Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TomWit

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez TomWit

  1. Witam rafikb, i jak tam ustawienia?? Napisz jak Ci sie kocioł sprawuje przy tych regulacjach??
  2. Witaj mineretu, tak się składa, że troszkę się znam na kotłach(około 15 lat w branży). Nie kwestionuje twojego doświadczenia, ale ja mam z tymi sprawami do czynienia na co dzień. Pracuję w dziale konstrukcji i serwisu. Kotła zasypowego nie da się przerobić w taki sposób, żeby się nadawał do dalszej sprzedaży jako kocioł z podajnikiem. Po pierwsze musiałbyś wyciąć ruszta wodne paleniska, a co za tym idzie zostaje ślad np. wspawany pasek. Po drugie w kotle zasypowym masz zupełnie inny układ wsypów oraz wyczystek - przerobienie ich... całkowicie nieopłacalne. Po trzecie kotły zasypowe mają węże palenisko, łatwo się domyślić, że nie będzie pasował palnik. Tak mniej więcej sprawa wygląda z pkt widzenia praktycznego:)
  3. Tak rafikb, te ustawienia są to ślimaka KMB-RP PLUS 25 kW. Jakby Ci się np. nie dopalał opał (w co wątpie) możesz to regulować dwoma parametrami: - czasem podawania - czasem przerwy między podawaniami Musisz wtedy skrócić czas podawania po to, żeby na palenisko dostawało się mniej opału, lub wydłużyć czas między kolejnymi podawaniami - wtedy palnik ma "więcej czasu" na spalenie danej dawki paliwa. Staraj się, żeby paliwo palące się na palenisku tworzyło kopiec. Błędem jest zbyt mocne opuszczenie się żaru wewnątrz paleniska. Zwracaj uwagę na to, żeby ogień nie wyglądał jak z palnika tzn. żółty i palący się jednolitym słupem, z kolei czerony kolor świadczy o zbyt małej mocy dmuch:D:Dawy. Staraj się ustawić coś pomiędzy tymi dwoma skrajnościami. W moim przypadku ustawiałem kocioł 1 dzień, doglądałem co 2-3 h i robiłem małe korekty
  4. Witam, Mam kilka podpowiedzi: czas podawania 20s czas przerwy 1min 20 sekund moc dmuchawy 7-8 z 12, cala odsłonięta czas przedmuchu 10s przerwa w podtrzymaniu 10 minut krotność podawania 3-4 Co do ustawienia temp. na kotle proponowałbym podnieść do ok. 55C, a zaworem 3d określić sobie odpowiednią temp. na instalację. Proszę sprawdzić czy palenisko jest poprawnie ustawione tzn. patrząc na prostokątne żeliwne palenisko z góry NACIĘCIA na krótszej ze stron powinny być na przeciwko ślimaka(bliżej przciwzwoju ślimaka). Gdy palenisko jest odwrotnie ułożone powoduje to niepoprawną prace kotła. Poza tym nowe budynki trzeba porostu "wygrzać". Na pewno rafikb zaobserwujesz zjawisko, że wraz z poprawą izolacji zmniejszy się spalanie kotła. Pozdrawiam:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...