Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bartosz74

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O Bartosz74

  • Urodziny 26.06.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Bartosz74's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Torf proszę wyślij mi namiary. Mam propozycje do tematu. Nasz watek uwazam, jest swietna sprawa dla wszystkich budujacych zarowno tych mniej doswiadczonych jak i tych bardziej. Nie znalazlem podobnej dyskusji w calej sieci. Moja propozycja to zeby co jakis czas zrobic aktualizacje cen wszystkich technologii, o ktorych rozmawiamy i ktore sa dospuszczalne w przypadku fudamentowania. Warto bylo by wspomniec o najnizszych mozliwych cenach na xps, szklo piankowe, eps 200/300, pianobeton, keramzyt oraz ta nowa technologie "klockow lego". Bardzo ladnie to zrobil perm na temat szkla wczesniej, ale bylo to jakis czas temu. Podejrzewam, ze ktos nowy kto zajrzy do watku bedzie szukal najnizszej ceny, a nie wszystko znajdziemy w ceneo:-)
  2. Znalazłem taką oto stronę. Bardzo ciekawie i dużo informacji o szkle piankowym. Jak ktoś jest rządny wiedzy to polecam http://www.shk.yoyo.pl/interest.htm Torf wyslalem Ci 2x wiadomosc. czy możesz napisać cos wiecej, jakiego producenta szkla piankowego mozesz polecic? Jak pisal perm nie ma ich za wielu. Bede wdzieczny.
  3. Ja tego systemu nie znalem. Bardziej mnie to przekonuje niz pianobeton. Widac, ze system nastawiony na unikniecie mostkow i to dobrze wyglada na pierwszy rzut. Wsp. przenikania ciepla pewnie podobny do XPS, ale: Jakie sa parametry wytrzymalosciowe, na sciskanie?? i cala reszta parametrow czy jest poparta jakas aprobata techniczna. Malo informacji, ale to nowosc wiec ok.
  4. Jeszcze jedno pytanie odnosnie szkla. Zalezy mi aby bylo trwale i cieplo. Wiem ze mozna laczyc szklo z xpsem, ale czy lepiej dac xpsa po plyta czy na plycie?? Mysle o dodatkowej warstwie 5,6 cm XPS.
  5. W dwóch warstwach zdecydowanie lepiej. Ja początkowo równiez zakladalem 2x10xps, ale wiekszosc architektow, z ktorymi rozmawiam twierdzi, ze faktycznie zwrot z tego tego tytulu nie bedzie szybki. (Ciezko mi sobie wybrazic tylko ta warstwe 15cm pod plyta) no ale tak sie powrzechnie robi. Twoj uklad warstw mam wrazenie, ze faktycznie jest mocno przekombinowany. Nie wolisz jednak tych wszystkich warstw zastapic np. szklem? Co prawda ja bede mial szklo w wykopie, ale pewnie mozna zrobic i w nasypie. Masz ogolnie nie ciekawe warunki, wiec tak jak powiedzial perm wydaje mi sie, ze jak by doszlo do zawilgocenia lub (gorzej) to bedziesz mial problem z odprowadzeniem wilgoci.
  6. dziekuje za info o cenie. Przy takiej cenie odbior samemu u Niemcow chyba dla nas nie ma wiekszego sensu. Powiem Ci, że wolalbym miec plyte szybciej zrobiona i to wbrew pozorom tez jest zwiazane z dobrym wykonaniem. Chodzi mi o to, ze przy wykonaniu plyty np na podsypce z granulatu moge byc przy calym procesie i obserwowac, te kilka dni bym chetnie posiedzial na budowie i to aktywnie. Przy dluzszej realizacji w wiekszosci musisz liczyc na dobre wykonawstwo bo nie mozesz wszystkiego dogladac. Wiesz gdybym potrafil to bym sam sie wszystkim zajal, dlatego chcialbym uczestniczyc w budowie na ile to mozliwe. Sorry za duzy skrot myslowy, ale mam nadzieje, ze rozumiesz co mam na mysli.
  7. Dla mnie każdy styropian nawet hydrofobizowany odpada na starcie. Hydroizolacja zarówno pozioma i pionowa dla mnie musi być pewna. Jeżeli technologia płytowa i to tylko xps. Ja ogólnie zgadzam się z wykonawcą. Od papy wolałbym folie. p.s gdyby szklo piankowe bylo dostepne w Polsce "od reki" mozna bylo by spokojnie laczyc z xps w pewnych rozwiazaniach
  8. grzeniu666 No właśnie ja też patrze na ten aspekt. Np.szkło ma gorsza izolacyjnosc termiczna niz styro, ale to nie jest dla mnie najwazniejsze. Tez zastanawialem sie nad 15 cm xps. Przy 25cm szkla mialbym uwazam rowniez odpowiedni komfort cieplny. Najwazniejsze zebym mial spokoj do konca bo nie bede zamierzal sie juz wyprowadzac. Tylko ta cena??
  9. Witam. jestem na podobnym etapie jak wielu innych. Również przekopałem się przez cały wątek, ale mimo wszystko mam mętlik w głowie?!?Jeszcze dwa miesiące temu byłem przekonany, do wykonania płyty z podsypką z keramzytu + opaska z keramzytu. Aktualnie już raczej nie interesuje mnie keramzyt. Najważniejszy dla mnie czynnik to wytrzymałość i jak ktoś napisał "nie zmienność parametrów w czasie". Po przeczytaniu całości teraz mój wybór ogranicza się głównie do: 1. XPS, (2 warstwy na przemian 10cm ) 2. szkło piankowe 1 warstwa zagęszczona do 25cm Pod płytę nie widzę żadnego innego bezpiecznego rozwiązania, które było by jeszcze do przyjęcia - kosztowo. Czy ktoś z ekspertów mógłby podsumować te 2 technologie jako podsumowanie wątku. Wiem, że ceny w wątku już się przewijały jednak były bardzo różne. Jakie na chwilę obecną minimalne ceny za te 2 materiały możemy otrzymać? (XPS jest dostępny nawet w Castoramie a szkło fizycznie tylko w Niemczech i trzeba doliczyć transport. Ceny, które podaje kolega nie są już aktualne, prawda?) Boje się także o brak doświadczenia polskich ekip przy realizacji płyt na szkle, choć jeżeli wykonawca miał doświadczenie z keramzytem to i bez problemu poradzi sobie ze szkłem. Czy to prawda?? Zależy mi na wszelkich za i przeciw. Parametry znam, interesują mnie raczej wszelkie dodatkowe ukryte czynnik, lub jakieś informacje praktyczne no i ta cena. Czy to prawda, że wykonanie płyty na szkle jest trochę szybszym rozwiązaniem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...