Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafaltd

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

O rafaltd

  • Urodziny 24.01.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Terespol
  • Kod pocztowy
    21-550
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rafaltd's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Użytkowałem takiego olsztyniaka przez 15 lat. Pierwsze 11 lat palone typowo na smroda. Ostatnie 4 lata od góry. Żeby palić od góry trzeba zaślepić tył tego rusztu szamotem. Popracować nad PW, zaślepić ruszt pionowy i można palić. Ja miałem na 140 m2 ocieplonego mieszkania - 14 kW i po zmniejszeniu rusztu nie robił wrażenia za dużego. Obecnie stoi w szopie i czeka na złom (chociaż jest całkowicie sprawny), doczekał się tylko następcę z dolnym spalaniem.
  2. Oj trochę przy nim się bawiłem. Najważniejsze w moim przypadku to uszczelnione drzwiczki, bo bez tego kocioł był nie do opanowania. Oprócz tego skrócony ruszt z tyłu, zaślepiony ruszt pionowy i ala-kierownicę powietrza wtórnego Szczegóły są od postu 50 - http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11999-kotly-gornego-spalania/page__st__40
  3. Też palę w takim kociołku od góry i spokojnie wytrzymuje 12-14h. Tak jak kolega andrzej144 wspomniał jest to kocioł na koks lub mieszkankę węglowo-koksową ponieważ posiada krótki wymiennik (podobnie jak kotły Camino). Jedyna szansa dla niego na ekonomiczne spalanie węgla to palenie od góry. Pozdr. Rafał
  4. Według mnie przy takich temperaturach nie ma mowy, żeby mróz wszedł do wnętrza budynku. Dla czystszego sumienia można zostawić włączoną pompę na najniższym biegu.
  5. Żeby palić drewnem w tym roku, to należałoby mieć je przygotowane co najmniej od ubiegłego roku, żeby mogło podeschnąć. Najlepiej jeśli jest sezonowane - suszone na otwartej przestrzeni pod zadaszeniem przez 2 lata. Palenie wilgotnym drewnem kończy się zniszczeniem kotła i komina. Do efektywnego palenia drewnem najlepiej sprawdzają się kotły do tego przeznaczone w połączeniu z buforem ciepła. Można wtedy mówić o jakimś komforcie użytkowania.
  6. Zdefiniowałem dwie przegrody, jedna z styropianem a druga z wełną. Program nie wskazał nieprawidłowości i twierdzi, że nie zajdzie zjawisko kondensacji pary wodnej w przegrodzie (czy dobrze interpretuję) ?
  7. No niestety ocieplenie wełną jest droższe o 50% kosztów ocieplenia styropianem. Takie przynajmniej mam realia na miejscu. Koszt ocieplenia (materiał i robocizna) styropianem 78 zł/m2 a wełną 121 zł/m2. Zastosowanie wełny w moim przypadku nie wpłynie na oddychanie ściany (jako całej przegrody) ponieważ tam już jest styropian, który ogranicza ten przepływ. Nurtują mnie tylko warunki wilgotnościowe w warstwie osłonowej obecnej przegrody. Choć może jeśli dam 12 cm styropianu to nie będzie warunków do wystąpienia punktu rosy po za warstwą styropianu zewnętrznego.
  8. Wydaje mi się, że 600. Dokładnie nie pamiętam, ale typowy z przed 17 lat wyprodukowany w Lubartowie. Murowany na zwykłej zaprawie z spoiną czasami dochodzącą pewnie do ok 2 cm.
  9. Pozwolę sobie odświeżyć swój tema. W najbliższych dniach sprawa ocieplenia będzie musiała być zakończona. Najgorsze, że do końca mam mętlik w głowie. Finalizując temat zastanawiam się nad 12 cm styropianu lub 10 cm wełmy mineralnej Frontrock Max. Doradźcie, czy warto dopłacać do kosztów izolacji styropianem około 50% aby mieć tą wełnę.
  10. rafaltd

    Wybór kotła CO

    Zapomniałem jeszcze dodać, że według informacji producenta KSGW ZGODA w standardzie posiada regulowany dopływ powietrza wtórnego (rzecz istotna w dolniaku tak jak ruchome ruszta). KDO-U Żywca raczej tego nie posiada (przynajmniej na stronie internetowej ani słowa o tym). Pozdr.
  11. rafaltd

    Wybór kotła CO

    Witam ponownie. KSGW ZGODA standardowo to jest całkowity golas. Nie posiada przerusztowania i sterownika wraz z wentylatorem. Sprawdź w cenniku. W pierwszej opcji wymaga dopłaty ruchomy ruszt a w kolejnej można dokupić jeszcze sterownik wraz z wentylatorem. Wynika z tego, że można zamówić sobie wersję tylko z rusztowaniem a jako sterowanie zamontować miarkownik.
  12. rafaltd

    Wybór kotła CO

    Według mnie ciekawym kotłem jesta także KSGW ZGODA http://www.zgoda-wieprz.pl/76-kociol-ksgw. Kociłek jest prawdziwym dolniakiem, posiada dopływ powietrza wtórnego, ruszta żeliwne, przegarniacz, duży wybór mocy.
  13. Tylko, że ja w ścianie mam już wsadzony styropian 6 cm pomiędzy warstwami z betonu komórkowego. Obecnie chcę dodatkowo tą ścianę docieplić z zewnątrz. Mam rozumieć, że wybór materiału dodatkowego ocieplenia w tym przypadku jest dowolny? Spotkałem się z opiniami, że kolejna warstwa styropianu spowoduje odcięcie dopływu powietrza do obecnej ściany elewacyjnej i może prowadzić do jej zawilgocenia.
  14. A może mi ktoś podpowiedzieć, jaka będzie różnica w cenie pomiędzy styropianem i wełną przy grubości 10 cm. Oczywiście chodzi mi o przybliżone różnice. Obecnie, po wstępnych oględzinach majstra koszt ocieplenia styropianem 10 cm (materiał i robocizna) to około 90 zł/m2.
  15. Witam Posiadam dom z ścianami od wewnątrz beton komórkowy 24 cm, styropian 6 cm, beton komórkowy 12 cm. W przyszłym roku planuję te ściany docieplić metodą lekką mokrą. Tylko czym i jaką warstwą?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...