Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

octopus18

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

octopus18's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za odpowiedź. Jest wzmianka w umowie że jest służebność dotycząca linii ciepłowniczej na działce sąsiada (działki nie są jeszcze wydzielone z działki dewelopera, stąd ten zapis), ale to nie przebiega koło mojego domu. Więcej nie ma nic.
  2. Krótko i na temat: Mam właśnie podpisywać ostateczną umowę zakupu domu od dewelopera na rynku pierwotnym. Umowa przedwstępna (notarialna) podpisana została cztery miesiące temu. Tymczasem przed tygodniem, bez konsultacji ze mną, deweloper wpisał szereg służebności przebiegających przez moją działkę, w tym jedną zajmującą połowę ogródka (dom jest szeregowy, zatem tylko ogródek jest częścią gdzie coś mogę budować). Oczywiście w umowie przedwstępnej nie było o tym mowy. Na terenie objętym służebnością nie mogę nic postawić ani prowadzić nasadzeń. Czy mam jakieś uprawnienia dotyczące tej sytuacji? Dodam, że gdybym o tej służebności wiedział przed podpisaniem umowy przedwstępnej, nie byłoby mowy o zakupie. Uprzejmie proszę o pomoc, jest weekend i do prawnika dostanę się dopiero za kilka dni, a termin mnie nagli. Pozdrawiam.
  3. Witam. Mam pytanie dotyczące minimalnej temperatury, jaką należy utrzymywać w mieszkaniu przez jego właścicieli. Chodzi o to, że kupiłem mieszkanie w nowym budynku i przez zimę jeszcze nie zacząłem remontu. Ustawiłem zatem grzanie na osiem stopni i tak pozostawiłem (ogrzewanie gazowe). Niespodziewanie w lutym dostałem pismo od dewelopera, że wpłynęły do niego skargi na niemożność dogrzania mieszkań przez lokatorów mieszkających nade mną i zostałem wezwany do utrzymywania w niezamieszkałym mieszkaniu temperatury nie niższej niż 16 stopni - tak podobno został zaprojektowany budynek, że wszyscy muszą utrzymywać temperaturę nie niższą niż 16 stopni, aby sąsiedzi mogli u siebie uzyskać normalną temperaturę. I tu pojawia się moje pytanie: czy istnieją jakieś przepisy określające minimalną temperaturę do utrzymywania której zobligowany jest właściciel mieszkania? Czy można w taki sposób projektować budynek, aby (de facto) inni lokatorzy ponosili część kosztów ogrzewania mieszkań sąsiadów? Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...