Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mammaz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O mammaz

  • Urodziny 15.07.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Koszalin
  • Kod pocztowy
    75-348
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

mammaz's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Mam pytanie do CitoCerbera Czy można do kotła podłączyć dwie pompy, tak aby działały obie jednocześnie gdy działa kocioł. Są to pompy przy rozdzielaczach na parterze i piętrze (grundfos alpha). Mam je włączone na stałe do prądu i chodzą cały czas, chyba że wyłączę zasilanie w skrzynce elektrycznej (jeden przełącznik do dwóch pomp). Na forum gdzieś widziałem, że pokazywałeś schemat podłączenia, ale nie wiem czy jest możliwe to z dwoma pompami.
  2. Witam Mam pytanie odnośnie pogodówki. Zauważyłem, że w instrukcji dla MCR II dla wszystkich krzywych grzewczych parametry początkowe P 27 i P 28 (maksymalna temperatura na zewnątrz, minimalna temperatura zasilania) wynoszą po 20 stopni (wszystkie krzywe zaczynają się z tego samego punktu). Także Forumowicze w zasadzie stosują te parametry początkowe. Ja chciałbym, żeby kocioł rozpoczynał grzanie od 10 stopni na zewnątrz przy temperaturze zasilania 34 stopni, a następnie temperatura zasilania wzrastała co 2 stopnie przy spadku 5 stopni na zewnątrz (czyli przy 5 stopniach zasilanie 36, przy 0 stopni zasilanie 38 stopni). Zakończyłbym ustawienie maksymalnej temperatury zasilania P1 na 44 stopniach przy temperaturze zewnętrznej – 15 stopni. Czy są jakieś przeciwwskazania do takiego ustawienia krzywej grzewczej, szczególnie co do parametrów początkowych P 27 i P 28. Pozdrawiam mammaz.
  3. Dziękuje za odpowiedź. Jakie funkcje w moim układzie spełniałoby sprzęgło hydrauliczne (jakie miałoby zalety). Jakiej jest wielkości, bo mam mało miejsca w skrzynce rozdzielaczowej.
  4. Witam. Mam MCR 24T, tylko ogrzewanie podłogowe na powierzchni 200m kw., dwa rozdzielcze (parter, piętro) z przepływomierzami i pompami, w pomieszczeniach termostaty, które po osiągnięciu zadanej temperatury zamykają pętle w danym pomieszczeniu, brak pogodówki (czujnika zewnętrznego) i termostatu podłączonego do pieca, któryby go wyłączał. Na stałe mam włączone ogrzewanie wiatrołapu i dwóch łazienek (nie ma w nich termostatów wyłączających pętle). Mam pewien problem (pytanie). Kocioł dosyć często chodzi na kodzie 5 – pompa w kotle chodzi bez przerwy a palnik załącza się co 3-10 minut. Czy jest możliwość takiej regulacji w kotle, aby pompa włączała się tylko gdy działa palnik. Zmierzony pobór prądu na kodzie 5, gdy chodzi pompa, a nie pali palnik to około 60 watt. Jeśli nie można tak zrobić, czy możliwe jest wyłączenie pompy do c.o. (załączałaby się tylko przy c.w.u.), a funkcje pompy z kotła przejęłyby pompy przy rozdzielaczach. Będę wdzięczy za odpowiedzi.
  5. Witam Proszę o poradę "1950" w zakresie instalacji z Dietrichem. Instalator proponuje mi montaż kotła MCR II MI dwufunkcyjnego o mocy 24 kW lub 30 kW z podgrzewaczem warstwowym 100 l. W domu na całej powierzchni 200 m kw. ogrzewanie podłogowe plus 3 grzejniki (dwa w łazienkach i jeden w garażu). Woda dla 5 osób. Schemat instalacji z mieszaczem bez sprzęgła. Proszę o ocenę, czy jest to rozwiązanie racjonalne, czy oszczędne pod względem zużycia gazu. Czy zaproponowałby Pan inne, oczywiście z kotłem Dietricha.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...