Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    przymierzam się do działki

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    32-085
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Emin's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Nie było czasu na deliberowanie, jest Vaillant. Viessmanna nie chcę, bo wszyscy go mają.
  2. Stoję przed wyborem kotła do ogrzewania domu i przygotowywania c.w.u. Dom ma powierzchnię 260 m2. Solidna izolacja (od dołu płyta fundamentowa, 30cm styropianu w sumie, ściany 20cm). Ogrzewanie podłogowe wszędzie. Woda ciepła będzie z zasobnika 320l dwuwężowego, bo planowane jest dołożenie solarów w terminie późniejszym. No i fachowcy (różni) polecają następujące: - Viessmann - Vitodens 200-W B2HB 26kW - De Dietrich - Innovens MCA 25 Który lepszy? De Dietrich jest tańszy. I tu się kończą obiektywne parametry, bo jedni mówią żeby mieć Viessmanna bo wszyscy go mają (więc musi być dobry, nie psuje się, serwis łatwo). Drudzy mówią, że to właśnie De Dietrich się nie psuje, w odróżnieniu od Viessmann-ów. Jak tu zdecydować? A mi jeszcze przyszło do głowy, że może… Termet? Jeszcze tańszy. Ale polski więc od razu się pojawiają wątpliwości czy będzie równie dobry i równie niezawodny jak wymienione powyżej bardziej "markowe" produkty. Ktoś ma jakieś doświadczenia albo przerobił temat głębiej?
  3. Mamy na oku działkę, która ma wiele zalet ale jedną wadę - leży w środku obszaru oznaczonego w MPZP jako "stanowisko archeologiczne drugiej kategorii". Z przeglądu forów wynika, że sprawa może być ryzykowna - z drugiej strony działka ma tylko 8a a na prawo i na lewo od niej są domy, aczkolwiek postawione około 10 lat temu - w/g właściciela jednego z nich wtedy ten obszar nie był objęty żadną ochroną archeologiczną. Czy ktoś wie: - na czym polega różnica kategorii stanowisk archeologicznych? Szukałem gdzieś wyjaśnienia co do jest pierwsza i druga klasa i nie znalazłem (w MPZP nic nie jest napisane na ten temat) - czy można jakoś sprawdzić przed zakupem działki czy grozi nam coś więcej niż zapłacenie paru stów archeologowi za stereczenie na budowie podczas prac ziemnych?
  4. Naprawdę warto odpowiadać - szukam informacji na ten właśnie temat i natrafiłem na ten wątek.
  5. Ja na razie jestem we Wrocławiu dopiero kilka miesięcy, ale robimy jakieś rozeznanie w temacie, no i otrzymałem ciekawą historię, która może Cię*zainteresować. Otóż jeden ze znajomych mieszka w miejscowości Strzelin, gdzie wybudował dom kilka lat temu. W jakiś czas po przeprowadzce w jego rodzinie zaczęły się różne choroby dróg oddechowych. Po pewnym czasie okazało się, że źródłem problemów jest pobliski kamieniołom czy kopalnia kamienia. Unosi*się z niej na całą okolicę pył, który poza tym że sam w sobie nie jest fajny to na dokładkę jest ponoć do tego delikatnie radioaktywny. Ponoć - to relacja mojego znajomego - dokopał się do jakichś zapisów, że już za niemieckich czasów (ten kamieniołom czy kopalnia już działała) uważano, że nie powinno się w tej okolicy dłużej mieszkać. Na dziś ma duży zgryz, bo musi jakoś pozbyć się*zbudowanego domu i budować albo kupić nowy, żeby przeprowadzić rodzinę z okolicy. Historia pochodzi z pierwszej ręki, tzn. opowiadał mi to człowiek, którego relację opisałem. Jak dla mnie wystarczyło, aby Strzelin wpisać sobie na "czarną listę".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...