Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Agnieszka i Michał

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    79
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Agnieszka i Michał's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jesteśmy z nich zadowoleni, łatwo je utrzymać w czystości, wyglądają ok. Użyliśmy fugi Mapei w kolorze Jaśmin. W przypadku użycia tego samego koloru na ścianach i podłodze może się tak stać jak piszesz, będzie mdło. Dlatego celowo zrobiliśmy podłogę w innym kolorze. Oprócz tego na jednej ze ścian(na przeciw wanny)mamy te płytki w wersji z falą(czego nie widać na zdjęciach)http://mozaiki24.pl/images/4527d1b79c0de942a4a3b72a7f754ebb.jpg
  2. Nam przy chodzeniu nie, czasem tylko tak same z siebie, np w nocy, tak jakby jakieś naprężenia w drewnie się pojawiały i wtedy potrafią wydać z siebie dźwięk, tym bardziej słyszalny w nocy.
  3. Obudowa kominka, w sensie konstrukcji to płyta gk na stelażu z izolacją z wełny. Część podbudowy wykonana z bloczków Ytong. Kominek Kratki, model Oliwia 16. Ta szara ramka to płyty gresu Ceracasa Filita Gris. Downlight'y to Kanlux Mateo w kolorze srebrnym
  4. Wyposażenie póki co z poprzedniego mieszkania. Zbieramy na nowe meble i szukamy inspiracji. Stawiamy raczej na minimalizm i lekko skandynawski styl.
  5. Został popełniony błąd na etapie wykonania instalacji C.O. Wtedy nie było jeszcze wiadomo jak nisko zejdzie zabudowa skosów. Może mogliśmy zrobić trochę wyżej podejścia. Do tego przy zabudowie wanny musieliśmy zamontować ją trochę wyżej, ze względu na lokalizację odpływu dlatego wyszło tak a nie inaczej. Nie mieliśmy już ochoty na przeróbki. Ale nie jest to niepraktyczne rozwiązanie więc zostaje z nami w tej formie. Można oczywiście było zamontować grzejnik na innej ścianie ale zależało nam aby był w strefie wanna/umywalka (suszenie ręczników itp.).
  6. Tak. Szczególnie że układ pomieszczenia i ilość okien(3 sztuki) mocno ograniczył przestrzeń roboczą. Nie jest tak źle z tym usytuowaniem. Szczególnie że płyta jest szeroka (chyba 78 cm) więc garnki nie stoją przy jej krawędzi.
  7. W mojej ocenie najlepszym rozwiązaniem będzie dachówka glazurowana. Jej gładka powierzchni nie pozwoli na zadomowienie się mchu. Dachówki angobowane także powinny się sprawdzić. Podobnie blacha. Najgorzej wypadną pokrycia na bazie pap typu gonty. Szczególnie eksponowane w kierunku północnym. Są jeszcze jakieś środki chemiczne, które nanosi się na powierzchnię materiału, mające zapobiegać zielenieniu i mszeniu czy rozwojowi porostów. Nie mam pojęcia jak zachowują się w praktyce. Radzę także zamontować osłony rynien ze specjalnych siatek, które uchronią wpadanie do nich liści i igliwia oraz regularne przeglądy systemu odwodnienia dachu.
  8. Agnieszka i Michał

    Zlewozmywaki

    Posiadamy zlewozmywak w kolorze czarnym. Wykonany jest z materiału o nazwie Tectonite. Producent to Franke. Zlewozmywak jest lekki i świetnie się sprawdza. Nie ma zacieków, śladów użytkowania. Dostępny w cenie poniżej 400 pln.
  9. Kuchnia została przeniesiona w miejsce gabinetu. Jest w osobnym pomieszczeniu ale jest widoczna z salonu, przynajmniej z jego części. Kominek pozostał w pierwotnym miejscu. Co do kosztów to w pewnym momencie przestałem liczyć ile to wszystko kosztowało. Ale trzeba być przygotowanym realnie na koszt rzędu 600 k pln. Mówię tu to przyzwoitym standardzie wykończenia wraz z wyposażeniem i terenami zewnętrznymi. Mowa o kosztach przy budowie systemem gospodarczym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...