Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

headpoint

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O headpoint

  • Urodziny 18.04.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    54-129
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

headpoint's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedzi - reszty poszukam sobie na forum
  2. to jest cena PC i instalacji grzania podłogowego brutto - ale będę szukał tańszych choć ta propozycja 43.500 na Ecopowerze wraz z dokumentacją geologiczną brzmiało moim zdaniem sensownie (pionowe DZ)
  3. podepnę się pod temat z pytaniami: - czy to prawda, że podłogówka nie jest polecana w sypialniach alergików z powodu takiego, że dolne ogrzewanie sprzyja szybszemu rozwojowi roztoczy w nisko ustawionych materacach na łóżkach? - czy to prawda, że piec na paliwo stałe nie nadaje się do ogrzewania podłogówki ze względu na to, że będzie musiał pracować ciągle, lub często się włączać a nagrzanie od niskich temperatur zajmuje mu dużo czasu ze względu na dużą ilość cieczy w układzie? - czy to prawda, że podłogówka powoduje szybsze odkształcanie się mebli z płyty wiórowej stojących na niej?
  4. Dochodzi mi parę kalkulacji na różne rozwiązania ale powoli korzystając z doświadczeń finansowych innych robię sobie obliczenia inwestycyjne i albo źle liczę albo faktycznie racja z tymi pompami ciepła bo wychodzą w totalu taniej... Policzyłem sobie pi razy oko średni koszt instalacji kaloryferów + orurowanie + piec na groszek + pompa ciepła do cwu (solary drożej wychodzą) i wyszło mi koło 67.000, później obliczyłem koszt PC wraz z pionowym źródłem (na bazie kalkulacji od jednej z firm) oraz koszt ogrzewania podłogowego i wyszło mi 63.000 (tyle, że wraz z robocizną) - co powinienem jeszcze uwzględnić w tym liczeniu pominąwszy nawet koszty komina?
  5. takie wyliczenia na podstawie projektu dostawałem od pewnych firm. Oczywiście nie wszystkie ale było to zwykle między 11kW do 21kW w zależności od tego czy chcieli kompleksowo wykonywać również dla basenu. Minimalnie w zestawach z rekuperatorem i wymiennikiem gruntowym wyliczali 11kW przy pow. >190cm 200m2 i Uo=0,13. Cały czas czekam jeszcze na inne propozycje - jeśli taka pompa wyjdzie faktycznie w cenie 2x piec to wtedy warto się zastanawiać już na poważnie w mojej sytuacji.
  6. nieee no zyskam więcej bo mam poddasze, z którego odejmie się drugie 17m2!! Wtedy zyskam nawet 64 tys zł więc w sumie będzie dobra pompa a jedno dziecko najwyżej będzie spało w łazience! Sorry ale czasy gdy szałas budowało się wokół ogniska już przeminęły. Swoją drogą dostałem kolejne kosztorysy - wymiennik dolny pionowy - na podzespołach Danfossa 52.000 brutto, na PPC 48.000 brutto z instalacją i odwiertami. Nadal mnie to nie przekonuje - może ktoś mógłby polecić jakiegoś dobrego wykonawcę, któremu można podesłać wykonanie oferty?
  7. Nie do końca się zgodzę - ja mam w projekcie dużą kotłownię i składzik więc jeśli się zdecyduję na PC to co mam z tym zrobić? Nie budować? Wykorzystać na co? Mam garaż, pomieszczenia gospodarcze, garderoby, schowki, warsztacik, spiżarkę i masę innego miejsca, więc co? Zostanie pusta przestrzeń na ziemniaki? Dość drogi schowek na te ziemniaki Więc nawet zakładając PC muszę doliczyć koszty tej kotłowni i jej wentylację - czy to kominem grawitacyjną czy mechaniczną. Z drugiej strony faktycznie trzeba do PC doliczyć dodatkowy metraż na działce - stratny na nią. Faktycznie może ogrzewanie PC jest bardziej opłacalne w domach typu 140 m2 biorąc pod uwagę dodatkowe koszty związane z kotłownią, kominami itd ale w większych już domach zaczyna być to dość nieopłacalne na chwilę obecną.
  8. źle się zrozumieliśmy - obiektywnie możliwe, że nie daje - aczkolwiek samemu zainteresowanemu takowe poczucie daje. To jego subiektywne odczucie i może się Pan z nim nie zgadzać co nie znaczy jednak, że wybudowanie takiego schronu nie pomoże w stabilizacji odczuć autora. Więc tak jak pisałem - w oczach budującego taki schron spełni od rolę zapewnienia bezpieczeństwa. Nie sugerowałem, że jest tak w istocie. Było to raczej nawiązanie do sprawy związanej z obroną lub atakiem pewnych subiektywnych wartości. iPhone akurat pasował mi do pojęcia gadżetu - jakim został określony schron w jednym z postów. Dzięki takim ludziom rozwijają się pewne idee. Myśli Pan, że Pompy Ciepła powstały bo większość wpadła na taki pomysł czy kilku zapaleńców uznało, że to jest możliwe? Einstein też żył w swoim wymiarze jak i wielu ludzi, którzy zmienili nasze postrzeganie - i teraz proszę mi powiedzieć - uczymy się o tych co wrócili do reala czy właśnie o tych co szli pod prąd? Wedle tej teorii Kopernik zostałby zamknięty w psychiatryku - niestety Inkwizycja je stworzyła dopiero później W tym momencie dochodzimy do tego, że jest to jedynie Pańskie zdanie - wcale nie wie Pan czy tak będzie. Dodatkowo też Pan nie wie czy lokalne środowisko o tym wie, kto jest jego reprezentantem, jakie grupy reprezentuje, czy jest wykładnią dla innych grup itd... to jest chyba żart Biorąc pod uwagę takie argumenty stajemy się niewolnikami sąsiadów i społeczności lokalnej. Co będzie jak jesienią kupimy 2 tony węgla więcej? "Węgiel kupują... Coś się szykuje? Co z nami będzie? Co będzie z naszymi dziećmi?
  9. więc zostałbym niewolnikiem gadżetów Biorąc pod uwagę to, że jestem zwolennikiem bardzo prostych i pancernych telefonów to raczej pozostanę przy tym, że PDA może być jako dodatek a nie główny sterownik.
  10. no ale Liwko się w tej kwocie zmieścił więc jednak istnieje możliwość wydaje mi się, że moje zapotrzebowanie będzie co najmniej 2x większe Na chwilę obecną wybrałem piec na eko-groszek z rusztem + solary i rekuperację a dodatkowo kominkowy piec kaflowy - aczkolwiek jestem na etapie projektu i wiele może się zdarzyć dlatego poszukuję rozwiązań, które będą dla mnie najkorzystniejsze finansowo już na etapie inwestycji i zwrócą się w miarę szybko w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi a także zapewnią bezpieczeństwo i niezależność. Sam dom będzie dość dobrze ocieplony. Obawiam się jednak, że PC zwracają się dość długo i są zbyt zależne od dostaw prądu a biorąc pod uwagę postęp w technice ich konstruowania i spadek cen zastanawiam się czy za 5 lat nie będą to systemy o 500% wydajniejsze i o 90% tańsze.
  11. Zapomniałem dodać, że wybraliśmy projekt muratora M45 i pozdrawiamy autorkę tego projektu jeśli jest na forum a Muratorowi dziękujemy za pakiet ciekawych czasopism w otrzymanej paczce
  12. dlatego uważam, że najlepiej dysponować źródłem ciepła niezależnym od energii - jak na przykład piec z rusztem trochę dziwnie to liczysz - wentylacja 20 tys to fakt ale odejmij koszty jakie oszczędzasz na oknach, kominach itd. komin 5tys - fakt - ale i tak był w projekcie, 5m2 kotłowni - jak ktoś ma już odpowiednią to może to wykluczyć, solary z dotacją to ok. 6 tys. - czyli w sumie wychodzi trochę ponad 20 tys. A czy ktoś z Was liczył już różnicę w czasie zwrotu inwestycji zarówno dla nowoczesnego pieca jak i dla PC?
  13. Hej, My to chyba jeszcze jajka bocianie bo dopiero otrzymaliśmy projekt i jesteśmy na etapie wszelkiej papierologi z nadzieją, że końcem maja coś zacznie się dziać Pozdrowienia dla wszystkich Bocianów
  14. Wie Pan - patrząc na tematy na forum raczej nie każdy swoje poczucie bezpieczeństwa chce realizować za pomocą schronu/bunkra - a jednak wypadki się zdarzają. Różni ludzie - różne priorytety i fobie na co kogo stać wyobraźnią i portfelem Ale właśnie dzięki temu świat jest bogatszy a my możemy w tym temacie poczuć trochę luzu i oddechu od problemów z tynkami, ścianami i wojną pompiarzy z piecowcami Swoją drogą samo poczucie bezpieczeństwa jest dość subiektywne i czasami przenosi nas w zupełnie inny wymiar
  15. szukamy pewnej, solidnej i uczciwej firmy co postawi nam stan surowy zamknięty w okolicach Długołęki... jeśli chodzi o dopisanie się to polecam firmę hydrauliczną Wozniak - robili nam kompleksową przeróbkę hydrauliki w mieszkaniu a teraz również staramy się aby zarezerwować ich na hydraulikę w domu i ogrodzie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...