Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hubertk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O hubertk

  • Urodziny 22.11.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

hubertk's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Jaka jest minimalna średnica pionu wentylacyjnego o przekroju kołowym, wentylującego łazienkę? I jaka jest maksymalna prędkość powietrza wywiewanego z łazienki? Czy można wpinać do tego samego pionu dwie oddzielne łazienki?
  2. No dobrze ale najpierw trzeba by wystąpić o warunki przyłączenia i spisać umowę z gazownią?
  3. Ad. 1 - mieszka wyżej o jakieś 10 metrów Ad. 2 - tylko u niego jest tak źle, ogólnie w całej nitce jest niższe ciśnienie o jakieś 3 bary w porównaniu do nitki o większym rozbiorze Ad. 3 - w dobie największych rozbiorów ciurka a w innych porach jest lepiej Wydaje mi się, że problem leży w wydatku. Po prostu pobór z głównej nitki jest tak duży że pozbawia mniejszą nitke zarówno ciśnienia, wydajności i prędkości przepływu. Zatem czy np. redukcja ciśnienia na nitce głównej powiedzmy o 1-2 bary sprawi, że w nitce mniejszej zwiększy nam się ciśnienie o te 1-2 bary?. No i nasuwa mi się jeszcze jedna myśl. Jak sprawić żeby woda "chętniej" popłynęła tą mniejszą nitką? Gdybyśmy zmniejszyli średnice mniejszej nitki to automatycznie opory by były większe co za tym idzie woda chętniej by popłyneła tą nitką?
  4. Witam Gazownia wybudowała sieć średniego ciśnienia oraz przyłącza do granicy posesji zakończone szafką gazową. Teraz moje pytanie brzmi : jakie formalne sprawy muszę załatwić żeby podłączyć się od szafki do budynku? I czy na to jest potrzebne pozwolenie na budowę?
  5. A może po prostu są za duże rozbiory wody z nitki o większym ciśnieniu czyli wydajność całej sieci jest za mała, co za tym idzie za małe średnice podobierane ? Z tego co się orientuje to reduktor ciśnienia zmniejsza ciśnienie poprzez swoją membranę, pierwsze słyszę żeby zmniejszał przepływ. Mylę się?
  6. Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Nie podałem szczegółów a wygląda to tak że wodociąg w pewnym miejscu się rozgałęzia na dwie nitki i w tym jest cały szkopuł ponieważ w jednej nitce jest już ciśnienie maksymalne (6 bar) a w drugiej nitce o wiele niższe i w tej właśnie nitce woda nie dociera do odbiorcy. Jak można było temu zapobiec? Dodam że nie ma mozliwości podniesienia ciśnienia w pompowni z racji wytrzymałości materiału w pierwszej nitce gdzie ciśnienie sięga granicznym wartością. Może jakiś reduktor ciśnienia? Jak to rozwiązać?
  7. Problem jest taki, że facet nie ma wody na końcu sieci. I teraz czy można było temu zapobiec dobierając mniejsze średnice wodociągu?.
  8. Witam Zastanawiam się czy do projektowanego odcinak sieci gazowej średniego ciśnienia (długość ok 100m) plus przyłącze wymagany jest PLAN BIOZ? Dodam że sieć układana jest w drodze wewnętrznej (gminnej) na głębokości 1,1m. Uzbrojenie drogi to kabel NN i wodociąg de50. W okolicy nie ma napowietrznych linii elektroenergetycznych. Pozdrawiam.
  9. Ta odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje i nie odpowiada na moje pytanie. Proszę o odpowiedz doświadczonych instalatorów oraz operatorów sieci.
  10. Witam wszystkich forumowiczów 1. Czy zmniejszając średnice na wodociągu powiedzmy z 90 na 50 zmniejsza się ciśnienie czy zwiększa na odcinku o mniejszej średnicy? Bo straty ciśnienia się zwiększą wraz z prędkością przepływu. Przy tym samym przepływie oczywiście. 2. Co jest ważniejsze do uzyskania w najniekorzystniejszym punkcie sieci (najdalszym punkcie sieci) : - czy zapewnienie odpowiedniego ciśnienia? - czy zapewnienie odpowiedniej prędkości przepływu? - a może jedno i drugie jest ważne? pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...