Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arancha

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez arancha

  1. Balto jesli chodzi o punkt 1 -to odpada ,co do 2 pk.to zaprawa Sopro szara ,punkt 3 nic mi na ten temat nie wiadomo.Jesli chodzi o zdjęcie wiec napisałam w prywatnej wiadomości do Ciebie .
  2. Tak jak w tytule po zaimpregnowaniu słupków pojawił sie biały nalot na cegle .Dodam że do murowania uzywana była specjalna zaprawa z trasem zapobiegająca powstawaniu własnie takiego nalotu ,impregnat tej samej firmy .Reklamacja złożona i na razie czekamy.Poradzcie jak pozbyc sie tego nalotu ?
  3. U mnie parterówka 147m2+36m2 garaż +pustka nad salonem.Projekt indywidualny dopasowany do naszych potrzeb.Obrys domku w kształcie litery T. Obecnie SSO. Budowa w Warmińskim.Na tym etapie wyszła bardzo drogo ,fundament 3-warstwowy bo elewacja bedzie z cegły,pokrycie dachu Koramik L15 .Mam nadzieje że na etapie wykańczania juz nie beda tak astronomiczne wydatki w porównaniu z domkiem z poddaszem uzytkowym
  4. P.S.O. Raczej nie wchodzi w rachubę pocienienie warstwy izolacyjnej .W projekcie mam suporex+10 cm ocieplenie +cegła elewacyjna .Typowa ściena 3-warstwowa,ale z racji tego że przeliczyłam sie z kosztami wcześniejszymi mozliwe że uda mi sie częściowo zrealizować elewację .Tam gdzie byłby tynk musze dać wiecej ocieplenia niz w projekcie .Ale generalnie interesuje mnie czy nie powstaną mostki termiczne i jak to fachowo rozwiązać
  5. LAG Gdyby były płytki to nie zadawałabym tu takiego pytania.Ale niestety to jest cegła recznie formowana i w tej kolorystyce wystepuje jako pełny format ,innych nie ma .
  6. Balto:Tak własnie chcę, aby cegła była w jednej linii z tynkiem i obawiam sie tego czy nie powstana mostki termiczne .Wykonawcy zrobią tak jak pewnie bede chciała ,chyba że natrafię na solidnego i mi zasugeruje że może być to niewłaściwe .Płytek nie ma ,wiec musi być pełna cegła .
  7. Nie jestem zoriętowana jak prawidłowo powinno przebiegać wykonanie takiej elewacji .Nie chcę dawać cegły po całości a jedynie na fragmentach ścian, reszta bedzie otynkowana, problem dotyczy grubości ocieplenie .Pod cegła 10 cm, a tam gdzie tynk 20 cm .Czy można tak to wykonać i jaką kolejnośc prac obrać .
  8. Dzięki Tomku za informacje . Mogę dowiedzieć sie o koszty całej tej instalacji na e'maila [email protected] U mnie też jest domek parterowy .
  9. Czy ktoś użytkuje taką pompę .Jestem ciekawa opinii
  10. Mozecie podpowiedzieć jaka jest cena za ułożenie cegły ręcznie formowanej .
  11. Witam Szukam opinii od osób uzytkujacych taki rekuperator. A moze polecic mozecie cos innego ?
  12. Okolice Gizycka za badanie gruntu z sadowaniem zapłaciłam 1900 .Wykop był zrobiony pod fundament i KB stwierdził że grunt mu sie nie podoba zlecił wykonanie badań .I słusznie na jednej części pod budynkiem grunt piaszczysty a na drugiej gliny pylaste z domieszką piasku .Domek parterowy .Nawet nie zastanawiałam sie czy robić czy nie .Owszem koszt duzy ,ale przynajmniej spać będe spokojnie ze sciany za kilka lat mi nie popękają.
  13. arancha

    Cena B20

    Mazury - B20 280 brutto +230 brutto/h pompy+ 4,80 brutto za km W okolicy tylko 2 betoniarnie wiec nie ma mozliwości targowania
  14. U mnie rozwiązanie będzie takie że ściągam jeszcze 40 cm pod całą powierzchnią budynku (poniżej ław fundamentowych),usypuję 5 cm warstę piasku ,na to kładę matę i robie coś na wzór materaca w środku podsypka z piachu zagęszczona.I na takim materacu dopiero wylewam ławy .Rozwiazanie polecone przez firmę robiaca odwierty i KB .
  15. Zaczyna może ktoś swoją budowę w okolicach Giżycka.
  16. ściana ceramika 19 max,stemple moje,a kominy ok 13m3 .Sama liczyłam, bo oni wycenę na podstawie nadesłanych rzutów mi ustalili.Więc z tymi kominami moga być jakieś niewielkie odchylenia .
  17. Budowa będzie w okolicach Giżycka ,a grupa warmińska jest bardzo skromniutka w użytkowniów .Ale przynajmniej chcę mieć rozeznanie.
  18. Witam Dostałam wycenę na murowanie ścian 250m2, strop teriva 140m2 ,3 kominy nad połacią dachowa klinkier, bez fundamentów i więżby dachowej na 25000 zł .Jak myślicie cena jest ok ,a moze trochę zawyżona.
  19. U mnie jest wjazd na posesję z drogi powiatowej i ja musiałam robić projekt.Zamawiałam u osoby ,która projektuje takie wjazdy gdyż moja projektantka od domu nie miała odpowiednich kwalifikacji do zrobienia takiego projektu .Dołączyłam mapkę do celów projektowych a firma resztę formalności sama załatwiała.
  20. ścianę fundamentową mam 41 cm i musze sie zmieścić ze ścianą 3w nadziemia.Mozliwe że zmienie na pustak ceramiczny 19 (moja projektantka to analizuje) wiec bedzie więcej miejsca na ocieplenie .
  21. mam nadzieje ze u mnie nie bedzie niespodzianek.Ściany to suporex 24, wełna 8, szczelina 2 i cegła 10 recznie formowana .Więc raczej powinno być ok
  22. bloczek fundamentowy 24 w środek styropian lub styrodur 5 cm i bloczek fundamentowy 12, to wszystko trzeba ze soba kotwiami połaczyć
  23. izolacje mam 5 cm w projekcje
  24. Kiedy obkładać cokół kamieniem czy z chwilą jak zakończy sie fundament czy mozna pózniej jak bedzie juz zakończony sso.Dodam że ściana fundamentowa jest 3w (24+5+12) i warstwa ocieplenia musi być połozona na całej wysokości ściany fundamentowej.Czy wystarczy zabezpieczyć ocieplenie siatką, to co znajduje sie pod ziemią zasypać, a sam cokól potem układać .
  25. Witam W projekcie mam scianę fundamentową 3W (24+5+12).Jak uważacie jakie ocieplenie dać w środek styropian aqua czy styrodur? Czy trzeba warstwę ocieplenia przyklejać czy wystarczy wsadzić bo ściany muszą być kotwione tak przynajmniej myslę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...