Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Snip7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O Snip7

  • Urodziny 29.03.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Żywiec
  • Kod pocztowy
    34-300
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Snip7's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzień Dobry Mam w posiadaniu cudowną i urokliwą bacówkę 100m2 , część jest z bali a część z samych desek jak to tradycyjna wiejska stodoła. Nie chcę zmiany wyglądu zewnętrznego ( ma to wyglądać tak jak jest oczywiście z utrzymaniem impregnacji olejowej drewna z zewnątrz !) bal jest 12-15cm mocno spękany zatem i tak wymaga ocieplenia. O ile ocieplenie części z bali od wewnątrz zrobił bym ze szczeliną wentylacyjna/wiatrową i na to pianka lub wełna, płyta/siatka i tynk o tyle nie wiem co z częścią z desek czy dopuszczalne i prawidłowe będzie wykonanie na tych deskach od wewnątrz szczeliny i na to pianka (ja w przypadku bali) oczywiście pomiędzy stelaż z konstrukcji drewnianej? (dalej deska i tynk) zastanawia mnie czy wystarczy za deskami (miedzy którymi jest odstęp 0,5-1cm ) elewacyjnymi membrana na dystansach 2-3cm i dalej pianka...etc ? czy będzie to poprawne? dla mnie wykonanie podobne do ocieplenia pianką dachu... co w zimie kiedy tam pomiędzy odstępy pomiędzy deskami nawieje śniegu? czy ta szczelina wentylacyjna spełni zadanie żeby deski nie mokły od wewnątrz? czy do pianki powinna być kolejna szczelina żeby pianka nie nasiąkała przez membranę która przecież w części będzie pokryta śniegiem przez te szczeliny pomiędzy deskami. Podkreślę jeszcze raz że nie chcemy modernizacji i zmiany zewnętrznej "elewacji"
  2. Witam Mam nietypowy przypadek i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania odpowiedniego dla mnie... Mieszkam w 30 letnim, 3 kondygnacyjnym domu 170m2 ocieplony 5cm styropianu, okna "plastiki" w dobrym stanie, instalacja CO 12 letnia, miedziana z grzejnikami Konwektora do tego czasu ogrzewany starym Ariston-em chyba 21kw. Piec padł a remont w planach. Potrzebuję piec do ogrzania domu przed i po remoncie. W remoncie jest jedna część (parter) gdzie będziemy montować podłogówkę (30m2) reszta ma być podłączona do starej instalacji grzejnikowej + ta podłogówka, Dom będziemy docieplać w przyszłym roku zatem izolacyjność się zwiększy no ale na ten sezon muszę tez ogrzać. Kolejny remont poddasza przewidziany za 2 lata (podłogówka zamiast grzejników). Teraz pytanie jak pogodzić ogrzewanie obecnego domu (grzejniki + podłogówka)? Jaki piec wybrać? Chciałbym aby piec grzał także CWU. (zasobnik) Będę wdzięczny za porady bo od sprzedawców drogich firm jak Viessman, Buderus, itp. aż mnie głowa boli - jak by mogli to by sie nawzajem pozabijali a klienta zostawili bez kasy:( Zdaje sobie sprawę ze idealnego rozwiązania nie ma ale chcę zainwestować już w dobry i tani w eksploatacji piec który będzie mi służył zarówno dzisiaj jak i po dociepleniu domu. Wydaje mi się ze najlepszym rozwiązaniem będzie piec z 2 obiegami (podłogówka i grzejniki) jak to ugryźć? może Termet bo polski? Dziękuję za poświęcony czas.
  3. Odświeżając Ma ktoś może szkice i dane konstrukcyjne - jak powinien zostać wykonany blaszak? Ja potrzebuję zbudować blaszak o wymiarach 4x6 z dachem dwuspadowym i nie wiem jakiej użyć stali tak aby był solidny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...