Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

greyzone

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    203
  • Rejestracja

O greyzone

  • Urodziny 13.11.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Goleniów
  • Kod pocztowy
    72-100
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

greyzone's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Zamiast tej ceramiki kup nierdzewny ustnik-takie zakończenie komina, osadza się to na ceramicznej kształtce bez klejenia.
  2. Nie wolno oklejać kominów systemowych styropianem. Tak robią Janusze budownictwa i widać że Andrzeje tez Temperatura przy zapaleniu się sadzy jest bardzo wysoka i styropian po prostu się topi od tej temperatury- nie musi być do niego przyłożony żywy ogień wystarczy temperatura. W życiu rożne rzeczy się zdarzają wiec nikt nikomu nie zagwarantuje ze nie będzie miał takiego widowiskowego pożaru.
  3. Nic się nie stanie, jastrych to mieszanka półsucha nie ma w niej nie wiadomo ile wody. Dodatkowo masz taśmę dylatacyjna. Tak robiłem u siebie, wszystkie ścianki i rigipsy na poddaszu były już położone i nic nie pęka , nic się nie zniszczyło.
  4. Sprzedam pozostałości po budowie: - bloczki ytong na ścianki działowe 11,5cm 73 szt całych i tylko za nie liczę reszta-połówki i kawałki gratis - bloczki ytong na ściany nośne 24cmx59x20 całe około 35 sztuk i kawałki w sumie całość to około 2 palet bloczków wychodzi około 1,80 za bloczek średnio-czyli śmieszna cena Do tego paleta dużych kawałków styropianu 10cm elewacyjnego. Sprzedam również giętarkę ręczna do zbrojenia, klucze półautomatyczne do wiązania zbrojenia odbiór w okolicach Goleniów-Lubczyna. http://olx.pl/oferta/cegla-suporex-ytong-11-5cm-i-24cm-resztki-z-budowy-CID628-IDb4hyW.html
  5. 100m2 - słupy sosnowe 120szt-500pln - potem sprzedane za ta sama kwotę -deska szalunkowa 5 kubików 1800pln- po rozebraniu sprzedane tyle że cześć 3/4 - za600pln -folia 60pln -gwoździe 150pln -pręty 6,12,14 łącznię z 2,5km , szalunek wieńca tracony ytong jakieś 200-2500pln- zbrojenia zostało i jeszcze zrobiłem z nich ogrodzenie -klucz ślimakowy tzw. automatyczny x2 i prefabrykowane wiązania, dystanse betonowe pod zbrojenie- jakieś 300pln - klucze zostały -kliny z palet dębowych-0pln -beton b25 jakieś 13 kubików-, plus pompa - 3600pln -robocizna własna 0pln Może coś przeoczyłem ale w sumie wyszło niecałe 10 000pln minus to co sprzedałem po rozszalowaniu stropu. Co do tego jak zrobić zbrojenie to powinien być jego projekt, sposób zależy od rozpiętości, nie jest to skomplikowane i szybko się robi. 2 osoby w 3-4 dni max 6 przygotują to pod beton na gotowo. Ja jestem zdania, że to jest tańszy i lepszy pod względem konstrukcyjnym strop od jakichś teriv czy inny wynalazków ze styropianu.
  6. Niema to wielkiego znaczenia. Liczy się ilość warstw czyli grubość ocieplenia. Płytę łatwiej i wygodniej się układa. Jedno i drugie robisz na lekki wcisk. Kluczowym elementem zabawy jest poprawny przekrój ściany czyli jej warstwy. Żadne ocieplenie nie spełni swojej funkcji jeśli będzie zawilgocone i włókna będą wywiewane przez podmuchy wiatru.
  7. Otwór w czapie ma być większy niż zewnętrzna średnica wkładu ceramicznego i wkład ma wystawać ponad czapę na odpowiednią wysokość dostosowaną do stożka, stożek po nałożeniu czapy zakłada się na wystający wkład, niczego się nie uszczelnia bo stożek jest stożkiem i zakrywa ten otwór w czapie. To jak masz zrobione jest źle.Jeśli jest to na tyle mocno zaklajstrowane to może nawet popękać wkład bo on się rozszerza tzn. wzdłużnie i jak nie ma dylatacji to wiadomo co się dzieje. Farbę dostaniesz w każdym sklepie casto czy podobnym , silikonowa z stabilizatorem uv do elewacji np. ona jest przezroczysta no lekkie mleko ale można ją barwić np na brązowy czy jak tam sobie życzysz. Koszt puszki to może z 40pln. Ten komin to powinni Ci poprawić i basta. Cieknąc może po czapce jeśli niema kapinosa czyli pod czapką na obwodzie powinien być rowek uniemożliwiający spływanie wody na komin lub pod czapkę. Co do obróbki komina to jak dali listwę to pod nią powinna być taśma dekarska i ona powinna być wywinięta na dachówki, żeby nic nie podciekało. Co do instrukcji to popatrz sobie tu zwłaszcza na ostatnie zdjęcia http://www.galeriakominkow.pl/%3E/Poradnik/Odprowadzanie_spalin/2427-Monta%C5%BC_systemu_kominowego_izolowanego_LEIER.html
  8. Czy ja tam widzę w przewodzie dymowym czerwony silikon? czapę pomaluj np. farba silikonowa lub na bazie żywic epoksydowych, jedno i drugie można barwic. To co ja widzę: -brak dylatacji miedzy wkładem ceramicznym na czapka -wszystko zaklejone na sztywno -czerwony silikon?!!!!! -czapka/przejście uszczelnione szamotem?!!!! -obróbka komina też taka se W czapie powinny być osadzone pierścienie nierdzewne o średnicy większej niż ceramika komina a na to dopiero stożek z nierdzewki zamiast tych śmiesznych daszków które dodatkowo zaburzają ciąg komina Czapa tak mniej więcej ma wyglądać:
  9. Może te daszki są źle zrobione, brak kapinosa i nie jest to wszystko uszczelnione.
  10. greyzone

    Pokrycie membraną do oceny.

    Ne za mocno naciągnięta ta membrana? Powinna byc z lekkim luzem że skropliny szły miej więcej środkiem miedzy krokwiami a nie po krokwiach bo będzie zaciekać i gnic drewno. Ten styropian wyrzuć i kanały spalinowe oklej wełna skalna prasowana-styropian to słaby temat na komin spalinowy.
  11. Cieknie sobie pod czapka i akurat w tym miejscu to widać.
  12. ...a czerpnie to szanowny forumowicz ma? Ten komin spalinowy to jeden do pieca i kominka?
  13. Wiatry w naszym rejonie klimatycznym są coraz częstsze i coraz silniejsze. Zdjęcie powyżej ładnie obrazuje czym kończą się oszczędności na mocowaniu styropianu. Coraz częściej projektuje się w ścianach słupy i obwodowe wieńce właśnie z powodu naporu wiatru.
  14. W moim projekcje z arhetonu nie było zaprojektowanego zbrojenia ław, nawet nie było o nim wzmianki. Tylko głęboko nieprzytomny człowiek ślepo by się trzymał projektu. Dziwi mnie ze zabrałeś sobie tyle miejsca skosami na poddaszu nie robiąc jakiejś normalnej ścianki kolankowej. Głowa do góry bo wszystko da się naprawić, oczywiście za odpowiednie pieniądze. Widzę , że szukasz winnych no nie dziwi mnie to ale jeśli jest to zrobione zgodnie z projektem co do kropki i przecinka to należy porozmawiać z projektantem/osoba adaptująca projekt i kierownikiem budowy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...