Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

homecactus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    892
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tarczyn
  • Kod pocztowy
    05-555
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

homecactus's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. koszt budowy wodociągu to około 70-80zł /mb plus dokumentacja. koszt wody zalezy od tego, czy masz kanalizacje czy nie. u mnie woda kosztuje 4,5/m3, a dla osob z kanalizacją koło 8zł/m3. 4 osobowa rodzina to około 10m3 miesiecznie. woda ze studni jest bardzo dobra - do podlewania ogródka:-) a juz na pewno z takiej studni o jakiej piszesz, woda do pica na pewno sie nie nadaje, jesli nie chcesz potruć rodziny!
  2. zwróc uwagę na napięcie zasilania - zdecydowanie fajniejsze są te które mają 14,4 lub nawet 18V, a nie 12V. Zestaw który kupisz obligatoryjnie powinien posiadać 2 akumulatory. Jeżeli mąż nie ma absolutnie żadnej wiertarki tradycyjnej (na 230V) którą może wywiercić dziurę w ścianie (w sensie w betonie) to być może warto pomyśleć o wiertarko-wkrętarce z udarem, ale będzie to raczej większy wydatek.
  3. Z wentylacją i tak będzie problem jeżeli nie zastosujesz rozwiązania dedykowanego wentylowaniu, bo przecież nie będziesz trzymał non stop otwartych okien, z różnych względów. Okna z doświetlami dadzą ci wystarczająco światła żeby się poruszać i przynieść słoik z kompotem z piwnicy, ale nie wystarczająco żeby tam np. popracować.
  4. Ocynk blachę zabezpiecza, a farba przedłuża jeszcze tą żywotność. Wystarczy sobie wejsc na stronę cynkowni, zeby zobaczyć jaką dają gwarancję na wyroby cynkowane, a jaką na wyroby cynkowane i pomalowane proszkowo. po 2 latach ocynk "matowieje" i wtedy jest go łatwiej pomalować, nowego malować nie da rady za bardzo.
  5. u mnie też popękało. Przy malowaniu poprawiłem i jest ok.
  6. ja miałem taką mysz w garażu, w styropianie na ścianie (styropian na ścianie pomiędzy garażem nieogrzewanym a domem). znalazłem 2 dziurki którymi mysz weszła, kupiłem pianę mocno rozprężającą, długa rurka, i siup, do dziury:-) także teraz mam w garażu "żywą skamieniałość". Niestety na trutkę nie chciała reagować , więc nie było innej opcji.
  7. Antena jest legalna. Nielegalne są tzw wzmacniacze sygnału komórkowego, czyli takie urządzenia, które z jednej strony odbierają sygnał, a z drugiej go nadają, ale już z większą mocą, tak że w naszej typowej komórce po prostu "polepszy się zasięg". Antena tylko sygnał odbiera i przesyła przewodem/kablem do routera, i jest w pełni legalna, niezależnie od tego, czy w środku ma wzmacniacz czy też nie. Bo ten wzmacniacz wzmacnia tylko sygnał idący w kierunku routera, a nie transmituje tego sygnału z powrotem "w powietrze", co mogłoby zakłócić sygnał operatorski. pzdr
  8. najlepiej to położyć jakąś tanią glazurę, Myślę że za 20zł/m2 (glazura) + 30zł/m2 za położenie + klej powinno się udać to zrobić. pzdr
  9. materiałów łatwo palnych (drewna) też nei można trzymać legalnie przy granicy.
  10. fuga epoksydowa jest super, nie brudzi się, nie chłonie wody, i generalnie po czasie lepiej wygląda niż zwykła, sprawdzone w łazience, gdzie mam oba rodzaje. Cena niestety jest wysoka, ale pod prysznicem zdecydowanie warto.
  11. okopci się sciana i taki pożytek z wmurowania.
  12. Ja też mam trawę na ciężkiej ziemi. Nie nasypałem piachu na początku, tylko trochę podłoża trawnikowego (takiego z worków, torfowego). U mnie trawa wygląda całkiem dobrze, ale aby tak było, muszę jej poświęcać dużo czasu i energii: - podlewanie codziennie o świcie z systemu nawadniania - nawożenie 3-4 razy w sezonie - oprysk na dwuliścienne 2-3 razy w sezonie - wapnowanie raz w roku - raz w roku oprysk żelazem (głównie od północy gdzie pojawia się mech) - koszenie raz w tygodniu, zaczynam w kwietniu, kończę w październiku. w tym roku (trawnik ma 4 lata) po raz pierwszy zrobiłem wertykulację i "pseudo aerację" (piszę pseudo, bo zrobiłem to takim wertykulatorem-aeratorem za 500zł, a on tak de fakto nie wykonuje prawdziwej aeracji, takiej jaką ktoś wyżej tu wspomniał) bo pojawiło się sporo mchu, i było też sporo filcu. Po tym zabiegu całość trawnika obsypałem niezbyt obficie torfem odkwaszonym. Po miesiącu widzę, że warto było przeprowadzić całą tą operację, trawnik wygląda moim zdaniem bardzo dobrze. Nie wiem, czy warto zrywać ci cały trawnik. Ja bym się zastanowił nad zrobieniem solidnej wertykulacji, na wierzch nasypać 2-3 cm torfu, ewentualnie torfu przemieszanego z piaskiem i zrobić dosiewkę po całości. Kup sobie mieszankę traw "ozdobnych" (a nie sportowych), one mają drobne liście. Tylko najpierw nawadnianie, bez tego żadna nawet najlepsza mieszanka nie zrobi ci ładnego trawnika. Ja w jednym miejscu swojego trawnika czasami najeżdżam kołem auta. Zrobiło się tam niesamowite klepisko i zagłębienie. Oczywiście, trawa wyglądała tam fatalnie. Dosypałem tam w tym roku sporo torfu (tak własnei z 2-3 cm, aby wyrównać zagłębienie) i zrobiłem dosiewkę - teraz mam tam najlepszą trawę na całym trawniku:-)
  13. mieć kanaizację w ulicy i sie do niej nie podłączyć to głupota.
  14. dom 160m2 ogrzewanej powierzchni. Nie pasywny, ale dobrze ocieplony. Gazu używam do grzania domu, gotowania i grzania ciepłej wody. 4 osoby w domu (2+2). 2014 - gaz kosztował 2300zł za rok 2015 - gaz kosztował 2200zł za rok 2016 - gaz kosztował 2100zł za rok Do tego co roku spalam 4m3 brzozy w kominku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...