-
Liczba zawartości
169 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez seven
-
Trzeszczy podłoga podczas chodzenia przy oknach tarasowych. Posadzka wykonana w październiku 2020 na ogrzewaniu podłogowym, napewno wygrzewali posadzkę bo jak byłem na budowie to było włączone, gres położony w czerwcu 2021, dylatacje przeniesione na gres, podczas kładzenia gresu nie było żadnych spękań. Jeszcze miesiąc temu gdy chodziło się po posadzce nie było tych trzasków, Co się dzieje z tą podłogą? I co z tym można zrobić ?
-
Po 4 latach i nie wymienianiu anody chyba przyszedł koniec dla zasobnika ARISTON SUPER GLASS 120 R HT . Zaczyna ciec, na razie powoli, ale już muszę szukać jakiegoś zasobnika cwu 120 l. Możecie polecić który jest godny polecenia. Nie musi być już z grzałką elektryczną. Napiszcie jakiej firmy i na co zwrócić uwagę. Będzie współpracował z kotłem na ekogroszek.
-
Witam, po 4 latach zauważyłem odklejający się laminat w meblach kuchennych na drzwiczkach i szufladach. Jakiego najlepiej kleju użyć ? Powinien być chyba z jakimś cienkim aplikatorem bo szczelina przez którą trzeba by go było podać jest bardzo wąska. Dajcie jakiś pomysł jak się do tego zabrać.
- 4 odpowiedzi
-
- kuchennych
- laminat
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wyciskarka do soków
seven odpowiedział jajmar → na topic → Poradnik zakupowy - co kupić? co wybrać? Wasze opinie
Ja poczytałem sobie fora w celu wyboru wyciskarki, bo nigdy nawet prawdę mówiąc nie widziałem jak wygląda taki sprzęt. No i prawie zdecydowałem się na Huroma lub Kuvings-a, ale w między czasie w jednym z marketów na L. pojawiły się wyciskarki za niecałe 300zł. Kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Wyciska także twarde warzywa, jak burak czy marchew. Na początku, owszem lubiła się zatrzymać, trzeba było użyć wstecznego biegu lub wyczyścić ją i zresetować. Ale okazało się że trzeba drobniej pokroić te twardsze warzywa, ale to jest kwestia 3-4 razy ciachnąć nożem więcej tego buraka. Uważam, że jak na wyciskarkę 7-8 x tańszą z 3 letnią gwarancją to chyba dokonałem bardzo dobrego zakupu. Ale do końca nie wiem czym te droższe w praktyce się różnią.- 50 odpowiedzi
-
- soków
- wyciskarka
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A widzieliście na stronie TECH ten sterownik st-37 jest z pokrętłem (gałką). Czy to jest jakaś nowsza wersja ? Bo z tego co widzę po sklepach to występują ale bez gałki.
-
Dokładnie tak to wygląda jak opisałeś. Kosz chyba powinien raczej zostać szczelny ? Nie mogę go dziurawić blachowkrętami? Poza tym klapa jak się otwiera do zasypu to przez nieuwagę można by uszkodzić sterownik? chyba, że odsunąć go maksymalnie do tyłu zbiornika zasypowego. niestety, dom jest świeżo po remoncie i nie wchodzi w grę żadne rozkuwanie pod kable, chociaż ten dostęp przez www jest interesujący. Ten sterownik SPP ma już w sobie płytkę z podzespołami (przekaźniki itd.)? To nie będzie tak jak miałem wcześniej, że z wyświetlacza kable szły jeszcze do w/w płytki pod obudową kotła? Rozumiem, że montując ten sterownik nie będzie potrzeby chować kable pod obudową ? Serwisant mojego kotła mówił mi, że najwięcej instalował sterowników ST-37 i te się sprawdzają. Jak myślicie warto dołożyć stówkę i kupić coś sprawdzonego ?
-
Który najlepiej wybrać dla mojego hef-a ? ST-37, IE40, SPP ? Polećcie coś, muszę zamówić jutro.
-
Masz rację bolek_bolecki, niestety nie ma szans na reanimację tej płytki (kontaktowałem się z fachowcem). Zostaje mi chyba tylko zakup nowego sterownika, kompletnego, wraz z czujnikami i wyświetlaczem. Polećcie mi jakiś w miarę dobry, nie za drogi. Serwis proponuje Tech st-37- czy ten jest ok ?. Na serwisie aukcyjnym widzę, że można kupić nowy z gwar. na 2 lata lub nawt 30mc-y od 200 do 300 pln. Czy przed zakupem sterownika, powinienem sprzedawcy przedstawić parametry podłączanbych urządzeń, takich jak pompy, dmuchawa czy silnik podajnika ? Dobrze by było, żeby zastosować chyba sterownik, wyświetlacz w miejsce poprzedniego, na ścianie kotła (zdjęcie kotła wklejam), żeby nie mocować go na piecu na klapie, którą jak czyszczę kocioł to ją ściągam.
-
Kolega rozkręcił sterownik i widać, że coś się na nim spaliło (spróbuję wstawić zdjęcie). Inne podłączone odbiorniki (podajnik, pompy co i cwu, wentylator) zostały sprawdzone i działają, teraz mi się właśnie przypomniało, że nie sprawdziliśmy wyświetlacza (mam nadzieje, że działa). 1. Proszę mi napisać czy to jest do naprawienia czy może można kupić gdzieś taką całą płytkę z tą całą elektroniką ? Jak najlepiej i najszybciej rozwiązać problem ? 2. Co mogło być przyczyną takiej awarii ? i za co odpowiadają te spalone podłączenia? Jak potrzeba więcej jakiś informacji z mojej strony to proszę pisać.
-
Moje zdolności nie pozwalają na nic więcej niż wymiana bezpiecznika . Będzie u mnie jutro elektronik. Proszę mi napisać, jeżeli sterownik będzie uszkodzony i będę musiał kupić nowy, to jaki model byście polecili do kotła Hef 25kw z podajnikiem ślimakowym ? Dobrze by było, żeby był łatwy w obsłudze i żeby cena nie była zbyt wysoka. Proszę polecić ze 2-3 modele. Do tej pory był alpha electron A01.
-
Kocioł jest z podajnikiem ślimakowym. 25kw. Nie wiem jeszcze co się stało, ale wyświetlacz sterownika (alpha electron) nic nie pokazuje, próbowałem wymienić bezpiecznik topikowy przy kotle (250 v, 5A), ale gdy wtyczka idzie do kontaktu to pali ten bezpiecznik oraz wywala korki. Jak myślicie co może być przyczyną ?
-
Prawdopodobnie zakończył swój żywot sterownik do kotła ALPHA E01 Elektron. Jaki powinienem kupić, polećcie jakiś.
-
Przymierzam się do remontu pokrycia dachowego, którym teraz jest już zniszczona papa położona 20 lat temu i co jakiś czas smarowana i łatana. Zaplanowane jest pokrycie blacho-dachówką. Chciałem w związku z tym zapytać jak powinno wyglądać pokrycie takiego dachu ? Są propozycje takie aby nie zrywać starej papy tylko dołożyć folie i nabić łaty i na to blacha lub bez folii ale za to wyrównać (pościnać) odstające części papy i przesmarować ją czymś i łaty itd. Jak najlepiej wykonać, żeby było najmniej kosztów ? Dodam, że konstrukcja dachu jest z płyt betonowych, na tym styropian i szlichta, na niej papa. Dach jest dwuspadowy.
- 1 odpowiedź
-
- najlepiej?
- pokrycia
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A co sądzicie o wannach z firmy Koło ? Szukam prostokątnej i model "modo" 180 cm odpowiada mi z wyglądu oraz cenowo, tylko nie wiem jak z ich trwałością, jakością akrylu ?
-
Nigdzie ie mogę znaleźć opinii na temat drzwi DRE Scala. Czy ktoś może podzielić się spostrzeżeniami z użytkowania ? Czy w kwocie do ok 900 zł za komplet to dobry wybór ? Potrzebuje 10 par drzwi, nowoczesny kształt - może w tej cenie polecicie coś innego ?
- 5 054 odpowiedzi
-
- arco
- artus
-
(i 36 więcej)
Oznaczone tagami:
- arco
- artus
- bezprzylgowe
- białe
- doradzccie
- drzwi
- drzwi pełne
- drzwi wewnętrzne
- dzwi
- fiord
- gravistone
- jaki
- jakie drzwi wewnętrzne
- ktos
- lagrus
- modern
- nowoczesne
- opinie
- ościeżnica
- pianka
- pol-skone
- polskone
- pomoc
- porady
- porta
- posiada?????
- poszukiwany
- producent
- prosze
- przy
- sklepu
- top?
- verte
- wewnętrzne
- wewnętrznych
- wewntrzne
- wyborze
- zamówienie
-
A które fronty będą trwalsze, łatwiejsze w czyszczeniu itp. lakierowane czy laminowane ?
- 1 490 odpowiedzi
-
- biała kuchnia
- białe
- (i 17 więcej)
-
Przymierzam się do zastosowania w salonie Arkesia Beige poler. Jak z utrzymaniem tego gresu w czystości ? Ma może ktoś je na posadzkach ?
- 2 519 odpowiedzi
-
- beige
- bianco
-
(i 35 więcej)
Oznaczone tagami:
- beige
- bianco
- caledonia
- ebano
- edeno
- genezo
- gres
- hiroe
- ktos
- masto
- modul
- natural
- noce
- nowość
- pago
- paradyz
- paradyż"
- paradyż-zdjęcia-ktoś
- paradyża
- plytki
- podłogi
- polerowany
- półpoler
- pytanie
- płytki
- płytki podłogowe
- rovere
- satynowe
- savanna
- secret
- sophistic
- szkliwiony
- versione
- wada
- wady
- way"
- woodentic/quercia
-
Czy boiler może być nieużywany przez nawet pół roku ? Chodzi o to, że woda użytkowa będzie w nim grzana tylko w okresie zimowym bo będzie on podpięty do kotła na paliwo stałe, który z kolei będzie wygaszony wiosną, latem. Wtedy cwu będzie grzana z kotła gazowego przepływowo. Jeżeli boiler nie będzie używany przez długi czas, to czy nie będzie się nic z nim działo ? czy woda w nim się nie zaśmierdnie ?
-
Czy kocioł gazowy turbo z bocznym wyrzutem spalin przez ścianę przy bardzo niskich temperaturach wtedy gdy nie będzie używany nie będzie zamarzał ?
-
Właśnie o takie rozwiązanie mi chyba* chodzi. Tylko jaki kocioł gazowy można by było zastosować ? (jedno, dwu funkcyjny, turbo, kondensat?). Najlepiej jak by mógł mieć boczny wyrzut spalin. Czy instalacja będzie pracowała w ukł. zamkniętym czy otwartym ? Czy koszty instalacji dużo wzrosną od takiej z jednym kotłem ? Wiem, że dołożenie kotła gazowego będzie kosztowało ale chodzi mi o dodatkowe urządzenia: jakieś pompy, większe ilości rur, i inne... Może masz jakiś schemat takiej instalacji żebym zobaczył jak by to mogło wyglądać?
- 9 odpowiedzi
-
Nie chcę całkowicie rezygnować z gazu. Nie wiem co będzie za kilka lat. Poza tym palenie ekogroszkiem przez okres letni nie wchodzi w grę u mnie. Dlatego chciałbym podgrzewać wodę użytkową gazem, tylko nie wiem jaki to powinien być kocioł, tak by podgrzewał także wodę w tym samym zasobniku co ekogroszek będzie podgrzewał w zimie.
- 9 odpowiedzi
-
Może robić też w c.o. - ale wzrośnie koszt instalacji, przez to, że gazowy w obiegu zamkniętym będzie pracował, ekogroszek w otwartym, potrzebne jakieś wymienniki , dodatkowe pompy i sam nie wiem co jeszcze. Myślę, że fajnym rozwiązaniem by było ogrzewać wodę użytkową w zimie z ekogroszku poprzez zasobnik. Ale nie mam pojęcia czym zastąpić junkersy, jaki to powinien być kocioł do cwu w lecie - najlepiej jak by miał wyrzut spalin przez ścianę - żeby rury nie wkładać do komina ponad dach. Doradźcie jakieś rozwiązanie z przykładowym kociołkiem gazowym.
- 9 odpowiedzi
-
Kolejny instalator zaproponował inne rozwiązanie. Zostajemy przy kotle na ekogroszek, który bęzie tylko do c.o. a zamiast dwóch junkersów jeden kocioł gazowy - pojemnościowy do cwu przez cały rok. Co myślicie o takim rozwiązaniu dla 2 osób.
- 9 odpowiedzi
-
mpoplaw: junkersów będę się pozbywał (są ze świeczką - 20 letnie) - zamiast nich będzie kocioł "turbo" będzie dostarczał w lecie ciepłą wodę do kuchni, łazienki, umywalka w piwnicy, umywalka w toalecie i chyba jeszcze w suszarni. Będzie także (czasami) ogrzewał c.o. wtedy gdy jeszcze nie będzie zbyt chłodno na dworze aby nie rozpalać kotła na ekogroszek. Czy jest może gdzieś dostępny schemat takiej instalacji w sieci ? Chciałbym zobaczyć jak powinna wyglądać instalacja z dwoma kotłami , instalator proponuje jeszcze podłączenie wymiennik płytowy oraz wymiennik płaszczowy na 120l, chyba dwie pompy obiegowe. Czy będzie konieczny sterownik pokojowy ? czy wystarczą termostaty przy grzejnikach ?
- 9 odpowiedzi
-
Witam Wymieniam instalacje co + cwu na nową. Teraz mam do C.O. kocioł na ekogroszek a do cwu dwa junkersy w łazienkach. Po wymianie instalacji chcemy zachować kocioł na ekogroszek do C.O. dodatkowo podpiąć do niego zasobnik płaszczowy , który będzie zasilał ciepłą wodę w zimie kiedy będzie pracował kocioł na ekogroszek. W lecie wodę ciepłą będziemy mieli z kotła gazowego turbo także podłączonego do zasobnika (ekogroszkiem nie będziemy palić w lecie). Kocioł gazowy będzie także włączony do instalacji, żeby także w razie czego grzał w C.O. Czy takie rozwiązanie ma sens, czy jest stosowane ?
- 9 odpowiedzi