Pierwszy strop gotowy. Technologia wykonania: strop gęstożebrowy typu Ackerman, pustaki wys. 18 cm + 5 cm nadbetonu C 16/20, zbrojenie żeber i wieńca prętami fi 12 mm. Wykonano także izolację pionowa ścian piwnicznych i fundamentowych: 2 x dysperbit + styropian hydrofobowy + folia kubełkowa
Niezwłocznie po stwardnieniu betonu i wykonaniu warstwy izolacji poziomej (warstwa dysperbitu + folia) przystąpiliśmy do prac murarskich. Ściany zewnętrzne piwnicy i ściany fundamentowe z bloczka betonowego o grubości 38 cm, ściany nośne w piwnicy wewnętrzne z bloczka betonowego 24 cm. Wszystko murowane na zaprawie cementowej z dodatkiem plastyfikatora.
W dniu 01.09.2012 zabetonowaliśmy fundamenty. Część ław jest schodkowa, z racji częściowego podpiwniczenia. Zużyliśmy 23,5 m3. Wszystko poszło sprawnie. Efekty prac na zdjęciach poniżej.
W ciągu 3 dni ekipa wykonała prace przy szalowaniu i zbrojeniu ław fundamentowych (także schodkowych). Bardzo sprawnie i bez problemów. Wykop wykonany przez koparkę został tylko nieznacznie pogłębiony w niektórych miejscach.
Znowu mały postęp na budowie. Wykonaliśmy wykop pod fundamenty naszego Wygodnego. Dokładnie to nie my wykonaliśmy wykop tylko koparka, ale my jako siła sprawcza całej operacji przypisujemy sobie ten sukces;)
Czas mija, a my nadal walczymy z procedurami, pozwoleniami i uzgodnieniami. W końcu wiosną 2012 uzyskaliśmy decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu. Zapadła także ostateczna decyzja o wyborze projektu: kupiliśmy projekt "Wygodny 1" pracowni "Domy z wizją". Projekt powędrował do adaptacji(m.in.: częściowe podpiwniczenie, powiększenie garażu) Na działce ruszyły prace(ogrodzenie, karczowanie krzaków, koszenie).
Cały rok 2011 to etap przygotowań do budowy. Formalności urzędowe jak większość z Was miała okazję się przekonać, trwają bardzo długo. Poza urzędami (gminy, powiatowym) do załatwienia także sprawy w zakładzie energetycznym ,spółce wodociągowej. Ponieważ działka nie była uzbrojona tym bardziej wymagało to od nas dodatkowych wizyt, dokumentów, zezwoleń uzgodnień ,zaświadczeń itp.
Mapki, wnioski, podania, długie terminy oczekiwania.
Decyzji o wyborze projektu nadal nie było.
Udało się zakupić materiały do budowy ścian fundamentowych(bloczki betonowe), i ścian nadziemia (pustaki ceramiczne)
Grudzień 2010. Po wielu rozmowach i godzinach spędzonych na stronach pracowni projektowych ,branżowych forach, objazdach okolicy i oglądaniu jak mieszkają inni, zapadła decyzje o budowie naszego domu.
Wybór projektu? Trudna sprawa. Po pierwsze musiał być ,taki jaki chcieliśmy. Po drugie musiał pasować do działki jaką dysponowaliśmy. Po cichu marzyliśmy o projekcie "Z klasą" pracowni Domy z wizją. Ale zbyt duży jak na nasze potrzeby i naszą działkę.
Ze względu na jej kształt: długa i wąska poszukiwania projektu dobrnęły do budynku LK&709.