Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gaston

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O gaston

  • Urodziny 05.05.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Piaseczno
  • Kod pocztowy
    05-500
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

gaston's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Studni glebinowej sie nie da zrobic bo nie ma odpowiedniej warstwy wodonosnej na calej dzialce. W tym miejscu jest wypietrzony trzeciorzed i zamiast piasku jest tzw. kurzawka (frakcja b. drobna) ktora słabo oddaje wode. Badanie elektroporowe bylo robione w strategicznych punktach działki i tu niestety nie widac mozliwosci. Był tez jeden odwiert probny, ale bez powodzenia. Co do finansowania to nawet nie doszlo do rozmowy na ten temat- odpowiedz juz byla na nie juz na wstepie w Elmarze, PWiK Piaseczno i w odpowiednim dziale gminy Lesznowola. Bedziemy dalej meczyc urzędy, ale nie bardzo wiemy juz z kim dalej rozmawiac. Odsylaja od Annasza do Kajfasza. Zastanawia mnie tylko jak to jest rozwiazywane w innych gminach?Przeciez takie sytuacje sa powszechne. Nikt nie robi chyba podwojnych wodociagow i kanalizacji w ulicach granicznych? Czy jest jakies prawo regulujace wspolprace gmin w tym zakresie? Pozdrawiam, M.
  2. Mam działke w Lesznowoli, ok 100 metrów od granicy z Piasecznem. W drodze granicznej jest wodociąg nalezacy do Piaseczna, do mnie prowadzi slepa odnoga tej drogi. Elmar, Lesznowola i PWiK Piaseczno wysyłaja mnie na drzewo jak proszę o przyłaczenie wodociągu lub warunki techniczne. Na działce niestety nie mam wody- da sie zrobic tylko studnie podskorna z której woda sie nie nadaje do uzywania w domu. Jak to ugryźć? Pozdrawiam, M.
  3. Dziekuje za odpowiedz. Zastanawiam się jednak czy dmuchając na zimne nie zrobic od razu izolacji metoda iniekcyjną. Wiercenie otworów i wstrzykiwanie odpowiednich mieszanin hamujących podciaganie kapilarne. Czy moze ktos ma doswiadczenie w tej sprawie? Pozdrawiam, M.
  4. Szanowni Forumowicze, kupiłem dom w stanie surowym i niestety nie wykryłem przed zakupem braku izolacji poziomej pomiędzy ławą fundamentową a ścianą z bloczków betonowych. Na ścianie fundamentowej (pod ścianą z maxa) jest podwójna papa na lepiku. Dom jest niepodpiwniczony, co do wód gruntowych to lustro się waha chyba dość znacznie, ale na chwilę obecną nie zauważyłem wody na głebokości ław. Nie ma izolacji pionowej. Podłoże jest potencjalnie mieszane (działka była podnoszona), ale rodzimie występuję sporo gliny. Dom stał w stanie surowym 10 lat i nie zauwazyłem śladów wilgoci ani wykwitów na chudziaku i ścianach. 1. Jakie mogą być konsekwencje takiego układu? 2. Jak w takiej sytuacji izolowac podłogę: papą termozgrzewalną połaczoną z izolacją pozioma ścian czy też folie? 3. Czy izolowac ściany fundamentowe z zewnątrz jakimś mazidłem? 4. Czy ktoś ma podobne rozwiązanie i jak się sprawdza? Wiem że temat był wałkowany i przeczytałem wiekszość postów, ale nie mogę wyrobić sobie zdania. Pozdrawiam, M.
  5. Witam, szukam ekipy ogólnobudowlanej do dostawienia 2 kominów i prac murarsko-dekarskich przy domu w stanie surowym (modyfikacje) Macie kogoś sprawdzonego? Pozdrawiam,
  6. Szukam dobrej i rozsądnej cenowo ekipy do pierwszego etapu reanimacji domu jednorodzinnego, ktory stal 10 lat w zabezpieczonym stanie surowym zamknietym. Na tym etapie do wykonania są: 1. Izolacje pionowe fundamentów - trzeba odkopac i sprawdzic lub poprawic/wymienic 2. Dobudowac 2 kominy - wentylacyjny i do kotła na pellety 3. Wyburzyć kilka ścianek działowych, wymurować kilka nowych (cegła), zakotwić scianki w scianach nosnych (poprzedni murarze "przykleili" tylko na zaprawę). Trzeba wmurować tam pręty zbrojeniowe. 4. Wstawić okna dachowe i poprawić kilka szczegółow pokrycia dachu (blachodachówka) 5. Drobne modyfikacje ułozenia rur kanalizacyjnych w chudziaku 6. Zrobić modyfikacjie wewnętrznej scianki nośnej - dospawanie zbrojenia do istniejących nadprozy i wylanie betonem (scianki na razie nieobciążonej-strop drewniany) 7. Być może zorganizowanie izolacji styropianowej podłogi i zrobienie wylewek Fachowość i precyzyjne wdrażanie wytycznych inwestora sa konieczne do współpracy. Jezeli ekipa bedzie dobra to mozliwe sa dalsze prace, włącznie z doprowadzeniem do finału. Termin rozpoczecia: 2 polowa czerwca/lipiec b.r. Budowa w bliskiej okolicy Piasecznia. Moze znacie jakas godna zaufania ekipe? Pozdrawiam,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...