Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Milano2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Milano2's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Podbijam temat. Też jestem ciekaw opinii osób posiadających posadzkę z żywicy, a nie tylko opinii wykonawców. Jak taka posadzka wygląda po kilku latach użytkowania? Nie "odkleja się" od podłoża? Nie łuszczy?
  2. OK, lata mijają, deska kompozytowa nie jest już jakąś nowością, można ją spotkać w każdym większym markecie budowlanym, więc mam prośbę do użytkowników tarasów z desek WPC... pochwalcie się proszę jak te deski wyglądają po 4-5 latach użytkowania. Będę wdzięczny za wszelkie zdjęcia i opinie. Przeglądam internet, a tam wciąż marketingowe zachwyty i zdjęcia z montażu. I czy mieliście do czynienia z "płytkami" kompozytowymi typu:
  3. Ktoś ma takie płyty betonowe na tarasie nie zadaszonym? Chętnie zobaczyłbym jak wygląda po kilku latach.. bo beton + woda + mróz nie kojarzy mi się dobre
  4. Milano2

    JYSK - meble, opinie

    Ja zamawiałem białe mebelki (komody, szafki nocne, stoli) w sklepie internetowym Jysk'a. Komody, które nie są jakoś specjalnie użytkowane są ok, nic nie można nim zarzucić. Problem jest ze stolikiem w salonie - po roku użytkowania widać zarysowania na drewnianych elementach Meble z Józka to typowa chińska masówka. Nie wiem co to za gatunek drewna ale jest bardzo miękki i trzeba uważać aby np. nie zahaczyć rurą od odkurzacza, bo można oderwać kawałek drewna.
  5. W zeszłym roku rozmawiałem z pracownikami firmy która utwardzała mi drogę dojazdową kruszywem. Stwierdzili, że obecnie ceny asfaltu spadły i taniej wyjdzie wyasfaltowanie drogi niż położenie kostki. Podobno, cena 1 m2 (5 cm grubości) asfaltu to 6-7 zł. Tylko że żadna firma nie ściągnie maszyn aby położyć asfalt na np. 60 m drogi dojazdowej - dlatego trzeba obserwować np. gminne przetargi.
  6. Trochę z innej beczki... Ja już byłem zdecydowany na OC, dopóki nie trafiłem na wyniki badań szwedzkich naukowców: http://www.administrator24.info/artykul/id3152,odkurzacze-centralne-kurza-mikroorganizmami. Co prawda, news dotyczy OC w budynków biurowych ale wystarczająco zniechęca mnie do takiej instalacji w domku jednorodzinnym. Przesadzam?
  7. Parę miesięcy temu Jan-Gaz miał ruszyć z produkcją centralal z obrotowymi wymiennikami ciepła. Ktoś coś wie w tym temacie? - bo na stronie producenta od roku nie ma żadnych nowych informacji.
  8. Wiesz.... nie chodzi o sam koszt zasobnika. Nie znam się na instalacjach ale jakoś nie widzę sensu aby woda w zasobniku była non stop podgrzewana skoro przez większość dnia nikogo nie ma w domu. Dodatkowo, pomka do obiegu wodu chyba też musi cały czas pracować?
  9. Mam pytanko... czy ktoś z was używa Junkersa BEZ zasobnika wody? Instalator przekonuje mnie że nawet z małym zasobnikiem jest bardziej komfortowo, mam szybko ciepłą wodę itp. Wg. mnie, w moim przypadku (dom 130 m2, łazienka nad i obok kotłowni, podłogówka w łazienkach, kuchni, salonie) zasobnik jest zbędny. W domu będą mieszkały max 3 osoby, korzystające z ciepłej wody rano i wieczorem. W kuchni (10m od kotłowni) planowałem zainstalować elektryczny, przepływowy ogrzewacz wody i używany będzie dość "symbolicznie". Jest ekonomiczny sens wydawać dodatkowe 2 tyś na zasobnik wody?
  10. Aby nie zakładać nowego tematu, mam pytanie odnoście folii w płynie. Nad garażem mam nowo wylany taras, a dokładnie, jak na razie jest wylany sam strop. Na tarasie położyłem dwie warstwy folii budowlanej ale dość szybko się dziurawi i przy małym deszczu strop mi przemaka Mam pytanie: czy zanim ocieplę taras od góry, wyleję właściwą wylewkę itd. to na betonowy taras/strop mogę wylać folię w płynie? - jako tymczasowe i dodatkowe zabezpieczenie przed wodą. Za jakiś czas, no to pójdzie jakaś papa, styropian, folia, wylewka, folia w płynie, płytki. Nie dojdzie do jakiejś niechcianej reakcji między folią w płynie a papą czy styropianem?
  11. Z tego co się dowiedziałem w Jan-Gazie, w ciągu 3 miesięcy ma ruszyć produkcja reku z obrotowym wymiennikiem ciepła. Ktoś obeznany w temacie mógłby przedstawić wady i zalety takiego wymiennika?
  12. Pytanko do przedstawicieli i instalatorów Jan-Gaza... czy w najbliższych tygodniach planowana jest np. jakaś nowa oferta na 2013 rok czy zmiana cen centrali? O ile dobrze pamiętam, to jakieś 2-3 miesiące temu na forum ktoś zapowiedział nowy model z obiegiem zamkniętym???
  13. Ja polecam 3 sklepy, w których tuż przed świętami zrobiłem zakupy: 24fotele.pl, krzesla-hokery.pl i 24lampy.pl Na szczęście, obyło się bez problemów, a zwłaszcza bez uszkodzeń w czasie transportu
  14. Nie tylko Vetrex posiada taki ciepły parapet w ofercie. Zamawiając okna Dako (veka) również zaproponowano mi taki parapet. Ciekawa patent... ale skandalicznie drogi (ok. 100 zł/m). Illbruck również posiada takie rozwiązanie: http://www.tremco-illbruck.pl/produkty/01954_index.html
  15. Może nie do końca na temat... ale jeśli ktoś się zastanawia nad ogrodzeniem panelowym, to obecnie w marketach budowlanych PSB/Mrówka i Majster można zakupić taki panel w dość promocyjnej cenie. Np. panel ocynkowany 150x250 kosztuje 48 zł. W takiej cenie nie znalazłem paneli nawet na allegro. Po szczegóły odsyłam do ich gazetek promocyjnych: http://mrowka.com.pl/promocje/oferta-od-7-do-23-wrzesnia-2012-r-slupca i http://www.majsterpl.pl/gazetka-promocyjna Jedyny minus tych paneli to grubość drutu (3,6mm) oraz wielkość oczka (7,5x20). Z tego co widzę, to standardem jest drut o 4-5mm oraz 5x20 oczkiem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...