Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bulbalinski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bulbalinski

  1. Dzięki za informacje. Zdjęcia ze sterownika i aplikacji nie są z sobą powiązane, były z 2 dni, wymieniane z instalatorem, wtedy chodziło mi o pokazanie ubogiej ilości informacji które podają. Krzywa grzewczą mam ustawioną obecnie na 42 stopnie, a maksymalna temperatura zasilania 50 stopni - ma być różnica 8 stopni - tak twierdzi serwis Buderusa. Wpływ pomieszczenia ustawiony na 2 stopnie. Teraz na dworze -3 stopnie, modulacja 77%, zasilanie 35,7 stopnia Z gazu zrezygnowałem ..... ale już podpisałem na nowo i nawet już mam licznik. Tylko muszę zmusić instalatora aby go z powrotem podłączył. Bo przy pierwszej wersji instalacji był nawet podłączony i miał działać, ale jak poprawiali instalację to został wycięty "bo był źle podłączony" .... i miał zostać ponownie podłączony. Muszę poobserwować dzisiaj bo ma być -9. Już chyba widzę dlaczego kazali włączyć grzałki od -4-5 stopni - takie maja podejście. W instrukcji na 17 stronie https://www.buderus.com/pl/media/country_pool/profesionals/design_aids_/project_materials_/buderus_mth_logatherm_wlw.pdf Projektowa temperaturazewnętrzna [°C] -16 Punkty biwalentne [°C] -4 do -7
  2. Już podaje więcej danych: W sezonie 2018/2019 na CO zużyłem 17225 kWh na ogrzewanie i 3774 na CWU Nikt minie się nie pytał jak ma być zaprojektowane a ja byłem zbyt ufny. Pex 20/2 (a potem trójnik) został zmieniony na miedź Większość informacji była w formularzu Ciepło Właściwe. Alle pokrótce: 100% podłogówka, dom parterowy bez poddasza użytkowego, wysokość w środku 2,80, potem sufit GK + wełna około 20cm, pustka poddasza, dach + wełna około 20 cm. Dom mocno rozczłonkowany - nie sześcian Zdjęcia podłączeń nie mam jak zrobić - wszystko jest za zbiornikiem z wodą.
  3. Dziękuje za podpowiedzi, będę starał się zaobserwować parametry pracy przed włączeniem się grzałek, niestety nie jest to łatwe - trzeba stać przy sterowniku Wydaje mi się że pytanie jest OK Bo wiadomo że temperatura włączenia grzałek zależy od POMPY i ENERGOCHŁONNOŚCI DOMU. A mi chodzi o to jak fachowcy powinni dobrać pompę ? Żeby przy jakiej temperaturze pompa wystarczała:-5, -10, -15 ? Jeżeli powinni do -15 a włącza się przy -7 to jest źle dobrana (za mała) - bo dom i jego zużycie jest wartością stała w tym równaniu. Dom ma 10 lat i był ogrzewany gazem. Fachowcy od podłogówki dostali projekt i część zrobili zgodnie część po swojemu, ale podobno po obejrzeniu na termowizji nie jest źle.
  4. Dzięki Wiem że najlepiej się wszystkiego samemu nauczyć - ale jak człowiek nie ma czasu ot stara się zaufać fachowcom i dlatego wybierałem "markową" pompę i autoryzowanego instalatora. I wyszło jak wyszło. W załączeniu przykładowe zrzuty z aplikacji i ze sterownika. Więcej informacji za bardzo nie ma Wszystko jest bardzo ubogie.
  5. Nie przekazali mi takich danych. Jedyne co jest w katalogu to: Moc grzewcza (kw) przy A -7: 8,43
  6. Wynik z Ciepło Właściwe https://cieplowlasciwie.pl/wynik/bjz0
  7. Mam podłogówkę. Ale problemy zaczęły się od -6, wtedy zauważyłem że robi się zimniej w domu, była walka z parametrami - proszę ustawić to czy tamto i będzie dobrze i to trwało i trwało i tak mijały dni a temperatura powoli opadała. Jak było kilkanaście na minusie to wpadli żeby ustawić grzałkę na wcześniejsze włączenie. Czyli nie było to w jedną noc Mi się wydaje że pompa jest za słaba, ale boję się że instalator powie że "na grzałce działa i co mi pan zrobisz jak już zapłaciłeś" co z tego że ostatnio grzałka 6kw działa mi po 12 godzin dziennie
  8. Wychodząc z założenia że chytry dwa razy traci wybrałem Boscha / Buderusa bo wydawało mi się że za marką jednak coś powinno iść. A spokój i brak stresu są warte każdych pieniędzy. Ale wyszło odwrotnie. Walczę z ta pompa od 30.11.2020. Jak było -20 przez jedną noc, to miałem w domu 17 stopni. To była diagnoza - złe przepływy - i rzeczywiście bo zrobili trójniki w PEXie które dawały przekrój rury do zasilania całego domu na 11mm. Zostały wymienione rury i trójniki i przepływy są już dobre - ale problem wydajności pozostał. Mam i czujnik na zewnątrz i czujnik wewnątrz, wszystko co można było zainstalować - oczywiście Buderusa. Ale to jest jakieś g. czujnik wew. pokazuje temperaturę o 1-3 stopnie niższa niż jest faktycznie, czujnik zewnętrzny pokazuje temperature wyższa o 2-5 stopni niz jest faktycznie (a 2 klasyczne termometry + 3 elektroniczne + telefon pokazują w tolerancji max 1 stopnia)
  9. No właśnie o to mi chodzi: jaka powinna być dla Warszawy mniej więcej ta temperatura przy której może włączyć się grzałka. Żeby nie nazywać PC, piecem elektrycznym Musze wiedziec o czym rozmawiać z instalatorem.
  10. Temperaturę załączania na -4 kazał ustawić serwis - na wszelki wypadek i przy takiej raczej się nie włącza. Ale wezwanie serwisu wynikało z tego że od -6 zauważyłem spadek temperatury do domu. Pompa to Buderus Logatherm WLW196i-8 AR E. Nie robiłem sam OZC, chciałem żeby wszystkim zajęła się firma instalacyjna - policzyła, założyła i wzięła odpowiedzialność.
  11. Witam, pytanie do znawców tematu: Przy prawidłowo dobranej mocy pompy ciepła PW - przy jakiej temperaturze zewnętrznej powinna załączać się grzałka ? Był u mnie serwis i twierdzi że przy -4 ?!? Jak było -6 to zaczęło się dom ochładzać
  12. Witam, Czy możecie polecić jakiegoś instalatora pomp ciepła w okolicach Wawra w Warszawie? Zgodnie z opinią z forum że marka niezbyt ważna, byle instalator blisko. Próbowałem dostać jak narazie ofertę od pobliskiego instalatora Panasonica -Jurkowscy - ale mimo nagabywań nie udało się. Może kogoś polecacie?
  13. Oczywiście wyliczałem: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/7cu7 i wychodzi podobnie jak na rachunku z gazowni - bo to na nim są kwh energii. Czytałem że kwh podawane przez gazownie są zawyżone Moje zużycie jest za zeszły rok gdzie maksymalnie było chba przez chwilę z -15 stopni, a ciepło właściwe liczy dla -20. Mam w 100% podłogówkę, ale temperatury zasilania nie pamiętam jaka była w zeszłym roku w mrozy - coś mi chodzi po głowie że 35 stopni, ale zająłem się tym tematem dopiero w tym roku , a jak na razie zimy nie ma więc mam niską krzywą grzewczą na piecu. Nie mam bufora.
  14. Witam, również prosiłbym o doradzenie PC. Mam dom ogrzewany gazowym kotłem kondensacyjnym któremu kończy się wymiennik a koszt nowego to 4000, pomyślałem żeby zainstalować PC i zwiększyć moc fotowltaiki którą posiadam. Nie mam OZC ale wiem ile zużyłem gazu. W okresie 20.09.2018 - 21.09.2019 na CO 17225 kwh a na CWU 3774 kwh. Czy na podstawie takich danych można dobrać pompę ? Robiłem wyliczenia na cieplwlasciwe i zapotrzebowanie wychodziło mi podobne do realnego. Czy możecie coś podpowiedzieć ?
  15. Będę robić podłogę w garażu systemem sikafloor 264 - żywica epoksydowa wylewana - i przydałyby mi się praktyczne porady przy wykonywaniu. Każda praktyczna uwaga mile widziana!
  16. Witam, szukam jakiegoś serwisu / serwisanta do skonfigurowania Brinka i IB Trona. Na początku działał chyba dobrze a teraz np. na I biegu ustawionym na sterowniku reku nie działa. Firma która mi instalowała znikneła i musze szukać na własna rękę pomocy. Może ktoś kogoś polecić - Warszawa ?
  17. Erbetka kupiona, zapraszam do kupienia i zabrania drzwi.
  18. Sprzedam 1. używaną rozdzielnicę budowlaną (erbetkę), wyposażenie jak na zdjęciach + licznik GRATIS. Zawiera min.: - dwie skrzynki przyłączeniowe - różnicówka - bezpieczniki - gniazda siłowe i 230V Cena 250 zł. 2. Drzwi budowlane. Cena 50 zł Odbiór osobisty Warszawa, pod Falenicą. Więcej zdjęć mogę wysłać mailem. Niech dalej służą
  19. Jarekkur, dzięki za odpowiedż ale chodzi mi o wygląd podłogi od razu po zaolejowaniu, nie po dwóch latach. Oleje mimo że bezbarwne chyba kazdy zmienia kolor na trochę inny? No właśnie jaki? Wrzućci prosze jakieś fotki plis.
  20. Wiem , ze Panowie Eksperci duzo pracują z Magic oil, Impact Loba i Bona Naturale - a chciałabym jeden z nich wybrać na parket dębowy na ogrzewanie podłogowe. Już trochę wiem o właściwościach, pielęgnacji ale nie wiem jak będą wygladały deski po aplikacji czyli jak zmienią kolor. Czy macie trochę zdjeć z waszych realizacji do oceny różnic w kolorze? Może chociaż opisowo? Może wiecie czy w jakiś studiach parkieciarskich są przykładowe "ramki" z tymi produktami? Za drogie to, zeby kupić wszytskie 3 i zrobić próbki Który z tych produktów polecilibyście najbardziej dla jego ceny/jakości/użytkowania?
  21. Witam, czy ma któś jakąś wiedze na temat wewnętrznych rolet automatycznych ? tzn. - gdzie to kupić i obejrzeć ? - jak się sprawuje ? - ile orientacyjnie kosztuje ? Będe wdzięczny za informacje Pozdrawiam Jan
  22. Z tego co pamiętam taniej jest w firmie Be Concrete http://be-concrete.pl/ Dwa rozmiary standardowych płyt. Jest sporo zdjęć w galerii.
  23. Mam pytanie do znających się na temacie: w jaki sposób powinno być wykonane łączenie krokwi do dużej krokwi koszowej (sytuacja jak na obrazku). Fachowcy chcą na płasko dociąć drewno i dać 3-4duże gwożdzie jako łączenie. Bez żadnych podcięć czy śrub - czy tak będzie OK ?? http://www.zmianyklimatu.pl/4_1.jpg http://www.zmianyklimatu.pl/4_1.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...