
rafaltd
Użytkownicy-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
O rafaltd
- Urodziny 24.01.1975
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Terespol
-
Kod pocztowy
21-550
-
Województwo
lubelskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
rafaltd's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
rafaltd odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Użytkowałem takiego olsztyniaka przez 15 lat. Pierwsze 11 lat palone typowo na smroda. Ostatnie 4 lata od góry. Żeby palić od góry trzeba zaślepić tył tego rusztu szamotem. Popracować nad PW, zaślepić ruszt pionowy i można palić. Ja miałem na 140 m2 ocieplonego mieszkania - 14 kW i po zmniejszeniu rusztu nie robił wrażenia za dużego. Obecnie stoi w szopie i czeka na złom (chociaż jest całkowicie sprawny), doczekał się tylko następcę z dolnym spalaniem. -
Piec "SKI" Olsztyn, czym i jak palić ekonomicznie, stałopalność.
rafaltd odpowiedział Zig_Zag → na topic → Ogrzewanie
Oj trochę przy nim się bawiłem. Najważniejsze w moim przypadku to uszczelnione drzwiczki, bo bez tego kocioł był nie do opanowania. Oprócz tego skrócony ruszt z tyłu, zaślepiony ruszt pionowy i ala-kierownicę powietrza wtórnego Szczegóły są od postu 50 - http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11999-kotly-gornego-spalania/page__st__40 -
Piec "SKI" Olsztyn, czym i jak palić ekonomicznie, stałopalność.
rafaltd odpowiedział Zig_Zag → na topic → Ogrzewanie
Też palę w takim kociołku od góry i spokojnie wytrzymuje 12-14h. Tak jak kolega andrzej144 wspomniał jest to kocioł na koks lub mieszkankę węglowo-koksową ponieważ posiada krótki wymiennik (podobnie jak kotły Camino). Jedyna szansa dla niego na ekonomiczne spalanie węgla to palenie od góry. Pozdr. Rafał -
Ida przymrozki a instalacja jeszcze nie uruchomiona.
rafaltd odpowiedział BeataSlawek → na topic → Ogrzewanie
Według mnie przy takich temperaturach nie ma mowy, żeby mróz wszedł do wnętrza budynku. Dla czystszego sumienia można zostawić włączoną pompę na najniższym biegu.- 2 odpowiedzi
-
- instalacja
- jeszcze
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Żeby palić drewnem w tym roku, to należałoby mieć je przygotowane co najmniej od ubiegłego roku, żeby mogło podeschnąć. Najlepiej jeśli jest sezonowane - suszone na otwartej przestrzeni pod zadaszeniem przez 2 lata. Palenie wilgotnym drewnem kończy się zniszczeniem kotła i komina. Do efektywnego palenia drewnem najlepiej sprawdzają się kotły do tego przeznaczone w połączeniu z buforem ciepła. Można wtedy mówić o jakimś komforcie użytkowania.
-
Zdefiniowałem dwie przegrody, jedna z styropianem a druga z wełną. Program nie wskazał nieprawidłowości i twierdzi, że nie zajdzie zjawisko kondensacji pary wodnej w przegrodzie (czy dobrze interpretuję) ?
- 20 odpowiedzi
-
- docieplenie
- ściany
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No niestety ocieplenie wełną jest droższe o 50% kosztów ocieplenia styropianem. Takie przynajmniej mam realia na miejscu. Koszt ocieplenia (materiał i robocizna) styropianem 78 zł/m2 a wełną 121 zł/m2. Zastosowanie wełny w moim przypadku nie wpłynie na oddychanie ściany (jako całej przegrody) ponieważ tam już jest styropian, który ogranicza ten przepływ. Nurtują mnie tylko warunki wilgotnościowe w warstwie osłonowej obecnej przegrody. Choć może jeśli dam 12 cm styropianu to nie będzie warunków do wystąpienia punktu rosy po za warstwą styropianu zewnętrznego.
- 20 odpowiedzi
-
- docieplenie
- ściany
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wydaje mi się, że 600. Dokładnie nie pamiętam, ale typowy z przed 17 lat wyprodukowany w Lubartowie. Murowany na zwykłej zaprawie z spoiną czasami dochodzącą pewnie do ok 2 cm.
- 20 odpowiedzi
-
- docieplenie
- ściany
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Pozwolę sobie odświeżyć swój tema. W najbliższych dniach sprawa ocieplenia będzie musiała być zakończona. Najgorsze, że do końca mam mętlik w głowie. Finalizując temat zastanawiam się nad 12 cm styropianu lub 10 cm wełmy mineralnej Frontrock Max. Doradźcie, czy warto dopłacać do kosztów izolacji styropianem około 50% aby mieć tą wełnę.
- 20 odpowiedzi
-
- docieplenie
- ściany
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zapomniałem jeszcze dodać, że według informacji producenta KSGW ZGODA w standardzie posiada regulowany dopływ powietrza wtórnego (rzecz istotna w dolniaku tak jak ruchome ruszta). KDO-U Żywca raczej tego nie posiada (przynajmniej na stronie internetowej ani słowa o tym). Pozdr.
-
Witam ponownie. KSGW ZGODA standardowo to jest całkowity golas. Nie posiada przerusztowania i sterownika wraz z wentylatorem. Sprawdź w cenniku. W pierwszej opcji wymaga dopłaty ruchomy ruszt a w kolejnej można dokupić jeszcze sterownik wraz z wentylatorem. Wynika z tego, że można zamówić sobie wersję tylko z rusztowaniem a jako sterowanie zamontować miarkownik.
-
Według mnie ciekawym kotłem jesta także KSGW ZGODA http://www.zgoda-wieprz.pl/76-kociol-ksgw. Kociłek jest prawdziwym dolniakiem, posiada dopływ powietrza wtórnego, ruszta żeliwne, przegarniacz, duży wybór mocy.
-
Tylko, że ja w ścianie mam już wsadzony styropian 6 cm pomiędzy warstwami z betonu komórkowego. Obecnie chcę dodatkowo tą ścianę docieplić z zewnątrz. Mam rozumieć, że wybór materiału dodatkowego ocieplenia w tym przypadku jest dowolny? Spotkałem się z opiniami, że kolejna warstwa styropianu spowoduje odcięcie dopływu powietrza do obecnej ściany elewacyjnej i może prowadzić do jej zawilgocenia.
- 20 odpowiedzi
-
- docieplenie
- ściany
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A może mi ktoś podpowiedzieć, jaka będzie różnica w cenie pomiędzy styropianem i wełną przy grubości 10 cm. Oczywiście chodzi mi o przybliżone różnice. Obecnie, po wstępnych oględzinach majstra koszt ocieplenia styropianem 10 cm (materiał i robocizna) to około 90 zł/m2.
- 20 odpowiedzi
-
- docieplenie
- ściany
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Posiadam dom z ścianami od wewnątrz beton komórkowy 24 cm, styropian 6 cm, beton komórkowy 12 cm. W przyszłym roku planuję te ściany docieplić metodą lekką mokrą. Tylko czym i jaką warstwą?
- 20 odpowiedzi
-
- docieplenie
- ściany
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: