Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jarek_St

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    107
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Jarek_St

  1. Czy ten blog już istnieje? Jeżeli tak to można jakiś odnośnik?
  2. Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post w tym temacie. Przebrnięcie przez cały temat zajęło mi 5 dni, ale dotrwałem do końca. Jestem pełen uznania dla Last Rico za takie społeczne podejście do sprawy. Mam jednak kilka pytań do Last Rico 1. Uwzględniając rady, którymi należy kierować się przy wyborze kotła węglowego do spalania od góry wyobrażam sobie kocioł o małym przekroju i znacznej wysokości. Jednak, czy wysokość rzędu powiedzmy 70-80cm nie powodowałaby, po wypaleniu się części paliwa, że powietrze wtórne byłoby zbyt daleko od żarzącego się koksu? Czy podczas wypalania się opału nie tworzyłaby się warstwa popiołu, która także mogłaby utrudniać dobry proces? 2. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby oddzielenie części paleniskowej od wymiennika? Węgiel paląc się w pierwszej fazie omywałby płomieniem wymiennik, jednak koks jako krótko płomieniowe paliwo nie sięgałoby płomieniem do wymiennika. 3. Dyskutując z Hesem o łączeniu się CO2+C=2CO pisałeś, że potrzebna jest wysoka temperatura do tego procesu.. Jeżeli komora spalania byłaby oddzielona od wymiennika i wyłożona szamotem z izolacją termiczną, czy nie zachodziłaby ta reakcja? Pozdrawiam wszystkich.
  3. Czy orientujecie się może jak wygląda sprawa przydomowego uboju zwierząt i wyrobu z nich wędzonek przy gospodarstwie agroturystycznym? Nie tylko na własne potrzeby, ale i dla gości.
  4. Czy orientujecie się może jak wygląda sprawa przydomowego uboju zwierząt i wyrobu z nich wędzonek przy gospodarstwie agroturystycznym? Nie tylko na własne potrzeby, ale i dla gości.
  5. Witam ponownie. Jak pisałem wcześniej nieruchomośc nie jest położona bezpośrednio przy jeziorze (około 1,5km). Napiszcie mi czy jest to plus, czy minus położenia. Przecież nie każdy zdeklarowany fan muzyki, czy tańca chciałby mieszkać przy dyskotece. Czy często odwiedzają Was goście zza zachodniej granicy. W miejscowości tej kilku właścicieli podpisuje umowę z pośrednikiem i oni przysyłają wtedy gości z Niemiec. Tylko pewnie sobie pozostawiają znaczną prowizję od tego. Są to domiki letniskowe bez dodatkowych atrakcji, ale bliżej jeziora. Z porozumieniem się z nimi nie byłoby problemu - żona jest tłumaczem niemieckiego z wykształcenia. Moi rodzice jak i teściowie nie mają tam domów na wynajem tylko dla siebie.
  6. Witam ponownie. Jak pisałem wcześniej nieruchomośc nie jest położona bezpośrednio przy jeziorze (około 1,5km). Napiszcie mi czy jest to plus, czy minus położenia. Przecież nie każdy zdeklarowany fan muzyki, czy tańca chciałby mieszkać przy dyskotece. Czy często odwiedzają Was goście zza zachodniej granicy. W miejscowości tej kilku właścicieli podpisuje umowę z pośrednikiem i oni przysyłają wtedy gości z Niemiec. Tylko pewnie sobie pozostawiają znaczną prowizję od tego. Są to domiki letniskowe bez dodatkowych atrakcji, ale bliżej jeziora. Z porozumieniem się z nimi nie byłoby problemu - żona jest tłumaczem niemieckiego z wykształcenia. Moi rodzice jak i teściowie nie mają tam domów na wynajem tylko dla siebie.
  7. Dzięki DPS i Gagato za odpowiedzi. Tak jak napisała Gagata jest to okolica Szczecinka - kilkanaście km od Szczecinka. Wokół kilka jezior i lasy. Ze zwierząt napewno chciałbym mieć konie, ale ładne ciężkie jako atrakcja przy pokazach pracy w gospodarstwie i do bryczki na przejażki po okolicznych lasach i na okazjonalne wypady wieśniaków (czyli nas) do miasta, może wrzosówki do objęcia programem. zielononóżki oczywiście, może świnki wietnamki. Inne atrakcje o których myślę to własny prawdziwy piec chlebowy do pieczenia chleba i innych potraw (cały mały prosiak np.), własne wędzonki i miody. Nie wiem jak rozumieć ilość pokoi do 5. Jak zaliczać studio z pokojem dziennym i aneksem kuchennym, łązienką i sypialnią. Ilość docelowa osób możliwa do przyjęcia w jednym czasie nie wiem. Jak pisałem jest tego około 900m kw. odliczając jakąs część wspólną jako jadalnię, miejsce większych spotkań z dużym kominkiem, piecem chelbowym i wędzarnią i tak zosataje około 700m kw. Dzieląc to na 10 róznych apartementów średnio po 5 osób - mam 50 osób. Ale nie wiem czy jast zapotrzebowanie na takie obiekty. Mogłyby to być zielone szkoły, komunie na przykład. Kurcze, ale bym potrzebował na to kasy. Nie wiecie może o jakiś ofertach kredytowych, których nie trzeba spłacać?
  8. Dzięki DPS i Gagato za odpowiedzi. Tak jak napisała Gagata jest to okolica Szczecinka - kilkanaście km od Szczecinka. Wokół kilka jezior i lasy. Ze zwierząt napewno chciałbym mieć konie, ale ładne ciężkie jako atrakcja przy pokazach pracy w gospodarstwie i do bryczki na przejażki po okolicznych lasach i na okazjonalne wypady wieśniaków (czyli nas) do miasta, może wrzosówki do objęcia programem. zielononóżki oczywiście, może świnki wietnamki. Inne atrakcje o których myślę to własny prawdziwy piec chlebowy do pieczenia chleba i innych potraw (cały mały prosiak np.), własne wędzonki i miody. Nie wiem jak rozumieć ilość pokoi do 5. Jak zaliczać studio z pokojem dziennym i aneksem kuchennym, łązienką i sypialnią. Ilość docelowa osób możliwa do przyjęcia w jednym czasie nie wiem. Jak pisałem jest tego około 900m kw. odliczając jakąs część wspólną jako jadalnię, miejsce większych spotkań z dużym kominkiem, piecem chelbowym i wędzarnią i tak zosataje około 700m kw. Dzieląc to na 10 róznych apartementów średnio po 5 osób - mam 50 osób. Ale nie wiem czy jast zapotrzebowanie na takie obiekty. Mogłyby to być zielone szkoły, komunie na przykład. Kurcze, ale bym potrzebował na to kasy. Nie wiecie może o jakiś ofertach kredytowych, których nie trzeba spłacać?
  9. Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu śledzę jako cichy obserwator, ten wątek, bo również ciągnie mnie na wieś. Długo szukałem odpowiedniego miejsca, aż tu nagle przez przypadek dowiedziałem się o nieruchomości, którą można kupić. Nim wkleję zdjęcia chciałbym zadać kilka pytań i oczywiście skromnie liczę na odpowiedzi. 1. Ilu z Was szanownych forumowiczów i czy jest to możliwe żyje tylko z agroturystyki lub dodatkowo jeszcze ze wsi? 2. Moja rodzina to żona oczywiście i trójka dzieci (3,5; 5; 9 lat) - jak to wygląda w praktyce? Chodzi mi o dojazdy do szkoły ( byłoby 12km i 20 min. jazdy samochodem), jak z kontaktami towarzyskimi dzieci i zajęciami popołudniowymi - czy nie będzie jedno z nas robiło tylko za taksówkę? 3. Nieruchomość ma 7ha - czy z tego można wyżyć? Napewno byłoby to gospodarstwo ekologiczne z bezpośrednią sprzedażą produktów ( mleko, przetwory, własny chleb, warzywa, miód, owoce, chciałbym też wędzonki). Może teraz kilka zdjęć: http://img142.imageshack.us/img142/5868/52355501.th.jpg ogólny widok od strony wjazdu http://img169.imageshack.us/img169/7553/39796813.th.jpg widok od frontu http://img403.imageshack.us/img403/5369/97121656.th.jpg "środek" frontu http://img187.imageshack.us/img187/2196/89462887.th.jpg lewa część http://img187.imageshack.us/img187/6615/13398115.th.jpg budynek, w krórym po podniesieniu dachu, mogłyby być zwierzaki - napewno konie http://img182.imageshack.us/img182/9344/40576260.th.jpg ta część w środku http://img182.imageshack.us/img182/5015/71388057.th.jpg tak mniej więcej wygląda budynek główny w środku - pół roku sprzątania http://img142.imageshack.us/img142/9859/57353647.th.jpg budynki z oddali http://img182.imageshack.us/img182/6813/51951282.th.jpg widok na całą działkę. Jest stosunkowo wąska i długa - około 100x700m. Jeszcze kilka pytań mi się nasunęło: Z uwagi na to, że cały budynek jest ogromny (około 850-900mkw.) w pierwszej kolejności adaptowalibyśmy część prawą na mieszkalną, a póżniej sukcesywnie część lewą na wynajem. Myślę o czymś w rodzaju osobnych małych studio z węzłem sanitarnym i kuchennym. Jak zapatrują się goście na prowadzone prace budowlane w gospodarstwie w czasie wypoczynku. Nieruchomość położona jest na letniskowej wsi, w której jest dużo domków letnich. Do jeziora będzie około 900-1000m. Do miasta ( 40tys.) jest 12km. Wokół lasy z grzybami i jagodami. Sporym udogodnieniem jest fakt, że w tej wiosce domki letniskowe mają moi rodzice jak i teściowie, którzy na codzień mieszkają tam gdzie dzieci chodziłyby do szkoły. Docelowo po okresie przejściowym chcielibyśmy żyć ze wsi i turystyki, ale czy można z tego spłacić wszystkie kredyty? Pewne obawy mam też co do kwesti, czy taki duży bydynek może być przytulnym miejscem do spędzenia wakacji w ciszy i spokoju na co każdy liczy jadąc na wieś. Pozdrawiam serdecznie. Jarek
  10. Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu śledzę jako cichy obserwator, ten wątek, bo również ciągnie mnie na wieś. Długo szukałem odpowiedniego miejsca, aż tu nagle przez przypadek dowiedziałem się o nieruchomości, którą można kupić. Nim wkleję zdjęcia chciałbym zadać kilka pytań i oczywiście skromnie liczę na odpowiedzi. 1. Ilu z Was szanownych forumowiczów i czy jest to możliwe żyje tylko z agroturystyki lub dodatkowo jeszcze ze wsi? 2. Moja rodzina to żona oczywiście i trójka dzieci (3,5; 5; 9 lat) - jak to wygląda w praktyce? Chodzi mi o dojazdy do szkoły ( byłoby 12km i 20 min. jazdy samochodem), jak z kontaktami towarzyskimi dzieci i zajęciami popołudniowymi - czy nie będzie jedno z nas robiło tylko za taksówkę? 3. Nieruchomość ma 7ha - czy z tego można wyżyć? Napewno byłoby to gospodarstwo ekologiczne z bezpośrednią sprzedażą produktów ( mleko, przetwory, własny chleb, warzywa, miód, owoce, chciałbym też wędzonki). Może teraz kilka zdjęć: http://img142.imageshack.us/img142/5868/52355501.th.jpg ogólny widok od strony wjazdu http://img169.imageshack.us/img169/7553/39796813.th.jpg widok od frontu http://img403.imageshack.us/img403/5369/97121656.th.jpg "środek" frontu http://img187.imageshack.us/img187/2196/89462887.th.jpg lewa część http://img187.imageshack.us/img187/6615/13398115.th.jpg budynek, w krórym po podniesieniu dachu, mogłyby być zwierzaki - napewno konie http://img182.imageshack.us/img182/9344/40576260.th.jpg ta część w środku http://img182.imageshack.us/img182/5015/71388057.th.jpg tak mniej więcej wygląda budynek główny w środku - pół roku sprzątania http://img142.imageshack.us/img142/9859/57353647.th.jpg budynki z oddali http://img182.imageshack.us/img182/6813/51951282.th.jpg widok na całą działkę. Jest stosunkowo wąska i długa - około 100x700m. Jeszcze kilka pytań mi się nasunęło: Z uwagi na to, że cały budynek jest ogromny (około 850-900mkw.) w pierwszej kolejności adaptowalibyśmy część prawą na mieszkalną, a póżniej sukcesywnie część lewą na wynajem. Myślę o czymś w rodzaju osobnych małych studio z węzłem sanitarnym i kuchennym. Jak zapatrują się goście na prowadzone prace budowlane w gospodarstwie w czasie wypoczynku. Nieruchomość położona jest na letniskowej wsi, w której jest dużo domków letnich. Do jeziora będzie około 900-1000m. Do miasta ( 40tys.) jest 12km. Wokół lasy z grzybami i jagodami. Sporym udogodnieniem jest fakt, że w tej wiosce domki letniskowe mają moi rodzice jak i teściowie, którzy na codzień mieszkają tam gdzie dzieci chodziłyby do szkoły. Docelowo po okresie przejściowym chcielibyśmy żyć ze wsi i turystyki, ale czy można z tego spłacić wszystkie kredyty? Pewne obawy mam też co do kwesti, czy taki duży bydynek może być przytulnym miejscem do spędzenia wakacji w ciszy i spokoju na co każdy liczy jadąc na wieś. Pozdrawiam serdecznie. Jarek
  11. Dzięki za odpowiedź. Szyby miały być 1.1. Co do obniżenia temperatury - teraz mam 21-22C. Mniej nie da rady. Jeszcze mi życie miłe.
  12. Witam. Również mam problem z suchością w domu. Jest ona na poziomie około 30% (czasem nawet poniżej). Na pewno dom jest przewentylowany - w każdym pokoju kratki przez strop na poddasze nieużytkowe, którymi teraz nawiewane jest powietrze (przygotowane do wentylacji nawiewno-wywiewnej), które jest wyciągne przez kominek. Kominek jest z płaszczem wodnym. Kratki są poprzymykane, ale i tak czuć nie są szczelne. Ale problem najważniejszy - pomimo niskiej wilgotności powietrza przy temperaturze zewnętrzej -5 i poniżej zaczyna wykraplać się para wodna na oknach. Jeżeli będę nawilżał, czy skraplanie się jeszcze nie powiększy? Okna są drewniane więc co rano muszę wszystkie przecierać szmatką. Proszę o jakieś rady co mam robić.
  13. Nie wiem jak to jest ze studnią, ale w instrukcji mojej pomy głębinowej jest napisane, że należy ją uruchamiać minimum co 14 dni na 10 minut.
  14. Ja kupując w lesie drewno na więźbę nie miałem rozgraniczenia cenowego w zależności od gatunku drewna. Było po prostu iglaste. Wszystko mam z modrzewia - nawet łaty, kontrłaty i deskowanie. Fakt, że gdy trzeba było po jakimś czasie przebić którąś łatę to gwoździe nie chciały wychodzić. Strych mam nieużytkowy to widziałem, że żywica z krokwii kapała jeszcze przez rok.
  15. Jarek_St

    robić kominek czy nie?

    An-bud a jak w Twoim kominku z brudzeniem się szyby.
  16. Jarek_St

    robić kominek czy nie?

    wymiennik http://www.allegro.pl/item332401277_wymiennik_ciepla_plaszcz_wodny_6_8_5kw_fi_200mm.html
  17. Jarek_St

    robić kominek czy nie?

    Czy sam zrobiłeś ten wkład lub nadstawkę? Jeżeli tak to z jakiego materiału?
  18. Do obliczenia kosztu kWh(el) trzeba chyba wziąć ogólną sprawność urządzenia, a nie procentowy rozdział en. e/ en. ceplnej.
  19. http://www.whispergen.com/main/achomesspecs_info/ http://img532.imageshack.us/my.php?image=wgvidavi10mbty4.flv Też coś w tym stylu
  20. Jaki rodzaj blachy aluminiowej powienie być użyty.
  21. Czy za blachą mosiężną vs aluminium przemawia tylko możliwość spawania czy jeszcze jakieś inne względy. Bo różnica w cenie jest powalająca.
  22. Dzięki Adamie. Pamiętałem, że gdzieś pisałeś o LM35. Przy tej wyszukiwarce nie można tego znaleźć, a przeglądnąć Twoich 3876 postów to zbyt duża praca domowa.
  23. Witam. Chciałbym prosić o poradę jak zrobić najprostszym sposobem wielopunktowy stały pomiar temperatury. Chodzi mi o sprawdzanie naładowania zasobnika przy kotle. Wynik może być np jako kolejne zapalające się diody w zależności od temperatury na odpowiedniej wysokości. Zbiornik ma 2m wysokości i trudno będzie ocenić kiedy rozpalać w piecu. Jarek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...