Gminy i warunki techniczne oprócz tego muszę wykonać operat wodno-prawny. Byłbym wdzięczny za wypowiedzi osób, które mają to za sobą. Jaki jest koszt wykonania opreratu, koszt projektu, inne dodatkowe związane z tym koszty.
  11. Witam, Czy ktoś z forumowiczy starał się w Starostwie o "operat wodno-prawny?". Mamy na działce rów melioracyjny i chcemy go "zakryć", tzn. wsadzić rury karbowane fi 400 mm i je zasypać. Dostaliśmy już warunki techniczne i pozwolenie z Gminy ale musimy jeszcze zrobić ten operat.
  12. Odgrzewam kotleta. Na mojej działce, na jednym z jej brzegów znajduje się rów melioracyjny, który jest częścią systemu odwodnienie kilku ulic. Rów ten ma ujście do pobliskiej rzeki. Jednak tylko w ekstremalnych warunkach tym rowem płynie woda, w większości przypadków stoi on suchy, nawet po deszczu gdy się trochę napełni wodą woda rozłącza się zanim dopłynie do tej rzeczki. Na części posesji, przez które przechodzi ów rów jest on zakryty (rury fi 400 mm, zasypane ziemią). Z racji tego, że dzieciaki dorastają i zaczynają się interesować tymże rowem postanowiłem, że warto może i u nas zakryć go. Pismo do Gminy z prośbą o wydanie warunków i odpowiedź: Wydział taki a taki wyraża zgodę na przykrycie rowu ale po spełnieniu pewnych warunków. Jednym z nich jest wykonanie operatu wodno-prawnego i uzyskanie decyzji w Starostwie Powiatowym. Do rowu nie zamierzam wprowadzać żadnej wody opadowej ani tym bardziej ścieków tylko go zakrywam. Przerabiał ktoś z Was podobne historie?
  13. Witam, Poszukuję niedrogo kupić 100 szt. płytek chodnikowych 50x50. Gdyby ktoś coś to proszę o kontakt 502 314 474.
  14. Czyli firma OK, pytanie teraz o cenę? Może podzielicie się z nami cenami za te Wasze podjazdy? Wiem, że ceny są zróżnicowane co do regionów ale może ktoś skorzysta z Waszych doświadczeń. Będę wdzięczny za odpowiedzi.
  15. Witam, Ja w tym roku się przymierzam do zrobienia krawężników i wyłożenia tłucznia pod kostkę (w przyszłości). Poszukuję namiarów na sprawdzoną ekipę ewentualnie namiary na skład gdzie w okolicy Piaseczna tanio dostane takie surowce. Pozdr.
  16. Dzięki za rady. Po kilku dniach bez deszczu wilgotność w pomieszczeniach po całodziennym wietrzeniu do 40%. W mniejszych pokojach gdzie efekt "górki" był nieznaczny panele praktycznie wróciły do stanu z zimy czyli do poziomu "zero". Najgorzej jest w salonie i w pokoju gdzie stoi akwarium. Poziom paneli opadł ale nieznacznie. Po nocy, gdy rano spojrzałem na higrometr wilgotność w pomieszczeniu była na poziomie 51%. Dzisiaj znowu planowane jest wietrzenie i szukanie parkieciarza z Piaseczna, który powiększy te dylatacje.
  17. w zimie nie było problemów. Problemy to deszczowa wiosna moim zdaniem.
  18. OK, spróbuję i tak nie mam nic do stracenia.
  19. Witam, Nie zakładam nowego tematu bo ten watek przypomina moje problemy. Z tymże ja popełniłem więcej błędów podczas montażu. Dom wybudowany w 2011 roku, rok stał bez okien i sobie ładnie obsychał, później tynkowanie, po 3 miesiącach letnich od tynkowania wstawione dopiero okna, potem jeszcze osuszane pomieszczenia profesjonalnym osuszaczem po malowaniu. Wilgotność powietrza w środku (przy ogrzewaniu kaloryferami, nie mamy podłogówki) wynosiła średnio 60%. W domu zainstalowana WM z rekuperacją. Do teraz nic z panelami się nie działo czyli ponad pół roku. Teraz wilgotność powietrza w środku dochodzi do 70% i panele w każdym pokoju "wstały" najbardziej w sypialni i w salonie. Pierwszy błąd to taki, że zostawiłem za małe przerwy dylatacyjne, nie zmierzyłem wilgotności podłoża, położyłem tylko jedną warstwę gąbki. Teraz panele rozpierają się o ściany a pod ścianami wiszą kaloryfery a po drugiej stronie stoją meble i nie mam jak obciąć tych paneli metodą chałupniczą. Będę wdzięczny za jakieś rady mało inwazyjne ale obawiam się, że chyba nic z tego. Czy jak tak zostawię panele to jest szansa, że się zejdą i opadną na podłogę jak wilgotność powietrza się obniży?
  20. Ja kupowałem wszystko w Gołkowie w Hydro-Instalu (http://www.hydro-instal.net.pl). Powiedziałem, że wezmę wszystko, grzejniki, piec, rurki, etc. i dostałem rabat 20% na wszystko. A wydałem sporo więc i rabat był duży.
  21. tyle, że ja nie granit będę sypał a tłuczeń. Bardziej chodziło mi o podpowiedź praktyczną kogoś kto sam robił podjazd z tłucznia i wie ile jemu "poszło" na ile metrów2.
  22. Ale wystarczy się po okolicy przejechać żeby się zorientować, że wszyscy i tak robią po swojemu.
  23. Tak jak pisałem. U nas jest problem z powierzchnią biologicznie czynną. Nikt praktycznie nie spełnia tych wymogów i wszyscy robią bez zgłoszenia. Przynajmniej mówię o tych, których znam i którzy tak robili.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...