Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Omen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Omen's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Omen

    Hydroforowy problem.

    Dzień dobry. Nie chcę zakładać nowego tematu, a tytuł powyższego zagadnienia jest podobny, więc pozwolę sobie podpiąć pod te rozważania z moim problemem. Klasyczna instalacja hydroforowa, pompa skm 150, nad pompą zawór zwrotny, przed zbiornikiem hydroforowym też, zbiornik typowy 150 l ocynkowany ( bez membrany). z wodowskazem, manometrem, a na górze z zaworkiem do pompowania powietrza ( jak na zał. fotce). W okresie tygodnia czasu ciśnienie w zbiorniku spada praktycznie do zera, a pompowana woda podchodzi pod " sufit" zbiornika. Sprawdzałem, żadnej nieszczelności,CHYBA ŻE jest możliwość że manometr przepuszcza jakoś wewnętrznie powietrze, a woda z niego nie cieknie ? Już nie wiem czego spróbować ? Znajomi posiadający takie same zbiorniki/instalacje nie mają takich problemów, a ciśnienie miesiącami im nie spada ( w zbiorniku oczywiście). Jeżeli macie jakieś rady, to z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  2. Na pewno taka inwestycja wymaga pozwolenia na budowę...... Nie wiem jak to wygląda cywilno prawnie ( własność budynku a inwestor...) Ze swoimi przemyśleniami ( a do tego z projektem budynku jeśli takowy jest) udaj się do architekta, omów z nim co i jak, czy jest taka mozliwość, co można ewentualnie zrobić, dobudować, podnieść, poszerzyć itd.... No a potem pozwolenie na budowę i do dzieła... To tak w skrócie......
  3. Moim skromnym zdaniem brak jest prawidłowego odpowietrzenia/dopowietrzenia pionu kanalizacyjnego. Piszesz że sytuacja poprawia się na chwile po przeczyszczeniu wywiewki.... a może zakończenie pionu, wywiewka nad dachem jest o średnicy mniejszej niż rura pionu kanalizacji????
  4. Podbijam Twoje pytanie N297....... Poza tym interesuje mnie czy do zgłoszenia zakończenia budowy, zamiast docelowych balustrad, mogą być tymczasowe tzw. francuskie , wykonane z desek i przytwierdzone do ściany, uniemożliwiające wejście na taras/balkon? Pozdrawiam.
  5. Na dzień dzisiejszy kominek przybrał taki kształt jak na zał fotce... Pytanie dotyczące ramki portalowej z aglomarmuru nadal aktualne..... Ale za niedługo sam chyba organoleptycznie odpowiem sobie na to pytanie..... Szkoda że nikt nie ma takiej ramki......
  6. Witam. Nie znalazłem podobnego tematu, a jeżeli taki przeoczyłem to proszę o wyrozumiałość. Obudowę kominka wykonałem z płyt żaroodpornych "Izol". Płyty wzmocnione są konstrukcją z profili do zabudowy KG. Od frontu chciałbym przymocować na kleju ramkę portalowa z aglomarmuru ( listwy o grubości 2 cm, szerokości 10 cm. ), coś jak na załączonej fotce. I tutaj moje pytania: - czy płyty wytrzymają ciężar ramki ( ramka od dołu była by podparta na płycie żaro KG )? - czy aglomarmur nadaje się na taka ramkę? - jaki klej zastosować do mocowania ramki? Pozdrawiam...
  7. Witam. Nieraz już znalazłem pomocną poradę na tym forum, więc myślę że i tym razem mądra rada się znajdzie:smile: Szukam grzejnika ( do pomieszczenia garderoby) o rozstawie przyłączy 250. O rozstawie 500 i 350 to spotkałem, ale o rozstawie 250 nawet na alledrogo nie ma Spotkałem się natomiast z grzejnikami drabinkowymi łazienkowymi o rozstawie przyłączy 250 mm...... I tutaj pytanie: czy taki grzejnik może pracować w poziomie ??? Instalator dlatego zaplanował rozstaw 250, ponieważ grzejnik będzie przy ściance kolankowej i szerszy jak 300 mm nie wejdzie. Pozdrawiam.
  8. Dziękuję za porady. Jestem na etapie wykonania stelaża pod zbiornik CWU poziomy, i tutaj mam kolejne pytanie: jaki zachować minimalny odstęp od stropu ( sufitu) do górnej krawędzi zbiornika by instalator bez większych problemów zrobił podłączenie rur dolotu gorącej wody kotłowej i dopływu cwu????? Zależy mi by zbiornik wisiał najbliżej jak się da stropu ( sufitu). Pozdrawiam.
  9. JTD, dzięki za zainteresowaniem tematem. Koncepcja jest taka, by wykonać takie stelaże jak na zał. obrazkach,
  10. Piec na paliwo stałe, zbiornik CWU cylindryczny dwupłaszczowy 140 l. Z moich obliczeń wynika że dolny zarys/krawędż zbiornika będzie wyżej od górnej krawędzi pieca jakieś 20-25 cm. Czy to wystarczy?
  11. Witam. W pomieszczeniu kotłowni ściana działowa jest wymurowana z bloczka keramzytowego 10 cm. Chciałbym by na tej ścianie powiesić poziomu zbiornik CWU 140 l ( masa całk. ok. 200 kg).... W zamyśle mam zrobienie stelaża z ceownika szer. 5 cm. który opierał by się na posadzce, przykotwiony byłby na całej wysokości ściany, do monolitycznego strony oraz belki betonowej pod stropem. Czy taka ścianka z tak zamocowanym stelażem wytrzyma takie obciążenie???? Wszelkie porady mile widziane. Pozdrawiam.
  12. Witam. Czy naroża aluminiowe stosuje się do tynków cementowo-wapiennych ??? Ostatnio spotkałem się z opinia że teraz już nie stosuje sie naroży stalowych ocynkowanych, bo aluminiowe są lepsze... Jak to w końcu jest????? Pozdrawiam.
  13. Omen

    Wylewki - porada

    W tym temacie laik jestem, spotkałem się z opinią by tej taśmy nie przycinać na poziomie wylewki lecz dopiero po położeniu płytek na posadzce, że niby ta taśma ma dylatować płytki od ściany??????? Stąd tez i to moje pytanie.
  14. Omen

    Wylewki - porada

    Witam. Wylewki już wykonane. Wielkie dzięki za wcześniejsze porady. Teraz proszę Was o kolejną: czy taśmę dylatacyjna wraz z folia wystająca nad wylewkę przyciąć równo z poziomem wylewki, czy przyciąć np. z 2-3 cm. nad wylewką??????
  15. Witam. Bardzo proszę o poradę dot. wylewek, mianowicie ułożyłem już folię na chudziaku 2x0,5, folia jest wypuszczona na ściany ok. 10-15 cm. Na folie jest ułożony styropian. I tutaj mam zagwostkę, czy taśma dylatacyjna jest układana pomiędzy wypuszczona folie a ścianą, czy też taśma dylatacyjna jest układana obok folii od strony wylewki. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...