Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

k-g

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez k-g

  1. Nydar. Z jakiej grubości blachy robiłeś swój wymiennik (RSzŚ), ewentualnie z jakiej byś teraz robił dla wymiarów, które podawano kilka stron temu?
  2. Pytanie do kablarzy, którzy kładli dodatkowo rurki do ogrzewania wodnego. Rozumiem, że alternatywą może być kiedyś pompa ciepła, raczej powietrzna. Czy w takim wypadku również zagęszczaliście rurki, aby korzystać tylko z taniej taryfy?
  3. Dziękuję za uwagi. Narazie na szybko staram się ogarnąć temat komina, głównie chodzi o kierunek otwarcia czopucha, oraz czy taka "plątanina"rury przyłączeniowej nie jest problemem i wadą techniczną? Skłaniam się ku kominowi ceramicznemu z uwagi na rozwiązanie systemowe oraz akumulację, która obniży temperaturę spalin, ale może nie jest to najlepszy pomysł. Jeżeli chodzi o sam kominek to baty biorę na siebie ponieważ nie był on jeszcze z nikim konsultowany. Chcę go zmieścić w takich gabarytach ponieważ jest częściowo pod schodami, które będą obłożone drewnem. Szukam czegoś o naprawdę małej mocy stąd pomysł na akumulację i wkład z podwójną szybą.
  4. Witam Planuję budowę kominka z użyciem modułów CMA-M (około 300kg) wg poniższego schematu. Ponieważ zależy mi na maksymalnym ograniczeniu przegrzania pomieszczeń stąd pomysł na akumulację i szczelną obudowę. Pytanie czy w takiej sytuacji bezpiecznym będzie zastosowanie komina systemowego z wkładem ceramicznym oraz możliwe będzie podpięcie wg rysunków. Ograniczeniem jest architektura kominka gdyż pierwotnie planowany był w innym miejscu. Budynek posadowiony na płycie fundamentowej więc nie ma problemu z przeniesieniem komina - teraz wypadnie w centralnej części domu w kalenicy, po drugiej stronie ściany żelbetowej przez którą muszę się przebić. Proszę o sugestię co do przyjętych rozwiązań - wkład i masa akumulacyjna wybrana głównie z uwagi na gabaryty oraz koszt całkowity, może się zmienić. Obudowa kominka z płyt krzemianowo-wapiennych. W najbliższych dniach muszę postawić komin dlatego proszę o opinie czy jest to możliwe
  5. Schody wyszły rewelacyjnie. Zapytam jeszcze jaka jest grubość stopnia, a jaki prześwit pomiędzy nimi.
  6. Witam Mam Twój dziennik w ulubionych, ale chciałem wejść do niego z linku w stopce na wątku elektrycznym i niespodzianka - sam zobacz. A tak w ogóle to gratulacje domu - śledziłem budowę od samego początku i właściwie ty i j-j przekonaliście mnie do prądu. Pozdrawiam
  7. Małe porównanie między wentylacją mechaniczną a wyporową (Nydara) Po bardziej dogłębną wiedzę odsyłam do źródła http://www.dbc.wroc.pl/Content/13406/jedrusik_rozklad_temperatury.pdf
  8. Witam Śledziłem twoje postępy w budowie i jestem ciekaw jak wyglądają temp. wewnętrzne i ile energii to pochłoneło
  9. Ta cena K3G190 - ok.150euro netto to już po rabacie grupowym? Jak wygląda sprawa zakupu, tzn na jeden rachunek czy kilka - temat gwarancji?
  10. pietras83 jakie bierzesz dokładnie wentylatory do tego wymiennika i jaki jest przybliżony koszt wymiennika i wentylatorów?
  11. Witam. Również rozważam zakup wentylatorów, chociaż dawno nie śledziłem tematu i muszę jeszcze przemyśleć, dlatego nie ma pośpiechu. Nie wiem czy nie lepszy byłby ten drugi http://img.ebmpapst.com/products/datasheets/EC-centrifugal-fan-R3G220RC0503-ENG.pdf http://img.ebmpapst.com/products/datasheets/EC-centrifugal-fan-K3G220RC0503-ENG.pdf W moim przypadku (kubatura około 450m3) nie wiem jednak czy nie za duże te wentyle. Może ktoś zaproponuje odpowiedni zestaw dla tej kubatury (wymiennik Klingenburga + gwc rurowe) Myślę o http://img.ebmpapst.com/products/datasheets/EC-centrifugal-fan-R3G175AF2502-ENG.pdf ale jaki wymiennik?
  12. Współczynnik U wynosi około 1.1 W/m2K dla tak ocieplonych ścian jak u bittera, powierzchnia samych ścian zewnętrznych w pionie daje ponad 10m2, przyjmijmy temperaturę gruntu 0,5m poniżej terenu czyli w strefie przemarzania dla obecnych temperatur +4*C. Daje to straty na poziomie 2/3 powierzchni okien całego domu. W mrozy będzie jeszcze gorzej.
  13. Straty do gruntu do około 12m2 ścian fundamentowych nie licząc ścian wewnętrznych i tu tkwi problem
  14. Najlepszą metodą na ocieplenie (pomijając płytę) jest odcięcie ław i ścian fundamentowych warstwą termiczną w poziomie styropianu posadzki np tym http://www.foamglas.co.uk/building/foamglas_perinsul/ oczywiście przy ograniczonej masie budynku, lub Isomur Plus: λpion=0,33 W/m*K ale najekonomiczniej wyjdzie jednak beton komórkowy np 2 bloczki (ważna izolacja przeciwwilgociowa) dadzą podobne Upion do isomuru W twoim przypadku pozostaje docieplenie ławy fundamentowej w części pionowej
  15. Ale z tego co pamiętam masz termomury ze styropianu czyli jest jednak cieplej niż tu http://img827.imageshack.us/img827/4084/074bi.jpg http://img713.imageshack.us/img713/2324/076zw.jpg i decyduje też poziom posadowienia
  16. Witam wszystkich. Od dawna śledzę kilka wątków z forum, począwszy od dzienników j-j, lobo_M, piczmana, R&K, jaśka71. Ten również należy do moich ulubionych, jak i kilka założonych przez adama_mk. Powoli kompletuję projekt i może kiedyś dołączę do grzejących prądem. Zastanawiam się czy problemów bittera nie należy upatrywać również w ociepleniu fundamentów http://img208.imageshack.us/img208/2914/192vpl.jpg zwłaszcza, że nie stosował chyba żadnej izolacji cieplnej ścian zewnetrzych w poziomie ocieplenia posadzki. Przy dość płytkim posadowieniu daje to niezły mostek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...