Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slawek gorol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O slawek gorol

  • Urodziny 26.09.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    specjalista ds. paneli podłogowych
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wylewki, instalacje

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Brzeszcze
  • Kod pocztowy
    32-626
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

slawek gorol's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Jestem na etapie sufitów podwieszanych. Ruszt krzyżowy gotowy, dwie warstwy wełny zrobione. Teraz dylemat - wykonawca mówi, że folia paroizolacyjna ( kolejny etap) nie jest potrzebna, bo ona nic nie daje. Jak to z tą folią jest ?
  2. Fundament mam murowany z bloczków, następnie zaizolowany chyba dysperbitem, następnie styrodur i folia kubełkowa. W środek wsypany kamień, piach, utwardzony i wylany chudziak. Między fundamentem a pierwszym pustakiem murarze położyli 3 warstwy papy. Poziomy mam już zniwelowane A tam gdzie będzie podłogówka to warstwy mają być tak samo? Bo myślę, że tą matę odbijającą ciepło można położyć na tej drugiej warstwie folii na styropianie.
  3. Witam. Chciałem zapytać o coś, co dla was, starych wyg jest oczywiste, a ja spać przez to nie mogę. Jako, że wykonawca zażyczył sobie 3 złote od metra kwadratowego ułożenia styropianu i folii pod wylewką, postanowiłem ułożyć to sam. Z tego co wyczytałem to będzie to tak : folia paroizolacyjna czarna wywinięta na ściany , następnie styropian pierwsza warstwa , później rozwinę gąbkę dylatacyjną 1 cm przy ścianach i docisnę ją do ściany drugą warstwą styropianu. Na to kolejna warstwa folii też wywinięta na ścianę. Czy tak będzie dobrze ? Rozumiem, że styropian , ma być na ciasno płyta do płyty ? A jak z dylatacjami poszczególnych pomieszczeń ? Robić je za pomocą tej gąbki ? Czym sklejać folię ? Proszę o porady.
  4. Witam szanownych kolegów. Przyszła pora na wylewki oraz instalację c.o. i wodną . Stąd moje pytanie : robić pierwsze instalację czy podkład pod wylewkę ( styro + folia ) ? Tak po swojemu myślę, że robiąc najpierw centralne to kładąc później styropian będę musiał w nim wycinać od spodu bruzdy żeby położyc go na rurki. Z kolei gdy najpierw dać styro to rurki można położyć na nim. Tylko czy instalatorzy nie podziurawią folii ? Na 100 %. Sam już nie wiem. Z tego co wyczytałem to prawidłowo na niepodpiwniczonym budynku powinno być tak : - papa ? ( konieczna ? ) nikt ze znajomych jej nie dawał - folia wywinięta na ścianach do góry - styropian (jakiś specjalny ? ) - folia , już nie wywinięta na ściany A jak to się robi na kawałku kuchni gdzie będzie podłogówka ? Jaka kolejność ? Serdecznie dziękuję za odpowiedzi
  5. Zamówiłem 25mm osb. Niech się dzieje co chce Jak osb reaguje na wilgoć ?W sensie, że elektryk za tydzień skończy i nie wiem czy zdążę ofoliować warstwę ocieplenia 15 cm między krokwiami, a chciałbym w tym roku jeszcze wytynkować, żeby uciekać z robotą... Wata jak lekko zmoknie to nic jej nie będzie.. A OSB ? Aaa.. i wymyśliłem sobie, żeby pod płyty dać taśmę samoprzylepną akustyczną 50mm, przeznaczoną do profili aluminiowych. OSB kłaść na styk czy z 2-3 mm szczeliny ? Stryszek narazie nie ocieplony .
  6. Witam. jak w temacie - jaka plyta ? zastanawialem sie nad 25mm. Zrobilem prosty test - mialem plyte 18mm, podparlem ja co 90 na krawedziach i stanalem. uginala sie, ale nie pekla. a to cale 7 mniej. mysle, ze 25 wytrzyma:) stryszek bedzie uzytkowany sporadycznie - choinka, ubrania na dany sezon - ale fakt, ze plyta musi wytrzymac 100 kg+cos niesionego w rekach. taniej moglbym miec deski 25mm, tez bez piora wpustu. cena ich rynkowa to ok 700 zl /m3 - to jest ok 40 m2. ale opcja desek uginajacych sie kazda osobno mnie przeraza. + szlifowania, impregnowanie ....... jak sadzicie ?
  7. Odświeżam temat. Pod humusem była glina, wybrałem ziemię na ok 70 cm( w miejscu gdzie sąsiad odprowadza wodę na moją drogę), do 40 cm. standardowo... Wjechała wanna kamienia ( ok 25ton), dziś koparka to rozplantowała... Fotki wrzucę w sobotę. Btw. jak to jest ? Sasiad puszcza wodę z wanny ( chyba, jest niebieski osad, mydliny, a u nas nie ma kanalizacji). zalewa mi tym samym drogę. Gdzie reagować ? Jakieś know how ?
  8. Korytowanie to domyślam się zdjęcie humusu:rolleyes: U mnie sprawa wygląda następująco : w zamian za robociznę oddaję ziemie ( będzie ok 25x3,5x03-0,4 metra, więc ok.35 kubików), w tym mam jeszcze rozplantowanie koparką i ugniecenie walcem właśnie gruzu, który przywiozę. W końcu ziemia też nie jest tania, a właściciel firmy ze sprzętem ciężkim chciał się dogadać Tylko nie mogę zrozumieć po co ta geowłóknina ? Przecież ten gruz i tak się wbije w ziemie niszcząc ją ( bynajmniej tak mi się wydaje),a nawet jeżeli nie to co szkodzi, jak ten gruz się wbije w ziemie ? Teren to byłe pole orne , więc na górze ładna czarna ziemia, a niżej czarny, twardy chyba ił, lub coś podobnego. Twarde to jak pieron.
  9. Generalnie plany się troszkę pozmieniały.Okazało się, że ten czarny kamień przy opadach się lasuje, tworząc niezłe błoto. Podzwoniłem trochę po punktach z zapytaniem o gruz, i o zgrozo... Za Kamaza gruzu (12 ton) chcą z transportem ok 12km. 300 zł. Lecz nie pozostaje mi chyba nic innego jak kupić 2 kamazy, wysypać, rozplantować i ujeździć walcem. Jak sądzicie, 30 cm głębokości i 3,5 metra szerokości wykopu wystarczy ? Generalnie chcę troszkę uciec z kosztami, lecz nie na tyle by grucha z betonem się utopiła;)
  10. Witam. Pozwólcie, że odkopię stary temat. Mam do zrobienia drogę 25x4 m. Niby niedużo, ale jak dla nowicjusza to kupa ziemi. No i tak : droga ma być dojazdem dla ciężkiego sprzętu na budowę ( grucha, auta z materiałami bud. itd.). Planuję wybrać ok 50 cm w głąb i dawać kolejno : gruby gruz (mam na działce taką kupkę 4x3x1m wysokie), następnie czarny kamień z kopalni i na górę jakieś 10 cm np.klińca. Kamień z kopalni podobno nie ma struktury klińca, granulacja 30-70mm. I stąd moje pytanie : nadaje się to na drogę ? Tanio udało mi się go załatwić, to za 25ton 450 zł.. Usypują z niego i nas wały i jakoś nigdy się nie rozsypał, jeżdzą po tym kamazy i nic się nie dzieje. Jedni mówią, że się nadaje, inni, że nie. Więc Was zapytam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...