Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sebanek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    85
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sebanek

  1. Pytam o kwestię drażliwą, bo to kwestia gustu;) Ale zaryzykuję - jaki blat wybrać do tej kuchni - jasny, czy ciemny? A może padną tu inne ciekawe propozycje? http://images39.fotosik.pl/1841/fc40445b0b302ff0.jpg http://images35.fotosik.pl/1710/d6c3456b4165f49c.jpg Fronty są jasno oliwkowe - przy świetle dziennym wpadają w kolor musztardowy, przy sztucznym wydają się bardziej zielone. Podłoga drewaniana, ciemnobrązowa.
  2. To przy wannie będzie ze szkła z nadrukiem od spodu. Zdjęcie do druku zakupione z fotolii Szafki chyba zostaną. W szafkach będą gniazdka elektryczne na szczoteczkę do zębów, golarkę itp, żeby się tam ładowały, nie kurzyły i żeby kable się nie plątały na zewnątrz:) Będą to płytkie szafki - 12 cm. A lustro - coś w tym stylu: http://allegro.pl/nowosc-lustro-led-podswietlane-ledfields-50-70-i2671722320.html Dzięki za opinię
  3. No tak, ale konsekwentnie wypadałoby zlikwidować ostatnie 2 rzędy płytek po przeciwnej stronie wanny. Kłopot w tym, że w tym miejscu jest panel prysznicowy, więc płytki tam są potrzebne. Jeszcze się pozastanawiam;) Dzięki:)
  4. Dzięki moniss za opinię Z tym chlapaniem to racja. Mycie tapety pomalowanej nawet najlepszą farbą, prędzej czy później będzie widoczne;) A w kwestii kolorystycznej - może taka oliwka??? http://images37.fotosik.pl/1798/c94f565cc7a1abd7.jpg http://images50.fotosik.pl/1689/d3920e945b2de387.jpg
  5. Projektuję łazienkę. W zasadzie sprzęt i jego rozmieszczenie jest już ustalone. Pozostały kwestie estetyczne. Tam gdzie nie będzie płytek będzie tapeta z włókna szklanego malowana na jakiś intensywny kolor. Pomarańczowy jest tu jako przykład (ale może zostanie;). Mam dylemat - czy płytki ciągnąć do końca umywalki, czy tylko do końca wanny? Jak sądzicie? http://images49.fotosik.pl/1634/a7412c3f1c218545.jpg http://images45.fotosik.pl/1573/044bb29803ff7548.jpg
  6. Rozważałem taką opcję -ale trzeba by było przenieść przyłącza wody, które wtedy wypadałyby za piekarnikiem. Deweloper słono sobie za to liczy więc sobie odpuściłem. Teraz przyłącza są w szafce pod zlewozmywakiem. Jeśli chodzi o kolor korpusów - widziałem na jakiejś ekspozycji kuchnię czarno-oliwkową i tak mi się spodobała, że inne opcje dla mnie nie istnieją Co prawda efekt końcowy nigdy nie jest w pełni do przewidzenie, bo jest problem z doborem odcienia tej oliwki - bardzo trudno to się robi na podstawie próbek.
  7. Rzeczywiście nie ma przerwy między płytą a zlewem. Wiem, że to rozwiązanie generalnie nie polecane, ale zamiana miejscami zmywarki i zlewu jest nie możliwa, bo odpływ kanalizacji jest w rogu pomieszczenia, a za zmywarką rura odpływowa się nie zmieści. Czyli zlewozmywak musi być bliżej rogu niż zmywarka. Też żałuję. Ale z drugiej strony znalazłem na forum opinie chwalące takie rozwiązanie - można umyć warzywa i prosto do garnka, łatwiej odlewać wodę np. z ziemniaków, zbierać szumowiny itp. Ja doszukałem się jeszcze jednego plusa - przy baterii z wyciąganą wylewką można napełniać / dolewać wodę do garnków nie wkładając ich do zlewu. Przyda mi się ta opcja przy warzeniu piwa:)
  8. Moja kuchnia jest dopiero w fazie wizualizacji. Będzie to otwarta kuchnia w nowym mieszkaniu. Fronty lakierowane oliwkowe - wizualizacje nie odzwierciedlają koloru, czarne korpusy, czarna lodówka z nadwieszoną nad nią czarną szafką. Na dole od prawej: lodówka, szuflady, szafka narożna z karuzelą, nad nią grill, piekarnik z płytą, zlew, zmywarka, szafka narożna z półkami typu le mans. Uprzejmie poddaję się krytyce http://images46.fotosik.pl/1781/ae5bba1a4fce6176.jpg http://images44.fotosik.pl/421/f8e1a85ea91887ab.jpg
  9. 2 razy wkleiłem to samo zdjęcie zamiast tego: http://images50.fotosik.pl/1679/ae642ddf444ccc98.jpg
  10. Moja kuchnia jest dopiero w fazie wizualizacji. Będzie to otwarta kuchnia w nowym mieszkaniu. Fronty lakierowane oliwkowe - wizualizacje nie odzwierciedlają koloru, czarne korpusy, czarna lodówka z nadwieszoną nad nią czarną szafką. Uprzejmie poddaję się krytyce;) To moja pierwsza próba wklejenia zdjęć, więc jakby nie poszło -proszę o wyrozumiałość. http://images46.fotosik.pl/1781/ae5bba1a4fce6176gen.jpg http://images44.fotosik.pl/421/f8e1a85ea91887ab.jpg http://images44.fotosik.pl/421/f8e1a85ea91887ab.jpg
  11. sebanek

    Tanie le mansy

    Podbijam;) Naprawdę nikt nie stosował takich na przykład półek??? http://allegro.pl/polki-typu-le-mans-corner-nerka-naroznik-dolny-i2582476407.html
  12. sebanek

    Tanie le mansy

    M.in. na allegro można kupić półki typu le mans za 690 zł. Czy ktoś to już zastosował? jak się sprawuje?
  13. Dzięki desmear Chyba o coś takiego mi chodzi:)
  14. W składach i "innych castoramach" nie ma prowadnic dedykowanych do ścian. Są do mebli i drzwi, ale obawiam się, że mogą być za słabe jak na ciężar ścianki. Może ktoś coś takiego robił, albo gdzieś widział....???
  15. Chcę zrobić przesuwaną ściankę działową między dwoma pokojami, tak by móc je otwierać na siebie. Ścianka ma mieć 2 m długości i 2,8m wysokości. Zrobię ją z płyty osb do której obustronnie przykręcę g-k. Moje pytanie dotyczy mechanizmu jezdnego takiej ścianki. Obawiam się, że mechanizmy stosowane w zabudowach typu komandor, albo przy zwykłych drzwiach przesuwanych mogą być zasłabe jak na ciężar ścianki. Czu ma ktoś mopysł na taki mechanizm - szynę i wózeczki?
  16. Mam Stige z silnikiem B&S. Silnik bez zarzutu. Reszta pozostawie dużo do życzenia - słabe kółka, brak regulacji wysokości rękojeści (fabrycznie było tak nisko, że musiałem coś wykombinować), dźwignia regulacji wysokości niepraktyczna - przeszkadza przy manewrowaniu przy przeszkodach, słaby system mulczowania.
  17. sebanek

    Videostrada

    Dzięki za odpowiedzi. Chyba w to wejdę. Tym bardziej, że i tak mam już neostradę i liveboxa, czyli wzrost abonamentu będzie kilkuzłotowy, a do tej pory korzystam tylko z tv naziemnej.
  18. Zadzwoniła do mnie przedstawiciel z TP i chce mi wcisnąć videostradę. Czy kotoś to ma? jak to chodzi na prędkości 512 kb/s? Bo coś czuję, że to może być jakaś ściema - będa kasować abonament, a z tv nici
  19. Wiosną chcę urządzić oczko wodne. Dół już wykopany. Z uwagi na miejsce i kształt działki jeston wąski i długi i ma dość strome brzegi (ścianki) - bo musi być odpowiednio głęboki. Gdyby spadki brzegu były łagodniejsze folię dałoby się zamaskować np. poprzez ułożenie kamieni. A tak obawiam, się, że przy brzegach będzie widoczna folia i będzie to szpeciło oczko i psuło cały efekt. Może ktoś z forumowiczów przerabiałto już kiedyś i ma jakiś dobry pomysł na zamaskowanie folii na stromym brzegu?
  20. Właśnie skończyłem podbitkę drewnianą - na pióro-wpust, szerokość desek 12 cm. Podbitka była kupowaną na m2. Sęk w tym, że po montażu okazuje się, że efektywna szerokość deski to 11cm, czyli ok 8% mniej powierzchni niż wydawało to mi się w chwili zakupu (1 cw. pióra wchodzi we wpust) . Ciekawe czy normalne?
  21. Dzięki za odpowiedzi. Podbitka palisander, staneło na czarnych wkrętach do regipsów
  22. W miejscu, gdzie jest bateria zrobiłem wyższą półeczkę i bateria jest w półeczce.
  23. Pewnie najlepiej do podbitki drewnianej zastosować wkręty nierdzewne. Ale to się prosto przekłada na znaczącą ilość złotówek. Czy będzie bardzo źle jeśli zastosuję zwykłe wkręty? Mój ojciec budował dom 20 lat temu i podbitkę zrobił na zwykłe gwoździe i jakoś się trzyma do tej pory. No ale tak się robiło 20 lat temu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...