-
Liczba zawartości
47 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Magda i Rafał
-
Witam. 132 tyś SSZ( fundamenty+ poziom, ściany i robocizna, dach i robocizna, stolarka okienna i drzwiowa) Do tego dodam 15 tyś jako prace przygotowawcze ( wiercenie studni, piasek, ziemia, geodeta, kregi betonowe, siatka ogrodzeniowa czyli takie pierdoły ale jak widać 15 tyś się uzbierało) Mam to w Exelu dla tego tak podaje, oczywiście u każdego wyjdzie inaczej, zależy ile własnej roboty w tym będzie i jakie materiały użyjesz. Np dachówka kosztowała ok 12 tyś Roben Monza plus, a znajomy na podobny dach ma dachówkę za 28 tyś więc kwestia wyborów.
-
Każdy lubi co innego. Ja uwielbiam przestrzeń, pokoi w tymku dla nas jest i tak za dużo( 2 +1). Na poddaszu duży pokój z wyjściem na balkon jest ogromny, a my nie podwyższaliśmy scianki kolankowej, to już sobie wyobrażam ile wtedy jest miejsca. Garderoba, spiżarka, szafy wnkękowe w pokojach, myśle że starczy spokojnie miejsca na pierdołki, a do tego jeszcze stryszek!! To tak ja z muzyką, jeden słucha jazzu drugi metalu, a trzeci disco polo i dla każdego z nich jego gatunek jest najfajniejszy. A teraz pytanie z innej beczki, czy na poddaszu dawaliście listwy drzwiowe, progowe nawet jak był to ten sam panel???
-
Właśnie kupiłem woreczek na próbę i zauważyłem, że jest lepszy niż ten z Brico za 16zł, ale gorszy od pieklorza. Pieklorz lepiej chwyta temperaturę i dłużej trzyma. Do czeskiego musiałem zrobić podawanie co 3 minuty bo tak szybko spalał, a pieklorz 4'20. Druga sprawa, że za czeski 25kg płace 13zł a pieklorz 24zł. W sumie popiół nie jest najgorszy i na takie temperatury około zera stopni myślę, że jest ok. Jestem nowicjuszem w tym temacie i dopiero wyczuwam najlepsze nastawy, ale największą porażką był własnie groszek z brico. TRAGEDIA!! Żeby chwycił 40 stopni graniczyło z cudem. Pale też okazjonalnie na zasadzie przepalenia by nie zamarzło bo chatka w stanie pseudo-wykończenia( Dach ocieplony 20cm wełny, miejscami 30cm. Sciany zewnetrzne czekaja na styropian wiec ciepło ucieka szybko)
-
Ja wybrałem piec firmy Witkowski tu jest ich strona http://www.kotly-witkowski.pl/ .jeszcze nie mam podłączonego ale niebawem będe miał. Byłem w miejscu gdzie je produkują, wygląda to wszystko bardzo profesjonalnie, gwarancja 5 lat, dowóz gratis, serwis, firma z tradycjami cena przystępna. Zobaczymy w praktyce.
-
Ja mam piec 22kW, a hydraulik chciał dać nawet 25, z doświadczenia wiem, że piec za mocny też nie może być bo potem pracuje na pół gwizdka. Ze schodami zewnętrznymi myśle że to dobre rozwiązanie, zawsze można bez inwazyjnie coś zmieniać. U nas w niedziele przywieźli schody i jutro mieli montować, ale że domek nie ogrzewany to firma się boi że drewno zwilgotnieje i będą problemy, szybka decyzja i montaż na wiosne, a schody trzeba przewieźć w ciepłe miejsce ponoć 12stopni minimum. Najbardziej boli fakt, że musieliśmy zrezygnować z pompy ciepła narazie ze względów "finansowo-kredytowych" i wstawimy bojler elektryczny.Słyszeliście, że państwo ma dofinansować 50tyś do kredytu na budowę domu pasywnego, a 30 tyś dla energooszczędnego??
-
Bardzo fajne fotki. Nam właśnie wczoraj w niedziele przywieźli schody i we wtorek będą montować,mogę spytać jakiej mocy jest piec??Jak rozwiązaliście sprawę ciepłej wody c.w.u, bojler elektryczny??Podoba mi się też wejście do domu, też chcemy tak zarobić, rozumiem że fundamentu nie wylewaliście do tego?
-
A ja tak z troche innej beczki. Pytanie dla tych co maja już piec ale jeszcze nie mieszkają, czy zimą będziecie grzali??Nie wiem co robić, dom mam nieocieplony jeszcze bo styropian zimą ma iść na dół i na wiosnę chciałem ocieplić. Boje się o płyty gipsowe na poddaszu i centralne.Niby woda spuszczcona ale przecież zawsze coś tam zostanie tej wody w układzie
-
Murłata wypadła na środku, tak cieśle postanowili, w sumie nie wiem dlaczego. Z zewnatrz i tak idzie styropian, a od środka płyta gipsowa, stelaże bezpośrednio na murłate na holu, a w pokojach ścianka kolankowa z płyty g-k. Nie podwyższaliśmy ścianki kolankowej jako tako, dom i tak jest dla nas duży. pozdrawiam
-
My akurat jesteśmy na etapie zabudowy poddasza. Przesyłam fotkę, pierwszej czesci ocieplenia, postaram sie dorobić nastepne, jak będzie stelaż i profile. Tymczasem hol na poddaszu już nam zabudowali. Sporo to poddasze kosztuje. W między czasie przywieźli nam szambo z Owadowa 10m3, oczywiscie nie obylo sie bez problemów, 5 razy przestawiałem koparke bo za kazdym razem dzien wczesniej przestawiali termin dostawy. Jak już wyjechali do koparkowy sie wkurzyl i powiedzial ze jemu nie pasuje o tej porze i lipa. Zostawili zbiornik pod domem, a w sobote wykopiemy dół i dzwigiem go opuszcza.Znowu któraś stówa w plecy.Ale moze to i dobrze bo dopiero poźniej przypomniało nam się ze w tym miejscu co chcieliśmy dać szambo idzie kabel od przyłącza energ. Trzeba będzie więć 2 metry dalej zrobić, na szczęście miejsca jest dużo. Schody zamówione u firmy Drawex, ciekawe jak to będzie wyglądać w rzeczywistości bo na www. dość ładnie. http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=136449&d=1347523477