Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bob b

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

bob b's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Hej, Orientuje się ktoś jak dokładny musi być projekt wentylacji mech. składany do pozwolenia na budowę? Wystarczy jakiś schemat czy pełny projekt z bajerami, pieczątkami, itd,itp? Czy w Wołominie robią z tym problem?
  2. Czy ktoś z Was użytkuje pompę ciepła? Interesują mnie praktyczne doświadczenia np. maksymalny poziom temperatury w domu, bo słyszałem o tym, że nie zawsze można uzyskać pożądany poziom, w co akurat nie bardzo wierzę.
  3. Z doświadczenia to nie podpowiem bo się sam zbieram, natomiast przekopałem ten wątek i spisałem polecane hurtownie. Więc tak: 1. mat.budowlane: - hurtownia Lipka/Ostrówek - Mirbud, Zielonka - Budomix, Kobyłka 2. beton - Top-Jur, Kobyłka - Majbet, Tłuszcz - Energobet, Ząbki 3. piach: - p. Wiśniewski, Zagościniec, tel.601 079 711 Tyle, podzwoń, popytaj.
  4. No to zonk, bo licząc oszczędnie powierzchnię elewacji na 200 m2 wyszło mi 60 tys bez fug i zaprawy.a bardziej realne 250 m2 to już 75 tys. w płytki nie zamierzałem się bawić.Dzięki Piterek, zszedłem na ziemię.
  5. Witam Grupę Wołomińską. Przebijam się powoli przez te 70 kilka stron i wyciągam wnioski by następne 2-3 lata przechodzić przez podobne dylematy i problemy jak Wy obecnie. Jestem z Wołomina i kilku forumowiczów kojarzę z podwórka na „Słonecznej” Przymierzam się do budowy domu w Zagościńcu. Obecnie jestem na etapie opracowywania projektu indywidualnego średniego domu z poddaszem użytkowym (~150 m pow. uż.+garaż). W lipcu wniosek o PnB no a potem się zobaczy, co będzie z ekipą. Na razie mam mętlik koncepcyjny stąd pomysł zasięgnięcia opinii doświadczonych inwestorów. Wiadomo, że chciałoby się wybudować jak najtaniej, ale za daleko z kompromisami tez nie chciałbym iść. Zrezygnowałem z pompy ciepła, bo gaz przy działce, z dachówki zrezygnować nie chce, natomiast mam duży dylemat, co do ścian. Jestem zdecydowany na ceramikę, natomiast kusi mnie mocno klinkier. Czy ktoś z doświadczenia wie o ile droższa będzie ściana 3-warstwowa obłożona klinkierem w stosunku do porothermu i styropianu? Jest sens w ogóle rozważać? Będę wdzięczny za rady. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...