Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bankrut

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O Bankrut

  • Urodziny 07.08.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zabrze
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Bankrut's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. INSTALCO z Łaszczowa - strona www jakaś przedpotopowa, na maile nie odpowiadają. Zostanie chyba więc OGNIWO i kombinowany (w kształcie litery S) czopuch. Pewnie korzystne to nie jest, ale zawsze jakieś rozwiązanie. Choć jak widzę ile mi przyjdzie ciągnąć rur, dokładać pomp, to znowu zaczynam mysleć o kotle zasypowym miałowym + gazowy 2f. Prośba do Zawijana - wiem że OT i sorki za zaśmiecanie wątku - ale czy mógłby Pan polecić jakieś kotły miałowe zasypowe warte zainteresowania. Na pewno wiele z nich miał Pan okazję u siebie poddać badaniom cieplnym i ogólnej ocenie. Z góry dziękuję.
  2. Spox. Ja też nie mam doświadczeń z takim kotłem, ale po lekturze Zawijana doszedłem do wniosku że tylko eCoal, a w najgorszym wypadku PID, uchroni mnie od problemów kórymi nie mam czasu i ochoty się zajmować. A tu jak widać klops. To ze się w kotle pali, to fajnie, cieszy mnie to, wręcz tego bym oczekiwał, ale alarm z przekroczoną temperatura zdarzył mi się raz czy dwa przez diesięć lat, jak stojąc przy kotle spalając papier ręcznie g rozchulałem do 90 degC i nie liczyłem,że jego bezwładność nie pozwoli na osiągnięcie porogowej temperatury dla alarmu 95 degC (no i jednak się pomyliłem ). Ogniwo Eko plus z eCoal miało mnie wogóle zniechęcić do tego typu "zabawy", wręcz je uniemożliwić. A tu jak widać sam kociołek się do tego nakręcił.
  3. Ja wybieram GEBERIT bo: Geberit ma 10 lat gwarancji Grohe 5 lat i od 2-go roku (tak gdzieś czytałem, najlepiej jednak sprawdzić u źródła) płaci się tu za dojazd serwisu - także na gwarancji (plus dla Geberit) Geberit w przypadku DROGICH przycisków sigma50 ma mozliwlośc dawkowania tabletek, podobnie jak Grohe Fresh niezależnie od rodzaju przycisku (plus dla Grohe) Geberit nie sprzdaje zestawów, a Grohe tak, i to w atrakcyjnych cenach, ale za to tylko i wyłacznie z bardzo niepraktycznymi przyciskami CHROM BŁYSZCZĄCY (bez rozstrzygnięcia) Geberit ma sprawdzone od lat stosowane spłukiwanie mechaniczne, Grohe nowatorskie pneumatyczne - ale trawałość tego drugiego jest nie do końca przewidywalna (bez rozstrzygnięcia) Geberit ma mniej negtywnych opinii w sieci niż Grohe (ale to wcale nie znaczy, że jest lepszy!) Geberit ma niestety mniej atrakcyjne przyciski, te fajne kosztują tyle co stelaż, czyli ktos kogoś robi tu w ch... Geberit jest niestety droższy - a nie bardzo widzę ku temu sensowne podstawy, ale za markę się płaci, co nie znaczy że tańsze Grohe to marka gorsza Geberit jest sprawdzony (opinia nieobiektywna, bo mam już geberit, jest o.k., a grohe nie mam i chyba mieć nie będę) (w moim przypadku plus dla Geberit) Geberit ma zbiornik odlany w całości, Grohe zożony z dwóch części połączonych trwałymi zaczepami - tylko jakie to ma do znaczenie Geberit wygrywa jednak, bo ma nieco więcej zalet, a róznica w cenie względem kosztu przy założeniu kombinacji z zakupem przycisku nnego niż chrom błyszczący i odsprzedażą błyszczącego jest znikoma Co do baterii KFA, Armatury Kraków jak kto woli, to wiem z pewnych źródeł (bo to żródła w samym KFA), ze baterie i komponenty sa robione w Posce a nie w Chnach. KFA ma trzy fabryki w PL. Raz zdarzyło się im (dawniej) sprowadzić jedną serię baterii z Chin i do koca zajmują się jej serwisem. Poza tym przypadkiem więcej nie podejmowali tego typu działań - to jak na razie sa produkty polskie, serwis 48h w każdym miejscu naszego pięknego kraju, wysoka jakość choć do najwyższej półki im baardzo daleko)
  4. No fajnie. Niestey nie pomogę, ale ochłodziłeś mój zapał w stosunku do eCoal i EKO Plus...
  5. O.k. spoko. Ja zostaję przy grawitacji A co z wkłądem kominowym Różnica nawet 5 punktów procentowych na sprawności między EKO a EKO PLUS oznacza zapewne niższą temperaturę spalin, a więc może się zdarzyć, że EKO nie wymaga instalacji wkłasu, a EKO PLUs wymaga. Porśba o odpowiedż przez samego ZAWIJANA!
  6. Hejka! Moim zdaniem z tego co zacytował as1as wynika, że kotły NIE MOGĄ pracować w układzie zamknietym. Mogą za to w otwartym - bez pomki (grawitacja) lub z pompką. Czytam na temat kotłów conieco bo sam mam taką sytuację - kocioł miałowy zasypowy zaczął przecciekać, instalacja otwarta z pompą cyrkulacyjną a w razie braku zasilania - także ciągnie na grawitacji. Jedna pompa zasila grzejniki i zbiornik c.w.u. 150 litrów. Po wymianie kociołka chciałbym mieć nadal instalację bezpieczną - czyli w razie czego grawitacyjną - i mieć jak najmniej pomp itp. Fajnie byłoby móc sterować temperaturą wewnątrz pomieszczeń a nie tylko okresowo zmieinać zadaną na kotle - jak dotychczas. Co ważne - do swojego kociołka nie potrzebowałem żadnego specjalnego wkładu kominowego. No i potrzebowałbym najlepiej kociołka z wylotem spalin w górę, a nie w tył kotła. Rozważałem kilka różnych opcji wymiany kotła, np. na jeden na ekogroszek lub na dwa - nowy zasypowy miałowy + gazowy 2f. Myślę że ekogroszek i jeden kocił to będzie lepsze rozwiązanie, niemniej koszt ekogroszku wzrasta b. szybko, do tego przewidywany wzrost akcyzy (dobrze że przynajmniej dyrektywa IED mnie nie obejmie ), problemy z zakupem groszku dobrej jakości itp. Z miałem jest łatwiej, bo tamten kocioł "zeżre" wszystko. Jestem z Zabrza tak więc IChPW jest mi znane - mam tam nawet znajomego Jarka po ITCu . Zacząłem się zastanawiać więc nad wymianą kotla na EKO PLUS 16 kw lub EKO 15kW. Ale mam wątpliwości i szereg pytań: - czy kocioł EKO PLUS 16kW (ale także EKO 15kW o sprawności niższej o kilka pp) wymaga instalacji wkładu kominowego? - czy zawór 3 czy 4 drogowy nie wpłynie na pogorszenie możliwości pracy grawitacyjnej lub w praktyce wogóle ją wykluczy? - czy stosując dwa obiegi - do c.o. i do c.w.u., w przypadku c.w.u. także muszę mieć układ umożliwiający pracę w grawitacji? - czy są inne kotły Wam znane które mają palnik Brucer lub BurnerS, sterownik eCoal, ruszt dodatkowy awaryjny (EKO chyba go nie ma), czopuch w górę kotła i nie wymaga instalacji wkładu kominowego? Z góry dziękuję za odpowiedzi!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...