Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

g3_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O g3_

  • Urodziny 18.10.1973

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    okolice krakowa
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

g3_'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. AKL, Basia&Dominik: super że ktoś jeszcze buduje m97, co do cen ... aktualnie muszę doliczyć koszt elektryka, musi on wykonać projekt przyłączenia, koszt pana od wody, kanalizacji, musi też to zaprojektować. Okazało się że pozwolenie na budowę to w naszym przypadku droga przez mękę ... ale na razie się nie poddajemy. dziś zrobiłem 150km załatwiając dodatkowe papierki, okazuje się np że muszę mieć zaświadczenie że działka jest podłączona do dróg lądowych, a miałem że jest podłączona do drogi gminnej. uff dużo tego jest. Mam nadzieje że uda nam się wbić łopatę we wrześniu. A i najważniejsze założyłem dziennik budowy (choć jej jeszcze nie ma) link poniżej: http://www.kolorowa.tecza.mojabudowa.pl/ Macie wycenę już za SSO? mielismy oferty od 45000 do 80000 wybralismy za 55000 z pelnym dachem.
  2. g3_

    Po namowie ...

    przenoszę dzienniczek na adres: http://www.kolorowa.tecza.mojabudowa.pl/" rel="external nofollow">http://www.kolorowa.tecza.mojabudowa.pl/" rel="external nofollow">http://www.kolorowa.tecza.mojabudowa.pl/" rel="external nofollow">http://www.kolorowa.tecza.mojabudowa.pl/
  3. No my niestety ze względu na kiepskie warunki geologiczne robimy Terive. Podobno lżejszy.
  4. napiszesz coś więcej o rozwiązaniu które wybraliście? koszty? firma?
  5. g3_

    Ogródek

    dostaliśmy pierwszą wizualizację otoczenia naszej inwestycji, którą to niezwłocznie poniżej załączam:-) nam się podoba a w Wam?
  6. Dostaliśmy pierwszą ofertę na pompę ciepła. Oferta uwzględnia prawie wszystko od położenia kolektora poziomego aż po grzanie testowe. Nie uwzględnia wykopania dziury, ani jej zakopania. Ale obejmuje ciepłą wodę z własną pompą ciepła. Cena zawala z nóg. Oferta na System Natea, po szczegółowej kalkulacji cena ok 50000 brutto:eek: Ktoś ma może dostęp do tańszych systemów?
  7. g3_

    Prąd ...

    Złożyliśmy wniosek o prąd budowlany na potrzeby realizacji inwestycji. Został odrzucony, powód - brak pozwolenia na budowę. Zadzwoniłem do ENION i po 15 minutowej rozmowie, Pan poinformował mnie, żeby złożyć wniosek o prąd na budowę ogrodzenia działki. Pozwolenie niewymagane. Szok! Powiedział to po 15 minutach … i moich obfitych błaganiach stwierdzając: jak Pan taki miły to ja Panu pomogę. Oj ile traci nieuświadomiony budowniczy! Dziś dostałem fakturę na 100 zł z groszami za ten właśnie prąd. Nie wiem, co robi się dalej. Mam kupić jakąś skrzynkę? Oni się jakoś ze mną skontaktują? Ktoś zna odpowiedzi na te pytania?
  8. Troszkę nas przeraziła praca naszego rządu, co do ustawy dotyczącej kredytu rodzina na swoim. Niestety wg nowej koncepcji nasz wiek dyskwalifikuje nas, jako hipotetycznych kredytobiorców. Cały czas czekamy na pozwolenie, i pewnie tak czekać będziemy jeszcze kilkadziesiąt dni, więc jak ustawa wejdzie za szybko – pożegnamy się z tą formą finansowania. Nasza koleżanka, specjalistka od kredytów twierdzi, że nowe zasady obowiązywać będą dopiero od nowego roku (na 90%). Miejmy nadzieje, że tak właśnie będzie. Wykonałem z rana telefon do starostwa, co by przyspieszyć proces oczekiwania na pozwolenie na budowę, ale czy takie umilanie się telefoniczne coś przyspieszy? Nie wiemy.
  9. Dostaliśmy pierwsze pismo ze starostwa, w celu uzupełnienia braków we wniosku o pozwolenie na budowę. Nic nie zrozumiałem z tego pisma .... moja inteligencja urzędnicza jest na niskim poziomie. Okazało się że nasz projekt o nazwie "Projekt budowlany budynku mieszkalnego jednorodzinnego" ma złą nazwę. Architekt zmodyfikował nazwę na: "Projekt budowlany budynku mieszkalnego jednorodzinnego, wolnostojącego wraz z wewnętrznymi instalacjami, biologiczną oczyszczalnią ścieków, studnią i studnią chłonną" i podobno ma być ok. Czekamy ... do odebrania pozwolenia na budowę wg teoretycznych danych zostało nam 35 dni.
  10. 31,500zł - to cena urządzenia wraz z odwiertami Co ta cena obejmuje? Ona jest brutto?
  11. g3_

    pierwszy ....

    Witam Jak da się zauważyć w naszym kraju powstała moda na prowadzenie dzienników budowy. Ja też uległem. Może na początku troszkę o nas Ja mężczyzna w średnim wieku, moja żona, dwie córki w zróżnicowanym wieku …. I projekt który wspólnie wybraliśmy M97 kolorowa tęcza. Prolog Pewnego dnia po analizie naszych oszczędności dojrzeliśmy do zakupu działki. Kryteria? – Brak No może jedno, ma nam się podobać. Oj oglądaliśmy troszkę tych działek. Ku nieszczęściu pośrednika. Wybraliśmy ostatnią którą był gotów nam pokazać. Jaką? Cóż .. brak mediów (poza prądem) ale ten spokój, zieleń … zdecydowaliśmy się. Właściciel ziemski, pozbył się chętnie kawałka pastwiska, a my płacąc pozbyliśmy się naszych oszczędności. Fotka już naszego pastwiska poniżej Projekt domu Czym kierowaliśmy się wybierając właśnie ten projekt (kolejność wg priorytetów) 1. Koszt budowy (ja) 2. Ilość garderób (moja żona) 3. Wejście do wc od strony ogrodu -co by znajomi nie paskudzili salonu (moja żona) 4. Gabinet (ja) Wybraliśmy projekt typowy z muratora m97 kolorowa tęcza – miał to wszystko, rysunek niżej Architekt i inni Znaleźliśmy architekta. Fajny gość. Wycenił swoją pracę na 1,7k. Zgłosił zapotrzebowanie na geodetę (0,8k) i geologa (0,95k). Coś mi się wydaje że te grupy nawzajem się wspierają. Geolog powiercił i kazał czekać na geodetę. Geodeta pomierzył i kazał czekać 2 miesiące. Po miesiącu dał wyniki pomiarów. Chwała mu za to ba mapka wysokościowa do celów projektowych okazała się jednym z ważniejszych dokumentów. Geolog po otrzymaniu mapki, stwierdził że ziemia jest do dupy i zalecił kontakt z konstruktorem. Kolejna osoba w grupie wzajemnego wsparcia? Konstruktor (0,6k) stwierdził że w sumie jest ok, ale chce być przy fundamentach (czyli będzie naszym kierownikiem budowy ... przewidywana cena 3k) Po całym zamieszaniu okazało się że nasza działka budowlana wymaga odrolnienia. Pani w starostwie powiedziała że to kosztuje coś koło 280K z ha. Ale od państwa możemy otrzymać gratis w postaci odrolnienia 5ar. Proces odrolnienia trwał 3 dni. Architekt przygotował ok 6kg dokumentacji i złożył w stosownym miejscu. Tak więc teraz czekamy urzędowe 60 dni …
  12. My zapłaciliśmy 1,7k + 600 dla konstruktora za przeliczenie fundamentów ... zdzierstwo?
  13. No i złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę ... z poszerzenia domku o 1m nic niestety nie wyszło ... złożyliśmy wniosek w oparciu o projekt typowy. teraz czekamy ... teoretycznie 60 dni. musieliśmy przeprojektować fundamenty ... kiepska ziemia na działce. tak że czekamy do 25 lipca, bierzemy kredyt (uff) i startujemy z budową. Ekipa ugadana na stan surowy otwarty z dachem za 55k, były oferty po 47k ale wybraliśmy (mam nadzieje) najrozsądniejszych. nie chce jeszcze otwierać dziennika budowy (nie będę zapeszał) ale jak już wystartuję to obiecuję że taki byt powstanie. Będę pierwszy? jakby ktoś potrzebował skany projektu (nie wiem czy to legalne tak udostępniać) to mam:-) pozdrawiam wszystkich miłośników m97. g3
  14. Lukarnia zostaje w tym miejscu gdzie jest w projekcie. Za dużo zmian z jej wypośrodkowaniem w projekcie by było. Co do metrażu, nie wiem jeszcze o ile będzie podnoszona ściana kolankowa, od tego zależy metraż końcowy.
  15. A u mnie powariowali (10 km od Kalwarii Zebrzydowskiej w stronę Krakowa), szukam studniarza i ceny zaczynają się od 280 netto za metr wiercenia. Zna ktoś ekipę która zrobi to w przyzwoitej cenie? Wygląda mi to na lekką zmowę .. ale może się mylę. Za 150pln za metr to brałbym w ciemno nawet jak mieli by rok wiercić Znacie kogoś kto podjął by się tego zadania w normalnej cenie? A w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej wiercisz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...