Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Honorka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    263
  • Rejestracja

Honorka's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. NIGDY PRZENIGDY Caparola!!!! Miałam samtex 3 - nie zmywała sie dobrze. Myslałam, że to jednak wina tej trójeczki. Następne malowanie - wzięłam samtex 7. I co? I efekt niewiele lepszy! Mam wrażenie, że brud wnika w tę farbę i mozna umyć ścianę tylko powierzchownie, co w efekcie nic nie daje. Znajomi mają Beckersa i zmywa się wszystko idealnie. Jestem przed kolejnym malowaniem i teraz TYLKO Beckers!
  2. Najlepiej dowiedzieć się u źródła Pisz do kobry.
  3. A ja polecam ekogroszek od kobry64! Kupiłam na próbę i wiem, że kupię jeszcze! To, czym paliłam do tej pory to istny smieć. Trudno było osiągnąć temp. wyższą niż 45st. Poza tym popiołu było mnóstwo i z kamieniami! Taką mam lolakną sprzedaż Węgiel od kobry radzi sobie z każdą temperaturą i pieknie się wypala!
  4. Aga dziękuję Ci bardzo!!!! Stół jest naprawdę przepiękny! Czemu tak daleko się budujesz?? Muszę lokalnie szukać
  5. Aga dziękuję Ci bardzo!!!! Stół jest naprawdę przepiękny! Czemu tak daleko się budujesz?? Muszę lokalnie szukać
  6. Matko, bosko, że z jesionu!!! Ja też taki chcę! Przebieram nóżkami w oczekiwaniu na dalsze zdjęcia, a zanim to nastąpi to napisz mi jakie są wymiary Twojego stołu i czy on jest rozkładany (jeśli nie, czy ten majster robi rozkładane/rozsuwane). Matko.... i ta cudna cena..... A skąd jesteś, ewentualnie skąd fachowiec? )) A z tymi pomysłami krzeseł sama chętnie podpatrzę. Chociaż mam zasadę, że bez przymierzenia to krzeseł raczej nie kupię. Podobały mi się z Pagedu, ale o ile cieszyły oko to plecy płakały.
  7. Śliczny domek, śliczne wnętrza! Gratuluję skromnej pani domu, co się laikiem zwała Mam pytanko odnośnie stołu w jadalni. Pokaż cały i napisz z jakiego drzewa, gdzie kupiony i za ile?
  8. Nie wiem, co to znaczy czy palenisko jest zasilikonowane? Pod spodem ma taki talerz, który jest odkręcany (w celu usunięcia popiołu) i nie bardzo sobie wyobrażam, żeby to zasilikonować Obecnie palimy mieszanką groszek/owies i ustawienia mam takie: podawanie 10 pauza 25 dmuchawa 10 i wydaje mi się, że jest dobrze W domu mam już 22/23st Jeśli temp. na dworze będzie w granicach 0 stopni przejdziemy na owies. Jak to się ma do groszku?
  9. Pieca już nie zmienię, a szkoda..... I dobierał nam go hydraulik... Nie wiem, gdzie sprawdzić typ palnika Dmuchawę mam taką: EWMAR-NESS RV 12PM Palnik wygląda tak jak ten: http://img.bazarek.pl/14565/3378/255354/975734320492aa33488fd2.JPG
  10. No tak, ale zmiana tych ustawień i piec nie trzyma temperatury. Próbowałam już na 20/60; 30/60 i temp. spada Wydłużenie pauzy nic nie da.... chyba Załamka.
  11. Ja oszaleję! W moim domu nikt z mężczyzn (o zgrozo!) nie potrafi ustawic pieca bo.... sie na tym nie zna, nie zagłebia, nie interesuje. Piec pali dużo a oszczęności nie szuka sie w ustawieniach a na paliwie - próba zastąpienia groszku owsem. Gdy temp. na zewnątrz była zerowa owies się super sprawdzał. Teraz, gdy są straszne mrozy piec nie daje rady. Ja zaczęłam grzebać w necie co i jak i logiczne dla mnie wydało się przejście na bardziej kaloryczny opał - w tym wypadku ekogroszek (aha, mamy piec 38kw, ogrzewamy nim 380m2; piec z Pleszewa z podajnikiem ślimakowym, ze sterownikiem Tango Negro). Ok, zasypane ekogroszkiem a piec nie da rady osiągnąć 60st! Bawiłam się w ustawienia zalecane na forum ale to nic nie daje. Jako tako utrzymuje temperaturę na poziomie 56-58st przy ustawieniach fabrycznych. Przy czym przy takich ustawieniach węgiel sie nie dopala. Zmiana ustawień to temperatura leci w dół. Poradzcie mi łopatologicznie jak JA mam sie tym zająć? Jakich parametrów potrzebujecie? Obecnie: * Czas pracy podajnika:30 s * Czas pauzy podajnika w stanie praca 30s * Obroty dmuchawy w stanie praca 10 W domu mam 17stopni!!!!
  12. Ja oszaleję! W moim domu nikt z mężczyzn (o zgrozo!) nie potrafi ustawic pieca bo.... sie na tym nie zna, nie zagłebia, nie interesuje. Piec pali dużo a oszczęności nie szuka sie w ustawieniach a na paliwie - próba zastąpienia groszku owsem. Gdy temp. na zewnątrz była zerowa owies się super sprawdzał. Teraz, gdy są straszne mrozy piec nie daje rady. Ja zaczęłam grzebać w necie co i jak i logiczne dla mnie wydało się przejście na bardziej kaloryczny opał - w tym wypadku ekogroszek (aha, mamy piec 38kw, ogrzewamy nim 380m2; piec z Pleszewa z podajnikiem ślimakowym, ze sterownikiem Tango Negro). Ok, zasypane ekogroszkiem a piec nie da rady osiągnąć 60st! Bawiłam się w ustawienia zalecane na forum ale to nic nie daje. Jako tako utrzymuje temperaturę na poziomie 56-58st przy ustawieniach fabrycznych. Przy czym przy takich ustawieniach węgiel sie nie dopala. Zmiana ustawień to temperatura leci w dół. Poradzcie mi łopatologicznie jak JA mam sie tym zająć? Jakich parametrów potrzebujecie? Obecnie: * Czas pracy podajnika:30 s * Czas pauzy podajnika w stanie praca 30s * Obroty dmuchawy w stanie praca 10 W domu mam 17stopni!!!!
  13. http://mars.edu.wsnhid.pl/~s9904/wielkanoc_10_duza.jpg
  14. http://mars.edu.wsnhid.pl/~s9904/wielkanoc_10_duza.jpg
  15. http://mars.edu.wsnhid.pl/~s9904/wielkanoc_10_duza.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...