Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mariusz2011

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

O mariusz2011

  • Urodziny 03.02.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zachodnopomorskie
  • Kod pocztowy
    71-450
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mariusz2011's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Odgrzeję temat , więc u mnie po zimie można powiedzieć wszystko OK. Okapnik spisuje się dobrze, Woda leci tam gdzie powinna. Żadnych wycieków, przecieków nie zaobserwowano. Po otwarciu centrali okapnik był na swoim miejscu. Zdecydowanie więcej wody było od frontu niż z tyłu, wiec wywinięcie okapnika od czoła ( taka prosta rzecz ) jest bardzo ważna. Jeżeli ktoś to przegapił to woda będzie lecieć dalej po płycie frontowej.
  2. Montaż jest Ok - tzn, standard , była ekipa od producenta i lukała na to. Bardzo porządni ludzie. Co do docisku. Przed regulacją gdy docisk był "gdzieś" w 75% prześwit był po całości u góry. Po zmianie docisku na maximum środek ładnie dochodzi, ale w rogach mam szpary i pomimo położenia ekstra uszczelek po roku znów sa "dziury". Czyli trzeba znowu dokładać uszczelki. Pamiętam w poprzedniej chacie miałem bramę z ok 2 tys z Casto. Dom stary , montaż z Casto. Tez były dziury na początku, ale jak je wyeliminowałem to było Ok żadnych szpar i prześwitów. Prosty mechanizm dociskał bramę aż trzeszczała jak by soki miała puszczać. W Prime to ledwo wybłagałem żeby mi na maks ustawili bo to wszystko takie delikatne jest.
  3. Nie chodzi o przeglądy okresowe, gwarancyjne itp,itd. Jak wybierałem brame tez korzystałem z tego forum i jak większość jarałem się współczynnikami U, grubością panela, automatyką ( ultra nowoczesny pasek - cichy mechanizm). Człowiek myśli OK, kupię najlepszą bramę dostępną (tak myślałem) żeby mieć spokój i potem nie żałować. I co tego że niby panel ma najlepsze U, jak w zimę szparami zimny wiatr hula i temperatura w pomieszczeniu idzie w ..... Prime jest za mało przekombinowany. Ciekawe czy nie można przekonstruować bramy zamiast jednego miejsca docisku mieć 3 miejsca. Ktoś coś słyszał może o kimś kto przerabia bramy coś jak customowe bramy ? Ciekawe jaki to byłby koszt ?
  4. Racja, być może bym napisał. Tylko ile trzeba kasy dać za bramę żeby nic przy niej nie robić ? Prime to rzekomo top model Wisniowskiego. Gdyby ktoś mi powiedział że płacąc ok. 13 tys pln za bramę z która będę miał problemy to pewnie bym się zastanowił czy nie znajdę bramy bez problemów powiedzmy za 20 tys. Uważam ze te 13 tys za Prime to przesada. Dopieszczanie uszczelek nic nie da. Docisk bramy na środku powoduje ze boki które nie są dociskane dają prześwity. Jak nie dociśniesz mocno na środku to prześwity mam u góry " po całości". Ekspozycja bramy zachodnia. Wiatry silne od zachodu.
  5. Witam, Mam Wiśniowskiego 5 m szerokości. Prime. Po ok3 latach mogę powiedzieć że: napęd pasek kevlarowy, rzekomo najlepszy pękł po roku użytkowania. Pasek zmieniono na łańcuch i zero problemów. Brama nie jest i nie będzie szczelna. Na rogach mam prześwity i wiatr dmucha. To wina konstrukcji bramy raczej. Dzisiaj myślałbym nad 2-ma bramami zamiast 1-ej. No ale projekt domu ?? Te prześwity starałem się pozbyć używając kauczukowej pianki maty ale nie pomaga. Sama brama panele- chociaż niby najgrubsze na rynku stosowane w bramach, zimą są po prostu zimne. W tym roku postaram się coś pokombinować, chyba że będzie łagodna zima. Dzisiaj raczej kupiłbym inna bramę.
  6. Tak powinien wyglądać okapnik. To zdjęcie z 31.12.2018 kolegi pgrad. Kolego Ksosik, Twój okapnik nie ma wywiniętych rogów , czyli końcówek. Woda z wymiennika może spływać po czarnej gąbce na płycie z tyłu i od frontu ( płytę którą zdjąłeś). Następna sprawa to długość okapnika. Mój pierwszy okapnik miał ok. 5 cm i po założeniu i uruchomieniu rekuperatora woda ciągle była pod styrodurem i ciekło. Dlatego zrobiłem i założyłem okapnik o długości ok 10 cm , który praktycznie zabezpiecza przestrzeń pod wymiennikiem. Nie wiem czy dobrze widzę ale, ze zdjęć widzę że Brink 300 ma filtry za płytą i żeby je wymienić trzeba odkręcić i zdjąć metalowa płytę. Brink 400 ma filtry "wyciągnięte" na zewnątrz pod tą plastykową pokrywę. Biały plastik ze zdjęcia 2 i 3 ma takie "ząbki" żeby się wbiły w styropian. Pan z firmy SIG powiedział mi ze mogę sobie to wyciągnąć. Wykorzystałem to żeby mój okapnik wyprofilować. Po co to jest ? , to wie chyba tylko Brink. Klejenie styroduru nie wiele pomoże. Tak myślę ze zostało Ci ok 4-5 m-cy gwarancji , wiec to co Ci zrobili to tylko żebyś dotrwał do końca gwarancji.
  7. Wszystko opisałem na stronie 6 tego wątku.Ponieważ nie mam czasu i chęci "kopać się" z instalatorem i importerem rekuperatora zrobiłem rynienkę za rada kolegi pgrad. I mam spokój.
  8. Mój jest z 2017 i woda leciała aż miło.
  9. Moja propozycja: Tutaj masz link do strony producenta z instrukcja jak podłączyć syfon: https://www.brinkclimatesystems.nl/getattachment/6b36e814-60be-45fd-adb8-f976c630092a Ty chyba chcesz mieć wersję Nr 3 z 1-szej strony , Ja i Kolega r19 mamy numer 4 z tej samej strony. Syfon z wersji numer 4 jest raczej łatwiej dostępny w internecie. Tutaj link do Formularza kontaktowego na oficjalnej stronie producenta : https://www.brinkclimatesystems.nl/nl-nl/thuis/over-brink/contact-en-route W skrócie opisz sprawę po angielsku. Musisz podać swoje dane - inaczej sie nie odezwą . Jutro powinieneś mieć odpowiedź. Spytaj ich czy stracisz gwarancję jak sam zmienisz zły syfon na prawidłowy kulowy syfon nie czekając na instalatora. Jeżeli odpowiedź od producenta będzie pozytywna wyślij tego mejla do obu Panów i spytaj o ich komentarz. PS. Cytat: " I think the problem is caused by the condensation drain which is not installed the right way. In the attachment, you'll see how it should be. Please call you installer to solve it." Taką odpowiedź dostałem z Holandii jak wysłałem zdjęcie mojego syfonu. Ten attachment ( załączznik) to link który zapodałem wyżej. Prawnik - napisze Ci wezwanie do naprawy - koszt ok 200 pln , możesz czekać kilka dni, może tydzień aż napisze i wyśle pismo. Jeżeli się nie mylę serwis ma jakiś czas na odpowiedź na pismo lub jak będzie ok to od razu przyjedzie i Ci zmieni syfon. Tutaj link do "prawie" wszystkiego odnośnie Brinka: https://www.brinkclimatesystems.nl/nl-nl/thuis/downloads
  10. No tak usłyszałem od fachowców , ja nie z branży samochodowej to nie wiem, W mojej branży urządzenia chodzą na 150 bar. Swoja drogą wielu zapłaciło, płaci i będzie płacić.
  11. Ksosik Ja zrobiłem tak ; Pan Marcel od producenta wysłał mi plik w pdf jak ma być syfon podłączony,to ogólnie dostępny plik na stronie brinka. A wiec zamówiłem na ogólnie znanym portalu Syfon kulowy Brink - za 99 pln + kurier. Odkręciłem syfon od brinka - u mnie taki sam jak u Ciebie zamontowali - czyli umywalkowy , co nie spodobało się producentowi. Wkręciłem syfon kulowy i tyle. "Puściłem " brinka i.... znowu zaczął ciec. Aha OK , wcześniej jeszcze sprawdziłem poziomy poziomicą. Wysłałem zdjęcia i nowego mejla do p. Marcela , no i gościowi zabrakło argumentów że to "moja" wina ze brink cieknie. Co do Twoich uwag o zasysaniu powietrza - ja zadałem proste pytanie - OK typ syfonu od początku czyli od roku czasu ( w tym 2-ga zima ) był zły. Dlaczego zaczął ciec teraz po roku ? Nie dostałem prostej odpowiedzi. Usłyszałem ze brink może wytworzyć 100 kPa ( ok 1 bar) i może podciągać wodę z syfonu. Chciałem spytać o te 100 Pa ale nie zdążyłem - u mnie brink "chodzi " na 50 m3/hr - max na ok 90 m3/ hr i to sporadycznie nie codziennie. Rzekomo można sprawdzić na wykresach te dane , ale czy one są wiarygodne?? Domniemam że ten 1bar to unit będzie miał prawdopodobnie na maxymalnych ustawieniach rpm , których mało kto używa. Dlatego ja ( ale to ja, absolutnie nie namawiam Ciebie do tego) zrobiłem rynienkę tak jak kolega pgrad i ją zamontowałem i od tego czasu mam spokój. Niemniej będę śledził Twój przypadek bo bardzo jest podobny do mojego. Powinno byc 100 Kpa
  12. Panowie! Pytanie jest/było dlaczego Brink produkuje cieknące jednostki? Patrząc na to jak system sprzedaży / reklamacji jest zbudowany i funkcjonuje nasuwa sie pytanie ile przypadków napraw cieknących jednostek jest zgłaszanych przez instalatorów /firmy instalujące do producenta że reku cieknie? Prosty przykład: firma instalująca kupuje jednostkę poza oficjalna linia dystrybucji ( za granicą pewnie - bo taniej) i instaluje klientowi. Jednostka cieknie jest reklamacja,firma w Polsce to naprawia ( montuje rynienkę ) oczywiście tego nie zgłasza do Holandii i tam gdzie unit został kupiony. Rekuperator nie cieknie - klient zadowolony, producent w Holandii tez bo oficjalnie nic nie wie. Statystyki na koniec roku są OK , bo tylko naprawiane z oficjalnej dystrybucji są zgłaszane do producenta. Tak to widzę. A więc wszelkie pytania i zdziwienia Dlaczego producent nic Nie robi są zbędne, bo prawdopodobnie nic nie wie, a jak wie to liczba zgłoszonych usterek jest mała. Opisując swój przypadek chciałem powiedzieć / odpowiedzieć na pytania o "systemowy problem" ,dlaczego tak jest a nie inaczej , czyli producent jest bierny. r19 spoko ja sobie dam rade.
  13. Owszem,zgoda. Można i tak. Ja mam pewna historie z moim sprzedawcą ,sprawa otarła sie o sąd prawie. Więc czekam póki co na tą kartę gwarancyjną i protokół odbioru systemu. Decyzja zapadnie jak wszystko do mnie dojdzie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...