Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kangur

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

kangur's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam! Mam u siebie zainstalowany Quatro X.7 z grzałką, ale dopiero będę go używał tej zimy (mam taką nadzieję ) w ukadzie z kominkiem z plaszczem wodnym (docelowo ma być jeszcze piec gazowy). W sumie bardzo porządnie wykonany, estetyczny, dokładna instrukcja instalacji (ze schematami) oraz obsługi. Producent podaje na swojej stronie, że są dostępne w wersji z podejściem od dołu i od góry - ja mam akurat podejścia od dołu, pobór ciepłej wody od góry (najpierw trzeba wykręcić korek zaślepiający) dodatkowo mam cyrkulację CWU. Nie wiem, jak u innych producentów, ale tutaj pierwszy raz się spotkałem z możliwością zasilania z dwóch faz (większa moc "grzałki" = skrócenie czasu nagrzewania, nie pamiętam, ale chyba z ok. 9h do 3h). No i możiwość sterowania pompką od obiegu wężownicy... Mam nadzieję, że po sezonie będę mógł z czystym sumieniem polecać go wszystkim pytającym W ogóle to jestem cały w niepewności, chyba ci, którzy też są już "na walizkach" wiedzą co czuję... To jak skok na "bandżi"... Czy nasz dom nas nie zawiedzie, czy wszystko będzie OK, itd.... ?
  2. kangur

    MAKROTERM z p?. wod ?

    Ja również mam zamiar ogrzewać dom (120 m2) kominkiem z płaszczem wodnym + zasobnik CW (docelowo współpracującym z piecem gazowym), a do tego w kuchni i w łazienkach (zimne płytki!) chciałbym zainstalować ogrzewanie podłogowe. Widziałem w sklepach specjalne zawory do podłogówek (do 15 m2 powierzchni), które montuje się na powrocie podłogówki. Ograniczają one temperaturę czynnika na powrocie w zakresie od 10 do 50 st C i w ten sposób regulują temp. wody w podłogówce (zamykając odpływ zabezpieczają przed dostaniem sie gorącej wody do rurek). Nie jestem specjalistą w tym zakresie, ale na chłopski rozum wydaje się to OK. Przecież woda w instalacji nie ogrzewa się nagle lecz temperatura rośnie stopniowo. Zatem taki zawór powinie być wystarczającym zabezpieczeniem przed zbyt gorącą wodą (zagotowanie itp.). Czy ktoś coś takiego ma u siebie, a może ma jakąś opinię na ten temat? Zastanawiam się też nad rodzajem rurek. Ktoś mi mówił, że można z miękkiej miedzi w peszlu. Co wy na to? Miedź jest na pewno bardziej odporna na temp. niż tworzywo... Poradźcie coś proszę... Tak na marginesie, to albo mam pecha do instalatorów, albo wiedzą oni niewiele więcej niż ja Cała moja nadzieja w Was Forumowicze!
  3. Mam studnię wierconą i woda jest silnie wapienna - po zagotowaniu mętnieje, a na dnie szklanki robi się osad. Czajnik bezprzewodowy po kilkudziesięciu użyciach wygląda w środku strasznie... Proszę, poradźcie co z tym zrobić? Zastanawiam się jak będzie wyglądał piec CO/CW lub pralka automatyczna... (jeszcze nie mieszkamy).
  4. Proponuję jeszcze zerknąć tutaj: http://www.telrud.pl/telrud/oczyszczalnie_sciekow_t_os.htm Osobiście tego nie sprawdzałem, ale rzecz wygląda interesująco. Nie musi być tutaj drenów rozsączających, a wodę można odpompować np. do rowu (i to legalnie!). A może ktoś z Was ma u siebie coś takiego. Ciekaw jestem jak to się sprawdza...
  5. Mam taki problem: zamierzam wkrótce robić fundament pod budynek niepodpiwniczony ze ścianami w technologii jednowarstwowej z bloczków gazobetonowych. Woda gruntowa jest ok. 1 m poniżej poziomu gruntu (po deszczach nawet wyżej). Grunt jest ilasty (glina) bez kamieni, raczej mało przpuszczalny, stały grunt (kamienie, fragmenty skał) zaczyna się na głębokości ok. 1,10 m. Tak sobie planowałem, że wykopię ławy na 40 cm, u spodu lekko je zeskosuję (stopa) i zaleję betonem prosto do ziemi, a potem w drugiej kolejności wykonam część nadziemną w deskowaniu. I teraz mój problem: w ostatnim (7/2002) numerze Muratora przeczytałem, że trzeba izolować fundament przeciwwilgociowo od zewnątrz, np. tynkiem wodoszczelnym, a od środka termicznie styropianem. Wszystko dobrze, jeśli robi się fundament w deskowaniu od samego dna. Ale jak to zrobić, gdy beton leje się prosto do wykopu (o takim sposobie wylewania przeczytałem w którymś Muratorze)? Sąsiad mówił mi, że mało kto taką izolację wykonuje, a beto leje się wprost do wykopu bez żadnych izolacji i że izoluje się jedynie część ponad gruntem. Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym względzi proszę poradźcie, co z tym fantem zrobić... Z góry dzięki za wszelkie informacje!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...