Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Artur201

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Artur201

  1. To rzeczywiście nic 20m3 tutaj jednak trzeba wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na energię .
  2. Przy 4.5 cm jastrychu dawać zbrojenie a może na całość anhydrytowe a tylko w łazience cementowe. Jeszcze nie wiem czy to będzie w układzie zamkniętym bo wtedy naczynie przeponowe musiało by mieć ze 200 litrów. W sumie mogę powiedzieć że podłogówka będzie obwodem zamkniętym i mam w planie łazienki zrobić na stałym przepływie reszta na elektrozaworach. Zrównoważenia przepływów nie będzie żadnego a zależy mi na sterowaniu indywidualnym w pokojach
  3. Jaśku wszystko przede mną wiedza uzyskana zostanie zastosowana
  4. W lecie to nie problem więcej ciepełka odzyskiwać jak jest to gdzie magazynować.W zimie z tego co zauważyłem to na ocieplonej części dachu śnieg zalega na nie ocieplonej topnieje szybko jak słoneczko w okienko poddasza zaświeci.Przy łączeniu izolacji ściany i dachu przepływ powietrza z pod styropianu nad membraną paroizolacyjną powinien sprawę załatwić choćby w brzegowej strefie a reszta to już natura.
  5. Adam jakby dach blaszany jaką szybą przykrył i metodą Jaśka odbierał to ciepło to gorszej sprawności ale ogromnej powierzchni solara mamy.
  6. Załóżmy że przeczytałem ten temat bo od 150 strony to jakieś kłótnie i i bicie piany. Mam takie dwa pytanka dotyczące mojej nietypowej sprawy.Może najpierw trochę opiszę budynek. Budynek trzy kondygnacje 320 m2 pow użytkowej plus trochę garaży.Z zewnątrz szczelinówka 22cm zarapowana od wew przerwa 3 cm następna szczelinówka 22 cm stropy max ceramiczny. Marzy mi się dom energooszczędny w miarę możliwości.Takie tam REKU podłogówka izolacja zew. Pytanko pierwsze. Na piętrze i poddaszu mam do dyspozycji 7 cm na stropie .Podobno jest on dobrą izolacją.Jeden cm styropianu z folią i siatka pod rurki wychodzi 5.5 - 6 cm jastrychu czy to nie będzie pękać i czy nie za cienkie. Przy okazji jaka różnica pomiędzy alu-pex WAV i Diamond czy tylko w cenie. Pytanko drugie. Będzie bufor pomysłu Adama Mk .Na każdym piętrze wychodzi mi 8-9 pętli 60-80 mb każda. Czy jedna pompa z układem mieszającym wystarczy na trzy szafki z listwami zasilanie bym stopniował np do pierwszej fi 32 potem 28 i do trzeciej 22.
  7. Jak obiecałem temat zapoznałem czekam na dalsza część bo widzę że się rozkręcacie.Co do tego wentylatorka pochwalić muszę jeszcze raz proste konstrukcyjnie odzyskanie ciepła i parę rzeczy nurtujących mnie rozwiąże przy okazji.Tak jak adama bufor dla większości to magazyn energii i jej dystrybutor załatwia sprawę sprzęgła i produkuje ciepłą wodę to dla mnie jeszcze daje duże oszczędności likwidując częste rozruchy pieca które są w tym przypadku energochłonne. Te dwa rozwiązania to jakbyście dla mnie wymyślili.Za waszym pozwoleniem na pewno zastosuję. Się zaczytałem czas na lu lu
  8. No Jaśku zaimponowałeś mi tym dachem dyć u mnie klepana z 70 m2 od południa jakieś 10 stopni na wschód .Bolało mnie to ciepełko bo blachy dotknąć się nieda w słoneczne dni.Myślałem o jakimś meandrze z miedzi ale to ocynk blacha.No no głupi wentylatorek z wymiennikiem a parę spraw załatwi w lecie i w zimie.
  9. Bufor jest podstawom urządzeniem które muszę zrobić bo da mi wymierne korzyści przy paliwach które używam. Solary to już przy okazji stacja pompowa już jest trafiła się za grosze a 10 m2 wiem że to nic do obserwacji i na początek wystarczy.
  10. Jasiek przelecę ten temat wieczorem i zobaczymy co dalej.
  11. Pójść pójdzie kwestią jest ile z tego da się wyciągnąć w praktyce.Dom mam w mieście i ogranicza mnie ilość dostępnego terenu
  12. Panowie wiadomo że zacznę od 10m2 to jest jakieś cztery duże solary trzeba to poobserwować i podjąć decyzję co dalej
  13. no wiesz jasiek młodej sąsiadce kąpieli i mycia pleców nie odmówię
  14. Niczym ja emerytury doczekam to jeszcze ze trzy razy wiek podniosą sił coraz mniej z żyć z czegoś czeba
  15. Albo dla studentek mieszkających na dwóch piętrach na demną w tych siedmiu pokojach
  16. Nie da się parasola w D.. rozłożyć chociaż to zależy od wielkości parasola lub D... Często to słyszę nie da się a ja uważam że to kwestia czasu i pieniędzy.
  17. I dlatego solary powinny mieć możliwość zmiany kąta nad czym też myślę.
  18. Adam po prostu chodzi mi po głowie żeby to ciepło z gwc i po reku pod chodnikiem puścić i zobaczyć co z tego wyjdzie. robił ktoś coś takiego bo nie słyszałem. Co do bufora to najpierw pomieszczenia na to a to się wiąże z ogromną ilością pracy membranami itp.Przećwiczyłem na kanale jak pogłębiałem. Co do bufora to widzę w moim układzie minimum 3 m3 akumulator do tego 5m3 wzwyż.Te dwa zbiorniki muszę odseparować bo też w planach może się uda wymłodzić do 100 m3 żeby z lata nazbierać. Solarków planuję 50 m2 więcej kulturalnie nie zmieszczę.
  19. Jeżeli chodzi o szczelne i elastyczne połączenie rożnych materiałów ja stosuje klej poliuretanowy w tubach takich jak silikon a kupuje to w sklepach dla lakierników samochodowych.Bardzo mocne elastyczne po wyschnięciu bezzapachowe.
  20. Przepraszam że nawiązuje do tematu nie związanego z buforem lecz Adamie tylko tutaj jesteś. Czy jest możliwe uzyskać z gwc przewymiarowanego i dwa metry pod ziemią uzyskać 15 stopni w zimie Tylko rurowy wchodzi w rachubę.
  21. Adam jestem w fazie ciepła co do fotowoltaniki itp.to temat następny. Mój dom to ponad 300m kw mieszkalnej to bufora kawałek być musi i akumulatorki do tego mniejszy na bieżąco duży do zbierania nadprodukcji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...