Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

magska

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

magska's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Oczywiście, ze można. Jak powiedział kiedyś jeden z prowadzących w programie Gardeners' World "rośliny nie umieją czytać, co jest na opakowaniu"
  2. Jeżeli chodzi o podlewanie, to w zeszłym roku latałam z konewką /minimum co drugi dzień/. W tym roku przekopałam ziemię z hydrożelem - mam nadzieję, że to pomoże.
  3. Ja mieszkam pod Warszawą, więc jesteśmy prawie sasiadkami Wobec tego jutro wysieję marchewkę /z rzodkiewką, oczywiście/.Jeżeli wolno mi /jako początkującemu ogrodnikowi/ podzielić się doświadczeniami, to w zeszłym roku siałam marchewkę co drugi rząd z sadzoną później dymką /chyba nazywa się to uprawa współrzędna/. Podobno marchewka chroni cebulę przed śmietką cebulanką, a cebula marchewkę przed połyśnicą marchwianką. Nie wiem, czy to prawda, ale obie pięknie obrodziły.
  4. Popcarol, już siejesz marchewkę? Też zamierzam, ale czytałam, że sieje się w końcu marca. Jesteś z cieplejszych stron Polski? Pestka - wyłożenie wnętrza skrzyń folią wypróbowałam w zeszłym roku, ale mimo że była dokładnie przymocowana do boków, przez zimę wiatr wszystko porozrywał i teraz wygląda to żałośnie. Ja użyłam zwykła folię budowlaną - może spróbuj jakąś szczególnie mocną? Siatka przeciw kretom na dno - obowiązkowa.
  5. Pestka, będziesz impregnować altaxem także wnętrze skrzyń? Zastanawiam się, czy ten preparat nie przechodzi do gleby. Na stronie producenta nic na ten temat nie ma.
  6. Super artykuł, Karolina! Choć jest krótki, piszesz o tym, jak to naprawdę wygląda, a nie jak ma być. Może w tym wątku będziesz dalej pisała o tym, co robisz w warzywniku - byłaby to nieoceniona pomoc dla początkujących np. dla mnie
  7. Zgadzam się, że zdjęcie jest super, ale moim zdaniem osiągnięcie takiego stanu wymaga niezłej wiedzy ogrodniczej /manewrowanie tyloma różnymi gatunkami o różnych terminach siewu lub sadzenia/.
  8. Moim zdaniem uprawa własnych warzyw jest jak najbardziej trendy. BBC od wielu lat namawia Brytyjczyków do uprawy warzyw, choćby na minimalną skalę. Mnie zamarzyły się własne pomidory, więc zrobiłam podwyższone grządki. Wiele warzyw mi się udało, ale pomidory NIE! Czy komuś udało się wyhodować pomidory bez oprysków?
  9. Arboretum w Rogowie koło Łodzi, Powsin pod Warszawą.....
  10. Ja też część ogrodu mam bardzo gliniastą. Sadziłam rośliny nie zdając sobie z tego sprawy. Dobrze rosną derenie, krzewuszka, cisy, bukszpany, brzozy. Jeżeli chodzi o byliny dałam dużo kompostu i trochę piasku - jakoś rosną. W dwóch miejscach /tylko tam było to możliwe/ zrobiliśmy prymitywny drenaż. Mąż nawiercił dziury w rurach od wody/pozostałości po budowie/ owinęliśmy je agrowłókniną i zakopaliśmy na głębokości 25 cm, odprowadzając wodę na niżej położony teren. Póki co - działa. Rośliny są bardzo plastyczne, wiele żyje w miejscach zupełnie dla nich nieodpowiednich np. całkowite zalewanie przeżyły juki:D.
  11. Mam pytanie niezbyt ogrodnicze. Czy można betonowy krąg uszczelnić ceresitem cl 51? Chodzi mi o to, czy nie wydziela czegoś do wody co mogłoby zaszkodzić roślinom?
  12. Dzięki Ekspert. Wszystkie już w ziemi -pozostaje się tylko modlić
  13. Ta trawa na zdjęciu to hakonechloa. U mnie na glinie doskonale radzą sobie derenie.
  14. Oczywiście sadzić teraz /tz na jesieni/. Ja sadziłam nawet na 3 lata przed budową, więc kiedy się wprowadzałam drzewka były już spore. Teraz możesz zacząć przygotowywać ziemię. Przede wszystkim trzeba pozbyć się chwastów. Jeżeli działka jest bardzo zachwaszczona spryskaj roundupem - efekty po 3 tygodniach. Potem przekop, starając się wybrać wszystkie rozłogi i korzenie. Dołki zaprawia się obornikiem lub kompostem.Swoją drogą nie wiedziałam, że jest to taka wiedza tajemna, ze informacje można wysłać tylko na priva.
  15. Robiłam w ogrodzie 'paprociowy zakątek', w kwaśną /z natury/ ziemię dosypałam jeszcze solidnie kwaśnego torfu. Czy pióropusznik strusi /bo właśnie doczytałam się,że on lubi obojętną/ wytrzyma? Może zwapnować?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...