Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mati_23

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Skierniewice
  • Kod pocztowy
    96-100
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Mati_23's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, w załączeniu przesyłam zdjęcia klatki schodowej. Co do wchodzenia schodów w światło drzwi to problemu u nas nie było, gdyż schody nie dolegają do ściany, w innym wypadku trzeba by było trochę wyciąć opaskę (ale schody de facto nie wchodzą w sam otwór).
  2. ..nie było mnie tu bardzo dawno.. Z tych zmian jakie poczyniłem jestem MEGA zadowolony i nic kompletnie jeśli chodzi o układ nie zmieniłbym. Sypialnia z własną łazienką, garderobą i dużym balkonem...to jest to! Jedyny mankament jaki widzę w całości to salon, który wg mnie jest delikatnie za wąski a konkretnie umiejscowienie kominka nie jest za szczęśliwe i czy to będzie kominek narożny czy standardowy, "wchodzi" dosyć znacząco w salon. Być może inni forumowicze rozwiązali to trochę inaczej natomiast u mnie przy takim układzie nie dało się np. przesunąć komina, gdyż konsekwencja tego pojawiłaby się w łazience. W tym momencie stawiając od początku Olę, powiększyłbym o około 1m salon (co za tym idzie cały budynek) choć i tak przy kominku nie jest tak wąsko bo jest tam około 3m... Jak tylko odnajdę rzuty to oczywiście prześlę na priv. Pozdrawiam M
  3. Nie jestem specjalistą od stolarki, jednak tak jak Pooley napisał, owszem aluminium jest sztywniejsze i nie potrzebuje takich masywnych przekrojów profilowych jak inne materiały (PCV, drewno) jednak rozszerzalność cieplna jest zdecydowanie większa co za tym idzie firma wykonująca montaż musi być bardzo doświadczona (w mojej ocenie bardziej niż to jest przy PCV) żeby nie popełnić błędów skutkujących np. pękaniem. Dodatkowo z tego co się orientuję to aluminium jest systemem zimniejszym i to też trzeba wziąć pod uwagę. Wracając do pękających szyb, oczywiście ze różnica temperatur wpływa negatywnie na szkło (i może „skatalizować” pękanie) ale pytanie na co różnica temperatur nie wpływa negatywnie...? Odrzucenie reklamacji z tego powodu dla mnie jest co najmniej niepoważne, bez oględzin na miejscu przedmiotu sporu. Pololey jeśli mogę coś zasugerować, po pierwsze ściągnij na miejsce producenta szyb zespolonych + oknoplast. Po drugiej należy zdjąć listwy maskujące i sprawdzić ilość podkładek (wszystko musi być zgodne w wytycznymi producenta stolarki) i sposób ich ułożenia (czy np. szyba zespolona opiera się wszystkimi szybami składowymi na takowej podkładce). Należy sprawdzić krawędzie szkieł czy nie są np. powyszczerbiane. Inne przyczyny mogą powodować pękanie to: - nierówno zespole formatki składowe (czyli np. zespolenie opiera się na jednej szybie); - brak równoległości krawędzi (szyba nie jest kwadratem a np. rombem czy trapezem); - przekroczona normatywna grubość pakietu;
  4. Mam prośbę do osób które są już po etapie aranżacji kominka, czy możecie umieścić na forum (lub przesłać na priv.) zdjęcie swojego kominka (może być etap montażu oraz efekt końcowy) wraz z modelem. Mam z tym mega problem i nie wiem jak "upchnąć" tego klocka tak aby miało to smak a zarazem nie pomniejszyło znacząco salonu. Z góry wielkie dzięki.
  5. Mam prośbę do osób które są już po etapie aranżacji kominka, czy możecie umieścić na forum (lub przesłać na priv.) zdjęcie swojego kominka (może być etap montażu oraz efekt końcowy) wraz z modelem. Mam z tym mega problem i nie wiem jak "upchnąć" tego klocka tak aby miało to smak a zarazem nie pomniejszyło znacząco salonu. Z góry wielkie dzięki.
  6. Na chwilę obecną w mojej ocenie okna V90+ są na naprawdę wysokim poziomie, oczywiście więcej będzie można powiedzieć kiedy okna będą już użytkowane a nie tylko od czasu do czasu otwierane (jak to na budowie)...ale produkt jak najbardziej godny uwagi. Co do ilości światła, no cóż na pewno jest to kwestia do przemyślenia i oczywiście zostawienie okien tak jak w projekcie spowoduje niedoświetlenie "tylnej" części salonu (mnie to nie przeszkadza) ale nie jest to efekt trójszybówki tylko samego układu okien (salon był niedoświetlony nawet jak nie było okien tylko sam otwór budowlany). Różnica pomiędzy dwu a trój-szybówką to około LT=10% czyli nie aż tak b. dużo.
  7. W załączeniu przesyłam moją specyfikację, ja zapłaciłem za taką konfigurację 36k z tym że 6k to sam montaż (taśma rozprężna o której wcześniej pisałem + ciepły parapet). Profil VEKA Alphalinie V90 + dwukomorówka (trzyszybówka) + poszerzenia profilowe.
  8. Okna są tylko uchylne gdyż powierzchnia nie pozwala wykonać ich w innej technologii bez utraty gwarancji a poza tym zdrowy rozsądek podpowiada że próba otworzenia takowego niestety może się źle skończyć. Oczywiście zdaję sobie sprawę iż umycie tych okien na górze będzie problematyczne ale od czego są drabiny (teraz tak mówię ale jak żona wyśle mnie na górę to nie będę takim optymistą ) lub oczywiście można je ew. wypiąć z zabezpieczeń i położyć w pokoju (druga osoba musi trzymać skrzydło). Jest to oczywiście mega nie praktyczne ale cóż...estetyka przeważyła. Klamka jest u góry gdyż znowu pojawił się temat gwarancji której producent udzielił tylko przy takim rozwiązaniu. Jeśli chodzi o kwestię wielkości otworów to faktycznie trzeba wziąć poprawkę 6-7cm (w przypadku Vetrexa) na wysokość parapetu oraz trzeba pamiętać o tym iż podłoże pod parapet trzeba przed montażem wypoziomować (dochodzą kolejne cm) gdyż nie ma później za dużej możliwości aby dokonać korekty (tylko niewielka klejem).
  9. Nie montowaliśmy okien w warstwie ocieplenia natomiast mamy parapety XPS i powiem szczerze że jest to wg mnie super rozwiązanie. Oczywiście życie pokaże jaki jest efekt ale dla mnie rewelacja. Dlaczego? Po pierwsze łatwiej jest uzyskać szczelność (profil okienny wchodzi na ten tzw. "Ciepły parapet) oraz przy tak dużych i ciężkich oknach nacisk rozkłada się równomiernie (nie ma problemu że są źle rozłożone klocki dystansowe, czy są źle podparte lub jest ich za mało) i możliwość "wypaczenia" się okna z tego powodu (podparcia) jest zminimalizowana. Oczywiście jak w każdym przypadku trzeba uważać na detale no i połączenie trzeba (wg mnie oczywiście) "uzbroić" w taśmę rozprężną + np. klej odpowiedni do styro. Dodatkowo użyliśmy do montażu (zamiast pianki) taśmę rozprężną Illbruck Trio.
  10. Prene, dołączamy się do gratulacji, super!!! Pytanie, czy łazienka na dole ma wymiary standardowe z projektu czy też może zrobiliście drobne zmiany?
  11. Wytyczne wysłane, życzę miłej lektury. Litera T oznacza Thermofloat czy szkło z powłoką niskoemisyjną poprawiającą parametry zepolenia, S natomiast oznacza prawdopodobnie Spacer czyli ramkę dystansową lub jej konkretny rodzaj np. Swisspacer (odmiana tzw. ciepłej ramki) - trudno na 100% powiedzieć gdyż oznaczanie jest ustalane w tym przypadku indywidualnie przez każdego producenta.
  12. Innabajka, generalnie co do tych producentów i profili powyżej nie pomogę, gdyż nie jest to do końca moja działka ale proponuję popytać w okolicy w kwestii jakości montażu ekip tych firm, gdyż należy pamiętać iż nawet najlepsze profile z milionem komór nic nie pomogą jeżeli Panowie montażyści nie zrobią dobrze swojej pracy (czyli niestety większość). Należy pamiętać przede wszystkim o tym iż pianka montażowa nie jest elementem mocującym a jedynie uszczelniającym i należy używać do mocowania dybli, kotew etc (w razie potrzeby mogę przesłać lub zamieścić odpowiednie wymagania). Należy również zapytać przy wyborze okien, jakie powłoki (szkło powłokowe) będą użyte w danym oknie (już wyjaśniam o co chodzi): Najprościej rzecz ujmując, producent szyby zespolonej aby osiągnąć wsp. przenikania ciepła na poziomie U=0.6 stosuje powłokę niskoemisyjną która dla pojedynczego zespolenia 4/16/4 wg PN EN410 osiąga wynik U=1.1 a w zespoleniu 4/16/4/16/4 z dwoma powłokami tego typu właśnie osiągają wynik właśnie U=0.6. Żeby osiągnąć wynik na poziomie U=0.5 stosuje powłokę niskoemisyjną która dla pojedynczego zespolenia 4/16/4 wg PN EN410 osiąga wynik U=1.0 a w zespoleniu 4/16/4/16/4 z dwoma powłokami tego typu na pozycji 2 i 5 zespolenia osiągają wynik właśnie U=0.5. ..i teraz pojawia się kwestia Lt (ilość światła): Powłoka nazywana w branży "1.1" (pierwszy przypadek) jest bardziej transparentna i przy trójszybówce osiąga Lt=70% (około) natomiast powłoka "1.0" w tej samej konfiguracji osiąga wynik około LT=57% czyli dużo ciemniej.
  13. My również powiększyliśmy garaż podobnie jak Prene (i kilka innych osób ). Dodatkowo powiększyliśmy okna w kuchni oraz tak zaaranżowaliśmy górę aby „nestorzy” rodu (czyli ja i moja szacowna żonka) mieli własną dużą sypialnię wraz z oddzielną garderobą, łazienką i własnym balkonem.. W efekcie na górze mamy podobny otwór okienny jak na dole (co wiać na załączonych zdjęciach).
  14. Mam wielką prośbę do osób, które pozbyły się słupka narożnego w kuchni i pomieszczeniu powyżej, czy możecie mi przysłać w jaki sposób wzmocniliście konstrukcję. Oczywiście dałem to do policzenia przez mojego architekta projektanta ale...generalnie to ma dla mnie mało czasu i ciężko mu to idzie, a ja chcę być przygotowany (zamówić odpowiednie zbrojenie) a mury parteru u mnie już prawie gotowe.. Będę bardzo, bardzo zobowiązany mój mali: marcinelli@interia.eu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...