Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pjasio253

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

pjasio253's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Oczywiście zgadzam się z przedmówcami, że pełne skrzydła można rozwinąć na instalacji "siłowej", ale .... Użytkownicy z instalacją 1-fazową nie stoją chyba na straconej pozycji pod warunkiem, że mają instalację o odpowiednim przekroju i odpowiedni przydział mocy w lokalu (zabezpieczenie przedlicznikowe). Ja sam osobiście zastanawiam się nad zastosowaniem tej płyty w takiej instalacji. Mam ułożony do niej przewód 3x4mm2, zabezpieczenie przedlicznikowe 32A, zabezpieczenie obwodu płyty 25A. Praktycznie bez jego wybicia powinienem wyciągnąć z tej płyty ok.5700W. Jak się popatrzy na tabelę jakie potrawy gotuje się przy jakich nastawach pól, to się okaże, że normalny obiad można spokojnie ugotować przy włączonych 4 polach jednocześnie np.na poziomie 6. Czy mógłby ktoś potwierdzić tę informację producenta o spadku mocy o 50% przy 1-fazowym zasilaniu? Pzdr
  2. Witam Czy podgrzewacz bezciśnieniowy Biawar OW-10.1 (podumywalkowy) można podłączyć przy użyciu tradycyjnej baterii? W instrukcji obsługi jest zapis: "Podłączyć do sieci wodociągowej baterię wodną /należy stosować tylko specjalną baterię do ogrzewaczy bezciśnieniowych z kryzą - kryza może być fabrycznie zamontowana w korpusie baterii lub dołączona luzem i w tym przypadku należy montować ją w przewodzie doprowadzającym wodę do baterii/." Czy należy to rozumieć, że zastosowanie kryzy umożliwi podłączenie tradycyjnej baterii dwudrożnej czy też jedynym wyjściem jest bateria trójdrożna? Bardzo proszę o wyjaśnienie, pzdr.
  3. Witam Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z kabinami, brodzikami f-my New Trendy? Firma działa od 2006r., tylko pytanie czy stanowi "łącznik z Dalekim Wschodem" ? Mają sympatyczną kabinę asymetryczną 80x100 z głębokim brodzikiem, która idealnie wpasuje się w moją małą łazienkę, ale w sieci całkowita cisza o tej firmie.
  4. Słuszna uwaga, pogadam o tym z wykonawcami Nie za bardzo czuję co może stanowić różnicę między stanem surowym i remontem istniejącego mieszkania. Mając na myśli ograniczenie hałasu nie myślałem o całkowitej ciszy ale o ograniczeniu odgłosów łazienki.
  5. Witam Mam zamiar przebudować ściankę działową w łazience (2,7mx1,8m) zbudowaną z tradycyjnej cegły (grubość z warstwami tynku 12cm). Nowa ścianka będzie przesunięta o ok.40cm, będzie w całości wyłożona glazurą, nie będzie ona raczej wcale obciążona (jedynie być może niewielką umywalką i bokiem kabiny prysznicowej). Zależy mi głównie na dobrej izolacji od hałasu - w tej ścianie będą wkute rurki bieżącej wody do umywalki, prysznica i graniczy to z pokojem córki. Mam dylemat jaki materiał na jej budowę zastosować - bloczki silikatowe chyba byłyby najlepsze, ale wiem, że są znacznie cięższe niż np.bloczki gazobetonowe. Z drugiej strony aktualna ścianka też do lekkich nie należy , a przesunięcie o ok.40cm nie powinno wiele zmieniać obciążenia stropu (pod spodem jest piwnica). Proszę Was o rady, pzdr.
  6. Pełny profesjonalizm, pięknie dziękuję za odpowiedź. Czekam na materiały na priv. Pozdrawiam
  7. Podoba mi się pytanie . Akwarium 200l.
  8. Witam Przy okazji generalnego remontu w lokalu z lat 50-tych chciałbym zastosować jako podkład pod podłogę w pokojach suchy jastrych (konkretnie płyty gipsowo-włóknowe), głównie z uwagi na uniknięcie zbytniego obciążenia stropu tradycyjną, mokrą wylewką i szybkość wykończenia. Planowany układ podłoża: keramzyt, folia, styropian, suchy jastrych, wyciszenie,panele. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z użytkowaniem takiego podkładu? Głównie chodzi mi o jego odkształcalność pod wpływem większego ciężaru np.mebli, dużego akwarium, itp. Jest stabilny? Pzdr
  9. Faktycznie jest jakieś info, że z nimi koniec?
  10. Oczywiście, że kominiarz nie zło, a nawet jak się złapie za guzik, to podobno i szczęście . Dziękuję Wam za rady i wskazówki, pzdr. PS.Przykład takiej ćwiartki, IMHO całkiem nieźle, ale to oczywiście kwestia gustu.
  11. Problem w tym, że nad kabiną ma być podwieszony sufit w kształcie ćwiartki koła z 3 halogenami i istniejący wlot z otworem rewizyjnym znajdzie się miedzy górną ramą kabiny a tym sufitem. Stąd nawet dojście rurą z prawej strony może cienko wyglądać ...
  12. Witam W związku z remontem łazienki (miniaturka -3m2) koniecznym będzie zmiana położenia piecyka gazowego (jak na załączonym rysunku). Czy dopuszczalne będzie również przesunięcie wlotu do pionu kominowego, czy takie rzeczy są w ogóle możliwe do zrobienia? Chciałbym uniknąć wydłużania rury odprowadzającej spaliny z piecyka , ale decydujące jest uwolnienie przestrzeni pod istniejącym otworem spalinowym (będzie tam końcówka kabiny). Może trochę zagmatwałem rysunek - chce korzystać dalej z tego samego pionu kominowego, ale robiąc w murze coś na wzór "wstawki" która pozwoli mi wyjść te ok.30-40cm w prawo. Będę wdzięczny za wskazówki, pzdr.
  13. Gdyby przyszło Ci go głowy całkowite zamurowanie tego okienka, to uważaj na kominiarzy - zakładam, że masz piecyk gazowy w łazience. Jest przepis o minimalnej kubaturze takiego pomieszczenia i związanej z nim wentylacji (którą m.in. realizuje takie okienko).
  14. Witam Podstawą jest zidentyfikowanie czy masz do czynienia ze ścianą nośną czy też działową - najlepiej poprosić o pomoc w tym fachowca (osobę z uprawnieniami budowlanymi, architekta, może kogoś z działu technicznego zarządcy nieruchomości, itp.). Pytanie też jaki to blok - ile pięter, na którym Ty jesteś? Rozważmy wariant "bardziej optymistyczny" - czyli ścianka działowa, w niewysokim bloku . Jeśli mieszkanie jest własnością hipoteczną, to w zasadzie możesz działać bez żadnych zezwoleń, powiadomień (oprócz "grzecznościowego" uświadomienia sąsiadów ) - inaczej ze ścianą nośną, która stanowi element nieruchomości wspólnej, a jej ruszenie narażone jest już na wiele więcej komplikacji
×
×
  • Dodaj nową pozycję...