Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

matabane

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    53
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    inż
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wykończenia

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Mikołów
  • Kod pocztowy
    43-190
  • Dzielnica
    Kamionka
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

matabane's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Przestrzegam przed stołami IKEA LISABO, wyglądają na pierwszy rzut oka super, nagrody międzynarodowe itp. a to największy (drogi) chłam; blat stołu wygląda jakby był z jednego kawałka - nic bardziej mylnego, jest to cienka sklejka brzozowa sprytnie oklejona po bokach, mój stół za 499 zeta nadaje się po dwóch latach do wyrzucenia, sklejka się rozwarstwia i pęka, a tego dziadostwa nie można im zwrócić. Sprawdziłem w sklepie - na wszystkich wystawionych stołach pęka przy krawędzi. Nie polecam - bądźcie ostrożni.
  2. mam pytanie do ekspertów : jak zaizolować wieniec betonowy wychodzący z ogrzewanego domu i przechodzacy w w zimny nieogrzewany garaż ? Od zewnątrz garaż (a więc i wieniec) jest ocieplony na całym obwodzie styropianem 10cm), ale już od wewnątrz nie (nieocieplone zadaszenie). Pytanie główne : czy żeby nie uciekało ciepło , to muszę ocieplić cały wieniec wzdłuż ścian garażu, czy wystarczy np 3 mb (w moim przypadku "ocieplone" sufitem podwieszanym oraz 5cio centymetrową warstwą styropianu na wieńcu od wewnątrz - pomieszczenie rowerowni) ? czy rozpraszanie ciepła w wieńcu betonowym następuje liniowo - wraz z długością zanika, czy po krzywej exp. ? Zatem czy trzeba ocieplić cały wieniec wzdłuż od wewnątrz, czy wystarczy tylko jakiś fragment o określonej długości? A jeśli fragment, to jakiej długości (przekrój wieńca to 25 x 25 cm) ?
  3. Aha jeszcze jedno – montaż na taśmach to porażka, a drzwi standardowo bez listew wykończeniowych , mam sobie dorobić we własnym zakresie inaczej będzie widać piankę, o listwach PVC nikt nie wspominał, przy tej cenie to skandal i ździerstwo.
  4. mam drzwi Vikinga, były cholernie drogie , z doświetlem bocznym ponad 7 tys zl Wygląd ładny, mają termopróg, Przyczepić sie można do montażu, standardowo na kotewkach takich jak do okien (blaszki), więc antywłamaniowość prawie żadna. Wręg antywłamaniowy - brak. Jest jeden zameczek z trzema rygielkami dwa rygielki przypominają takie jak do klamki, po prostu śmiech. W porównaniu do moich metalowych drzwi do rowerowni za 1500zł, gdzie są dwa zamki porządne, każdy rygluje po kilka 3 lub 5 bolców grubości palca... a ościeżnica zabetonowana na kotwach grubości i długości długopisu. Czyli podsumowując Vikkinga – estetyka OK, antywłamaniowość taka jak w oknach, czyli niewielka (za tą cenę to rozbój w biały dzień). Jeszcze dłuuugo muszą pracować aby te drzwi były naprawdę dobre. Aha jeszcze jedno, na słońcu się naciągają i „strzelają” słychać trzaski z powodu naprężeń. Tak prawdziwie to trzebaby w środku mieć jeszcze jedne, drugie drzwi tylko antywłamaniowe.
  5. mam drzwi Vikinga, były cholernie drogie , z doswietlem bocznym ponad 7 tys zl Wygląd ładny, mają termopróg, Przyczepić sie można do montażu, standardowo na kotewkach takich jak do okien (blaszki), więc antywłamaniowość prawie żadna. Wręg antywłamaniowy - brak. Jest jeden zameczek z trzema rygielkami dwa przypominają takie jak do klamki, po prostu śmiech. W porównaniu do moich metalowych do rowerowni za 1500zł, gdzie są dwa zamki porządne, każdy rygluje po kilka 3 lub 5 bolców grubości palca... Ođcieznica zabetonowana na kotwach grubosci i dugosci dlugopisu.
  6. Dofinansowanie w 2013 r w Mikołowie wynosi 2500 brutto i od tego podatek
  7. poziom ostatnich postów jest żenujący, ponosi tu absolwentów niektórych Politechnik , którym wydaje się, że po kilku wykładach mają poziom wiedzy Leonarda da Vinci i mogą w swoich postach zmieszać innych z błotem, a praktyczną wiedzę mają znikomą. Pana TB nie zawsze rozumiem, ale jest w branży od wielu lat i zjadł na W.M. zęby, więc należy mu się szacunek, a nie zbluzganie przez przemądrzałych "pistoletów".
  8. dla mnie istotnym kryterium są filtry (ich powierzchnia) Brink excellent np. ma małej powierzchni filtry; a np. Dospel oraz Aeris mają pełnowymiarowe filtry; drugim kryterium jest możliwość regulacji : Brink ma trzystopniową, np Danfoss płynną bezprzewodową, Dospel Optimal płynną przewodową.
  9. Chyba jest jeszcze niedrogi Berluf selen 500 , który ma króćce 250 , produkowany przez Dospela. Jest z zewnątrz brzydki, ale ma dobre parametry i automatykę. W promocji podobno 6500zeta
  10. Wszędzie będą anemostaty fi 125, tylko, że na dole rury biegną w posadzce (czyli anemostat fi 125 -> skrzynka rozprężna dalej rury flex fi 75 dalej skrzynka rozprężna zbiorcza z kanałem zbiorczym fi 160 i dalej do rekuperatora)
  11. Po sporach które trwają na tym forum od kilku dobrych lat: EPS kontra XPS kontra ostatnio pianka PIR mam pytanie praktyczne: Czy kapinos na ścianie, przy płycie fundamentowej, to musi być?: ponieważ bloczki (ściana jednowarstwowa, bez dodatkowego styropianu) na mojej płycie niewiele są poza jej obrys wysunięte, to pytanie , czy przy ocieplaniu cokołu płyty muszę zostawić miejsce na kapinos (co skróci mi grubość izolacji cokołu płyty do 5 cm), czy też przy fundamencie płytowym stosowanie kapinosa nie jest istotne? i woda może spływać po ścianie do przyziemia, a wokół domu planuję chodnik "na styk" do cokołu?
  12. Proszę o informację, gdyż generalnie mam mętlik: planowałem instalację rekuperatora bez jakiegoś szczególnego projektu; wszędzie miały być do pomieszczeń rury typu fleksy aluminiowe sonodec25 fi125, teraz mi się odmieniło, gdyż mogę w miarę tanio kupić rury typu flex fi75 (elastyczne, takie zielone, plastikowe oraz skrzynki nierdzewne rozprężne - rekuperacja ala Danfoss) i chciałbym wykonać instalację kombinowaną parter na rurach plastikowych w posadzce dalej przez skrzynki rozprężne na piętro, a samo piętro na fleksach Sonodec25; powstaje tylko pytanie jak łączyć ze sobą i do rekuperatora, który będzie na strychu rury poszczególnych systemów: 1. przez skrzynkę rozprężną, do której byłyby podłączone rury sonodec fi125, oraz rura fi 160 spiro ze skrzynek rozprężnych (które łączą w sobie, grupują rury elastyczne fi 75 zatopione i rozprowadzonew posadzce ); czyli byłaby kaskada skrzynek rozprężnych. Wada: Straszne opory instalacji! 2. druga wersja od rekuperatora idąc rurami spiro łaczyć poprzez kolana i trójniki aż do coraz mniejszych średnic. Wada : Jak to później wyregulować?! Czy ma ktoś doświadczenie z takimi mieszanymi instalacjami?
  13. Mam problem, czy do skrzyni rozprężnej do której bedzie podłączony rekuperator (wejście fi 200) moga być podłączone różne kanały o dowolnych średnicach, czy też wszystkie muszą mieć jednakową średnicę. Bowiem obserwując krzynki rozprężne producentów, są one robione na jednakowe średnice, a ja chciałbym dołaczyć kanały fi 150 (zbiorcze), oraz fi 125 (z pojedynczych pomieszczeń); Dziękuję z góry za porady
  14. Mam problem, czy do skrzyni rozprężnej do której bedzie podłączony rekuperator (wejście fi 200) moga być podłączone różne kanały o dowolnych średnicach, czy też wszystkie muszą mieć jednakową średnicę. Bowiem obserwując krzynki rozprężne producentów, są one robione na jednakowe średnice, a ja chciałbym dołaczyć kanały fi 150 (zbiorcze), oraz fi 125 (z pojedynczych pomieszczeń); Dziękuję z góry za porady
  15. Mam inny problem: ponieważ bloczki (ściana jednowarstwowa) na mojej płycie niewiele są poza jej obrys wysunięte, to pytanie , czy przy ocieplaniu cokołu płyty muszę zostawić miejsce na kapinos (co skróci mi grubość izolacji cokołu płyty do 5 cm), czy też przy płycie nie jest to istotne? i woda może spływać po ścianie do przyziemia, a wokół domu planuję chodnik "na styk" do cokołu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...