Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mammaz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mammaz

  1. Mam pytanie do CitoCerbera Czy można do kotła podłączyć dwie pompy, tak aby działały obie jednocześnie gdy działa kocioł. Są to pompy przy rozdzielaczach na parterze i piętrze (grundfos alpha). Mam je włączone na stałe do prądu i chodzą cały czas, chyba że wyłączę zasilanie w skrzynce elektrycznej (jeden przełącznik do dwóch pomp). Na forum gdzieś widziałem, że pokazywałeś schemat podłączenia, ale nie wiem czy jest możliwe to z dwoma pompami.
  2. Witam Mam pytanie odnośnie pogodówki. Zauważyłem, że w instrukcji dla MCR II dla wszystkich krzywych grzewczych parametry początkowe P 27 i P 28 (maksymalna temperatura na zewnątrz, minimalna temperatura zasilania) wynoszą po 20 stopni (wszystkie krzywe zaczynają się z tego samego punktu). Także Forumowicze w zasadzie stosują te parametry początkowe. Ja chciałbym, żeby kocioł rozpoczynał grzanie od 10 stopni na zewnątrz przy temperaturze zasilania 34 stopni, a następnie temperatura zasilania wzrastała co 2 stopnie przy spadku 5 stopni na zewnątrz (czyli przy 5 stopniach zasilanie 36, przy 0 stopni zasilanie 38 stopni). Zakończyłbym ustawienie maksymalnej temperatury zasilania P1 na 44 stopniach przy temperaturze zewnętrznej – 15 stopni. Czy są jakieś przeciwwskazania do takiego ustawienia krzywej grzewczej, szczególnie co do parametrów początkowych P 27 i P 28. Pozdrawiam mammaz.
  3. Dziękuje za odpowiedź. Jakie funkcje w moim układzie spełniałoby sprzęgło hydrauliczne (jakie miałoby zalety). Jakiej jest wielkości, bo mam mało miejsca w skrzynce rozdzielaczowej.
  4. Witam. Mam MCR 24T, tylko ogrzewanie podłogowe na powierzchni 200m kw., dwa rozdzielcze (parter, piętro) z przepływomierzami i pompami, w pomieszczeniach termostaty, które po osiągnięciu zadanej temperatury zamykają pętle w danym pomieszczeniu, brak pogodówki (czujnika zewnętrznego) i termostatu podłączonego do pieca, któryby go wyłączał. Na stałe mam włączone ogrzewanie wiatrołapu i dwóch łazienek (nie ma w nich termostatów wyłączających pętle). Mam pewien problem (pytanie). Kocioł dosyć często chodzi na kodzie 5 – pompa w kotle chodzi bez przerwy a palnik załącza się co 3-10 minut. Czy jest możliwość takiej regulacji w kotle, aby pompa włączała się tylko gdy działa palnik. Zmierzony pobór prądu na kodzie 5, gdy chodzi pompa, a nie pali palnik to około 60 watt. Jeśli nie można tak zrobić, czy możliwe jest wyłączenie pompy do c.o. (załączałaby się tylko przy c.w.u.), a funkcje pompy z kotła przejęłyby pompy przy rozdzielaczach. Będę wdzięczy za odpowiedzi.
  5. Witam Proszę o poradę "1950" w zakresie instalacji z Dietrichem. Instalator proponuje mi montaż kotła MCR II MI dwufunkcyjnego o mocy 24 kW lub 30 kW z podgrzewaczem warstwowym 100 l. W domu na całej powierzchni 200 m kw. ogrzewanie podłogowe plus 3 grzejniki (dwa w łazienkach i jeden w garażu). Woda dla 5 osób. Schemat instalacji z mieszaczem bez sprzęgła. Proszę o ocenę, czy jest to rozwiązanie racjonalne, czy oszczędne pod względem zużycia gazu. Czy zaproponowałby Pan inne, oczywiście z kotłem Dietricha.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...