Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jarry1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

jarry1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Na stronie AERECO można znależć "doradców klienta". Dla Katowic są podane 2 osoby, skontaktowałem się z pierwszą osobą z listy, telefonicznie bądż e-mailowo już dokładnie nie pamiętam. A potem telefonicznie uzgodniłem możliwość odebrania nawiewnika w umówionym miejscu w Katowicach. Pan "doradca" przywiózł nawiewnik i fakturkę o umówionej godzinie i na dodatek udzielił paru wskazówek montażowych. Choć jak już wspomniałem montaż jest bardzo prosty.
  2. Na stronie AERECO można znależć "doradców klienta". Dla Katowic są podane 2 osoby, skontaktowałem się z pierwszą osobą z listy, telefonicznie bądż e-mailowo już dokładnie nie pamiętam. A potem telefonicznie uzgodniłem możliwość odebrania nawiewnika w umówionym miejscu w Katowicach. Pan "doradca" przywiózł nawiewnik i fakturkę o umówionej godzinie i na dodatek udzielił paru wskazówek montażowych. Choć jak już wspomniałem montaż jest bardzo prosty.
  3. W zimie dwa czy trzy razy zamykałem jeden z nawiewników, ten w pokoju z którego akurat rzadko korzystamy. Robiłem to wtedy, gdy był duży mróz i nie było problemów z jego mechanicznym zamknięciem, gdyby zamarzł po prostu musiałbym to wtedy zauważyć. Wydaje mi się, że konstrukcja tego typu nawiewnika jest przemyślana i stąd prawdopodobieństwo, że coś zamarznie jest małe. Tym bardziej, że mechanizm automatycznej regulacji wielkości przepływu jest od strony pokoju, kuchni itd. więc jest w ciepłym pomieszczeniu. Póki co moje 2 letnie okna z tymi nawiewnikami działają bez zarzutu.
  4. W zimie dwa czy trzy razy zamykałem jeden z nawiewników, ten w pokoju z którego akurat rzadko korzystamy. Robiłem to wtedy, gdy był duży mróz i nie było problemów z jego mechanicznym zamknięciem, gdyby zamarzł po prostu musiałbym to wtedy zauważyć. Wydaje mi się, że konstrukcja tego typu nawiewnika jest przemyślana i stąd prawdopodobieństwo, że coś zamarznie jest małe. Tym bardziej, że mechanizm automatycznej regulacji wielkości przepływu jest od strony pokoju, kuchni itd. więc jest w ciepłym pomieszczeniu. Póki co moje 2 letnie okna z tymi nawiewnikami działają bez zarzutu.
  5. W oknie w kuchni i w pokoju gdzie niewiele dobiega słońca (i co do którego miałem podejrzenia, że jest więcej wilgoci niż gdzie indziej) mam zamontowane wywietrzniki higrosterowane - AERECO, poniżej strona www z opisem. http://www.aereco.com.pl/produkty.php?prod=EMM&zakladka=1&subZak=1&prodSite=main Ich podstawowa zaleta to uzaleznienie przepływu powietrza od wartości wilgotności względnej wewnątrz pomieszczenia. Problem polega na tym, że zamówienie ich z oknem czasami jest nieopłacalne bo sam nawiewnik wprost od przedstawiciela handlowego można kupić za około 130,00 pln (cena sprzed roku) a okno z zamontowanym nawiewnikiem jest czasami droższe o 300,00 pln. Tak więc jedno okno zamówiłem z nawiewnikem od razu, zapłaciłem o 200,00 pln więcej. Drugie okno zostało przez producenta na moje życzenie wykonane z rowkami wentylacyjnymi w ramie a wywiewnik dokupiłem osobne i sam zamontowałem. Montaż jest prosty i dobrze opisany na opakowaniu nawiewnika, można rownież skorzystać ze strony www. Wywiewnik jest praktyczny, działa automatycznie, istnieje też możliwość zamknięcia go na stałe jak np. stwierdzimy, że jest za zimno, za bardzo wieje itd.
  6. W oknie w kuchni i w pokoju gdzie niewiele dobiega słońca (i co do którego miałem podejrzenia, że jest więcej wilgoci niż gdzie indziej) mam zamontowane wywietrzniki higrosterowane - AERECO, poniżej strona www z opisem. http://www.aereco.com.pl/produkty.php?prod=EMM&zakladka=1&subZak=1&prodSite=main Ich podstawowa zaleta to uzaleznienie przepływu powietrza od wartości wilgotności względnej wewnątrz pomieszczenia. Problem polega na tym, że zamówienie ich z oknem czasami jest nieopłacalne bo sam nawiewnik wprost od przedstawiciela handlowego można kupić za około 130,00 pln (cena sprzed roku) a okno z zamontowanym nawiewnikiem jest czasami droższe o 300,00 pln. Tak więc jedno okno zamówiłem z nawiewnikem od razu, zapłaciłem o 200,00 pln więcej. Drugie okno zostało przez producenta na moje życzenie wykonane z rowkami wentylacyjnymi w ramie a wywiewnik dokupiłem osobne i sam zamontowałem. Montaż jest prosty i dobrze opisany na opakowaniu nawiewnika, można rownież skorzystać ze strony www. Wywiewnik jest praktyczny, działa automatycznie, istnieje też możliwość zamknięcia go na stałe jak np. stwierdzimy, że jest za zimno, za bardzo wieje itd.
  7. Mam również dom 110m2 - typowa kostka, okna plastikowe, 1 bojler 120l. Do ogrzewania używam pieca na eko-groszek 25kW. Po pierwszej zimie dość ostrej zresztą, mam odczucie, że i tak posiadam nadmiar mocy. Gdybym miał jeszcze dom ocieplony na pewno 18kW byłoby dla mnie wystarczające.
  8. Podobno membranowe ze wzgledu na konstrukcję niejako przejmują rolę przeponowego naczynia wzbiorczego, które też przecież ma membranę i odciażają c.w.u. od pulsacji ciśnienia w sieci wodociągowej. Zysk wydaje się oczywisty, przeponowe naczynie wzbiorcze trochę koosztuje, a dobry membranowy zawór bezpieczeństwa np. SYR - 1/2" ok. 35,00; 3/4" ok. 55,00.
  9. Tak przy okazji Nakła Śl., nie ma czasem w okolicach Twojego D21 jakiejś działki do kupienia, znajomi szukają ? Jakie w ogóle są tam ceny za metr kwadratowy ?
  10. Tak przy okazji Nakła Śl., nie ma czasem w okolicach Twojego D21 jakiejś działki do kupienia, znajomi szukają ? Jakie w ogóle są tam ceny za metr kwadratowy ?
  11. Dobrze, że powstała grupa Tarnowskie Góry, ja jestem z bliskich okolic, co prawda nie buduję domu ale w moim obecnym ciągle coś remontuję. Chętnie napiszę parę słów na temat, który przerabiałem jak tylko ktoś takowy poruszy a i mam nadzieję, że skorzystam z doswiadczeń innych osób.
  12. Dobrze, że powstała grupa Tarnowskie Góry, ja jestem z bliskich okolic, co prawda nie buduję domu ale w moim obecnym ciągle coś remontuję. Chętnie napiszę parę słów na temat, który przerabiałem jak tylko ktoś takowy poruszy a i mam nadzieję, że skorzystam z doswiadczeń innych osób.
  13. Jak nie powiesz to wniebowzięci Inwestorzy i tak będą to poprawiać tyle, że pózniej. Ja uważam, że trzeba to powiedzieć choć trzeba przemyśleć JAK TO POWIEDZIEĆ, aby nikogo nie urazić a pomóc, a co ktoś z tym potem zrobi to inna sprawa.
  14. W lecie podgrzewałem kotłem na ekogroszek CWU, generalnie to działa, jednak w piwnicy jest cieplej niż zazwyczaj, kocioł nie pracuje pełną mocą ale nie ma się co łudzić i tak powstaje nadmiar ciepła, który jest oddawany do pomieszczenia. Być może zmiany w ustawieniach sterownika zmienią sytuację ale i tak trzeba pamiętać, że na kotle musi być temperatura minimum 56 stopni gdyż w przeciwnymm wypadku skropliny wydzielające się na zbyt zimnym wymienniku będą powodowały korozję wymiennika. O tej minimalnej temperaturze wspomina nie tylko HEF ale i inni producenci, jest to ważne bo wpływa na trwałość wymiennika. I to moim zdaniem jest jednak wada tego typu kotłów.
  15. Ponieważ niedawno rozeznawałem temat kotłów z paleniskiem retortowym, więc po krótce napiszę co wiem na ten temat. Przede wszystkim kotłów z wymiennikiem żeliwnym jest znacznie mniej na rynku w porównaniu do kotłów z wymiennikiem stalowym (mniej więcej 10% do 90%). Podstawową zaletą kotłów z wymiennikiem żeliwnym jest żywotność znacznie większa niż stalowych. Z drugiej strony aby kocioł miał wysoką sprawność należy "spaliny" z kotła przed wypuszczeniem do komina przepuścić przez jak najwięcej kanałów aby w maksymalnym stopniu odebrać ciepło i tutaj wymienniki stalowe możne dowolnie kształtować co już nie jest takie proste w przypadku odlewania wymienników żeliwnych (droższa technologia odlewania wpływa na większą cenę). Dodatkowo sadza bardziej przywiera do wymienników żeliwnych a to oznacza bardziej uciążliwe czyszczenie kotła. W przypadkach krytycznych przekroczenie temp. maksymalnej, przypadkowe zablokowanie zasilania CO, kocioł z wymiennikiem stalowym to mała "bombka", mogąca wysadzić kotłownie i nie tylko, kocioł z wymiennikiem żeliwnym po prostu pęknie ale kotłownia zostanie na miejscu. Jeśli chodzi o producentów kotłów z wymiennikiem żeliwnym to słyszałem o firmie RADAN Gliwice (http://www.radan.com.pl). Kotłów z wymiennikiem stalowym jest bardzo dużo, ja osobiście kupiłem z firmy HEF, z kotła jestem póki co zadowolony z usługi montażu wykonanego przez firmę bezpośredni związaną z firma HEF - nie. Jakbym miał kupować jeszcze raz bardzo mocno rozważałbym kotły z firmy Klimosz typu Ling (http://www.klimosz.pl) a w następnej kolejności kotły z firmy Cichewicz (http://www.cichewicz.com).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...