Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

emilch

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    84
  • Rejestracja

O emilch

  • Urodziny 04.04.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Stan surowy zamknięty

Dane osobowe

  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

emilch's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Posiadam szczelne szambo betonowe 10m3, trafiłem w sieci na zestaw zmieniający szambo w oczyszczalnie. Wygląda to interesująco i zastanawiam się na ile jest to legalne. Firma przygotowuje dokumentacje do zgłoszenia, a przypadku braku zgody zwracają kasę. Co o tym sądzicie, wydaje mi się to trochę naciągane...
  2. Tak właśnie zrobię, dzięki za pomoc
  3. [ATTACH=CONFIG]466288[/ATTACH] Tak to wygląda. Pomyślałem że chyba najłatwiej będzie wkleić styropian i zaciągnąć klejem. A podczas nakładania żywicy wymalować również ścianę. Płyta balkonowa jest ze spadkiem trzeba uzupełnić ubytki i wyszlifować. Potem pójdzie opierzenie balkonu i żywice. Co sądzicie?
  4. Naprawiam balkon, płytki z klejem i izolacją zostały już skute, przy okazji odpadł cokół. Na ten moment jest wcięcie ok 2cm, jak na foto poniżej. Zastanawiam się jak obrobić ten cokół, wystarczy siatka i klej a potem taśma i wywinięcie na płytę balkonu. Pozostanie wcięcie, czy może jednak trzeba zlicować cokół ze ścianą. Docelowo na balkon pójdzie żywica epoksydowa. [ATTACH=CONFIG]466287[/ATTACH]
  5. Chyba zdecyduje się na system Droof 250. Ktoś posiada, jakieś opinie?
  6. Wygląda całkiem dobrze. Jak taka guma znosi obciążenia? Jak z trwałością? Jak w tym przypadku wygląda montaż opierzenia?
  7. Witajcie, Mam dwa duże balkony do naprawy. Pierwotnie znajdowały się na nich płytki, niestety po kilku latach pomimo zastosowania odpowiednich materiałów płytki odpadły. Na ten moment jestem na etapie skuwania płytek. Dokopałem się do warstwy wylewki na styropianie. Teraz szukam rozwiązania uszczelnienia i pokrycia balkonów. Myślałem o pokryciu balkonów papą najlepiej samoprzylepną, mógłbym to zrobić sam. W związku z tym mam pytanie czego konkretnie musiałbym użyć? Wylewkę posmarować dysperbitem a potem na to kleić papę? Czy mógłby ktoś wskazać mi konkretne produkty których powinienem użyć?
  8. Tak, jasne opierzenie będzie nowe. Dzięki za pomoc.
  9. Podczepię się pod temat, mnie również czeka remont balkonu. Mam do zdjęcia płytki oraz opierzenie które już całkowicie zgniło. Teoretycznie balkon ma położoną izolację + styropian. Podpowiedzcie czy po zdjęciu płytek, opierzenia i oczyszczeniu wylewki ze starego kleju mogę położyć papę klejoną na zimno i na to położyć parkiet tarasowy? Czy potrzebne jest jakieś gruntowanie czy ewentualnie jakaś wylewka?
  10. Od rana dzwonie i naprawdę jest problem z dostępnością. Znalazłem coś takiego: FoxAIR GL-9-1 Monoblock 9kW 1-fazowa R290 lub Samsung AE080RXYDEG, jakieś opinie na temat tych pomp? Jak z wydajnością grzania?
  11. Dzięki za podpowiedzi, podzwoniłem trochę i okazuje się, że na Panasonica nie ma szans, dostępne są Galmet 10kW, Kaisai 10kW, Gree też się znajdzie
  12. Tego nie wiem, wysłałem zapytanie, może tutaj ktoś się orientuje...
  13. Reasumujac, pompa ciepła którą chciałbym zainstalować powinna mieć moc grzewczą 9kW, przy temperaturze wody 45 st. C oraz temp. powietrza -20st. C. Chyba nie wspomniałem pompa ma również grzać CWU. Co sądzicie o Gree (wersja 3 fazy):
  14. Ok, jest jeszcze jedna opcja wymiana grzejników na 3 płytowe większej mocy tak aby zejść z temperaturą zasilania do 45 st.C. Wtedy jest szansa na opłacalność?
  15. Przeliczyłem w ten sposób, wskaźnik zapotrzebowania na ciepło x powierzchnia użytkowa pomieszczenia. Z wymiarów grzejnika (Purmo) sprawdziłem jaka mocą dysponuje, obie wartości zrównują się przy temp zasilania 50 st. C. Czy to jest dobrze przeliczone?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...