Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dong

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

dong's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Zgaduje, że dom nieocieplony i okna mało szczelne? Szczerze? Mi to wszystko jedno czy będę musiał raz na kilka dni się pobrudzić tym eko groszkiem. Tylko właśnie nie wiem czy lepiej dobrać moc pieca do np. 1/5 budynku czy dobrać do całego, bo grzanie połowy budynku jest bez sensu. Dodatkowo za X lat chciałbym wykorzystywać cały budynek, więc nie wiem czy zakup jakiegoś dobrego, małego pieca do eko ma sens.
  2. Dom jest do remontu, ale chciałbym wybrać najekonomiczniejsze rozwiązanie. Został zbudowany w 77 roku, ściany są grubości około 40-50 cm. Na projekcie jest narysowane, że pod elewacją jest włókno, jednak kiedy wymieniali mi okna na jednym piętrze to żadnego włókna nie było, a jedynie jakiś azbest. Czyli prawdopodobnie dom jest nieocieplony. Na 3 poziomach mam jeszcze stare, drewniane okna. Dach? Szpadzisty, nie znam się na typach, jakie mogą być? Mam piec olejny 63 kW Buderus. W czasie kiedy na dworze było -15, a dom grzałem do 17 stopni to przez tydzień spalił mi oleju za 800 zł, a grzało się około 80 metrów. Dodam, że dom stał niegrzany cały rok. Na piecu było ustawione 17 stopni i tyle samo było w pokoju na piętrze, w którym są wymienione okna. Póki co pojawiam się w tym domu na weekendy, ale kiedyś chciałbym ruszyć temat. Poddasze i stołówkę chcę remontować na samym końcu, dlatego przez kilka lat te pomieszczenia mogłby być nieogrzewane. Sam nie wiem czy najpierw inwestować w ocieplanie, wymianę okien czy piec na ekogroszek. Jak myślicie? Chciałbym robić wszystko powoli, bo nie mam funduszy na generalny remont wszystkiego
  3. A może być balkon niezwiązany ze ścianą? Jak to wygląda?
  4. Planuje przebudowę domu. Chciałbym najpierw wymienić okna, a potem dobudować balkony (względy ekonomiczne). Czy nie będzie później problemu z dobudową balkonu, bez moderanizacji okien balkononowych?
  5. Mam dom 650 metrów. Większość jest nieużywana. Mam piec olejny 63 kW, który pali wiadro na godzinę Czy w związku z tym lepiej kupić piec na ekogroszek 65 kw, olejny wywalić czy kupić mniejszy piec i zostawić ten olejny, żeby sporadycznie coś dogrzać?
  6. W sumie sam wpadłem na ten pomysł, ale szukałem na Google i okazuje się, że nie jestem pierwszy: http://www.kciuk.pl/Tnie-zywoplot-pila-lancuchowa-na-linie-a57780 A na poważnie o nożycach elektrycznych - im większa odległość między nożami (skok) tym lepiej? Co myślicie o nożycach Flymo? To marka należąca do Husqvarny,
  7. Mam z 5 metrów żywopłotu na podwórku, przycinanie ręczne już mnie męczy. Chciałem kupić nożyce elektryczne, ale pomyślałem, że przydałaby mi się też piła łańcuchowa... oczywiście rozbija się o koszty. Nożyce kosztują około 300 zł, a piła 500. Co myślicie o tym, żeby przycinać żywopłot piłą łąncuchową? Będę miał jeden wydatek mniej, a różnicy chyba nie ma (pomijając długość miecza). Z góry dziękuję za porady.
  8. Dzięki za odpowiedź. Jaka szlifierkę najlepiej kupić? Ma być użyta do wymienionego zadania, a potem schowana do szuflady, gdzie będzie czekać może kilka lat na kolejne misje Oczywiście liczy się cena. W takiej szlifierce zaczepia się zwykły papier ścierny? Czy kupuje jakieś taśmy?
  9. Witam, posiadam wiele drewnianych elementów w domu wczasowym. Dzieci z kolonii trochę sobie poużywały pisząc po nich markerkami, długopisami itp. Chciałem usunąć te napisy i mam kilka pytań: 1. Czym je usunąć? Szlifierką taśmową czy oscylacyjną? 2. Jakiego papieru użyć? 3. Czy takie drewno wewnątrz budynku muszę czymś później zaimpregnować, polakierować? Co się stanie jak nie zaimpregnuje, bo np. meble w przeciągu kilku lat i tak będą zmieniane. Z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...