Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

m100

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

m100's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Przy budowie POŚ liczy się odległość od granicy działki 2m od ściany z oknami 5m a od ściany bez okien 3m dla całego urządzenia. Dojazd do obiektów na twojej działce nie jest drogą.
  2. Wniosek o pozwolenie na budowę inwestor składa we właściwym organie administracji architektoniczno - budowlanej - najczęściej jest to starosta. W przypadku pozwoleń na budowę obiektów: usytuowanych na terenach przeznaczonych do utrzymania ruchu i transportu morskiego, hydrotechnicznych, dróg publicznych krajowych i wojewódzkich, lotnisk cywilnych, usytuowanych na obszarach kolejowych oraz na terenach zamkniętych - wniosek należy złożyć u wojewody (art. 82 ust. 3 ustawy - Prawo budowlane).
  3. Zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych składa się w starostwie powiatowym i tylko w starostwie, jednak mam przed sobą zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych, które inwestor zmuszony przez urzędników starostwa, złożył w gminie i za to musiał zapłacić opłatę skarbową w wysokości 120zł. Jest to jawne naruszenie prawa.
  4. Złożyłeś zgłoszenie i powinieneś otrzymać postanowienie ( tylko raz), jest gdzieś tu link do strony gdzie Min. Środowiska wyjaśnia, że POŚ nie jest urządzeniem wodnym, zanieś im to. Rozmawiaj z kierownikiem wydziału a nie z jego pracownikami. Od postanowienia nie przysługuje odwołanie, braki trzeba uzupełnić w terminie 7 dni. Jeśli tego nie zrobisz Starosta wniesie sprzeciw w drodze decyzji, a wtedy możesz się od decyzji Starosty odwołać do Wojewody. A drugie wyjście to zrobić operat wodnoprawny i spokój.
  5. Ustawodawca po to wprowadził instytucję zgłoszenia, żeby było łatwiej, a bywa trudniej. Urzędnicy często nie znają przepisów albo ich po prostu nie rozumieją. Pozwolenie wodno prawne, o którym tu mowa to nie jedyny "kwiatek". Takich niedorzeczności jest co najmniej kilka. A inwestor biega, załatwia i oczywiście płaci, czasem całkiem sporo.
  6. Są na forum osoby, które napotkały na absurdalne stanowiska urzędników powiatowych w sprawie budowy POŚ. O pozwoleniu wodno prawnym już było, było też o uznawaniu POŚ za przyłącze. Jeśli ktoś ma inne doświadczenia na ten temat, to proszę o przykłady. Może wspólnie uda nam się zaoszczędzić czas i bywa niemałe pieniądze. Pozdrawiam
  7. POŚ nie jest przyłączem kanalizacyjnym ani żaden z jej elementów, projekt nie jest wymagany, do zgłoszenia należy dołączyć jedynie szkic, definicja przyłącza kanalizacyjnego jest zawarta w ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, rozdz.1, art.2, pkt.5, Natomiast definicja POŚ- no cóż, to już jest bardziej skomplikowane
  8. nakaz uzyskania pozwolenia wodno prawnego nałożony w postanowieniu nie ma podstawy prawnej, skargę do Wojewody trzeba napisać po to, żeby pouczył swoich urzędników powiatowych ale to nie załatwia twojej sprawy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...