Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arozaur

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

O arozaur

  • Urodziny 17 Czerwca

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bełchatów
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

arozaur's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ta pompa to standard w kospel czy wymieniłeś jak z kosztami i CWU ? Nie wiem czy we wszystkich takie montują ale u mnie taka jest w standardzie. Woda chodzi też z kospela przez zawór trójdrożny którym steruje kospel Jak bym to robił teraz to chyba zrobiłbym teraz grzanie CWU bezposrednio grzałką do zbiornika byłoby prościej i taniej. Jeśli chodzi o koszty to to specjalnie dziś sprawdzilem u mnie od początku sezonu grzewczego czyli od 22.10.2014 do dziś czyli 94 dni 3755kW na CO i CWU w (tym na CWU ok, 750 kW 4 osoby ) Mam też kominek odpalony w tym czasie 9 razy
  2. Ja mam standardowego kospela 8kW a w nim Grundfos 15 - 60 chodzi u mnie bez problemu na 2 biegu uzyskując przepływ 13l/min mam ponad 1400 m rurek fi 16
  3. Też miałem kłopoty z czujnikiem ciśnienia kupiłem używkę i po jakimś czasie pokazywał coraz mniejsze ciśnienie (w porównaniu do manometru). wykręciłem czujnik przeczyściłem z nalotu kamienia i działa ok.
  4. Ja grzeję kospelem 2 sezon narazie jest ok. jak już kupujesz to możesz troche zaoszczędzić kupując model bez wbudowanego naczynia wzbiorczego. Te które montują fabrycznie są obliczone dla grzejników i będą za małe na duża ilość rurek podłogówki a przynajmniej w kospelu są wersje z naczyniem i bez.
  5. Z tego co teraz napisałeś wynika że róznice w zużyciu są jednak całkiem realne ja nie mam okein dachowych i dach prosty dodatkowo nie mam cyrkulacji a i nie pisąłes czy masz reku bo ja mam Poprostu chcialem porównać bo początkowo też miałem zamiar kupic PC ale kupiłem kospela na próbę i narazie tak zostało.
  6. Nie wiem jak to wyliczyłeś (piszesz że z ciepłomierzy) ale Jasiek ma trochę racji pisząc że te wyliczenia na podstawie COP są chyba trochę zawyżone Mieszkam w tej samej miejscowości co Ty więc warunki pogodowe te same domek a przynajmniej pow. uż. trochę większa od twojej, ocieplenie podobne Fakt za mało danych żeby bezpośrednio porównywać nasze domy ale podam swoje dane za grudzień Razem CO i CWU 1479 kW (w tym CWU ok 250 kW) 100% w taniej no i raz w grudniu odpaliłem kominek czyli jeszcze pare kW by doszło Grzeję kospelem Nie chce negować twoich danych napisałem to tylko dla porównania.
  7. Zależy gdzie mieszkasz ale średnio w Polsce można uzyskać ok 900 do max 1000 kWh energii rocznie z 1kW zainstalowanej mocy ogniw. Przy grzaniu prądem potrzeba wiec ok. 1,5 kW ogniw żeby grzać wodę słoneczną wiosna - lato - jesień na zimę już nie wystarczy,
  8. Dom typu stodoła ponad 170m2 na CO przez rok ok 5400 kWh plus jakieś 2400 kWh na CWU oraz kominek ok 1mp drewna
  9. U mnie w zeszłym roku (pierwszy sezon) ustawiłem temperaturę całodobową 22,6 i grzałem tylko w taniej. Wahania temperatury ok 0,5 oC no może w duże mrozy ciut więcej ale max to 1 oC . Tania u mnie to 22-6 i 13-15. Grzeję kospelem na parterze mam ok 10-12cm wylewki na poddaszu z 7cm. Nigdy nie było potrzeby załączać ogrzewania w I taryfie.
  10. Najważniejsze to jakie masz lub będziesz miał główne zabezpieczenie zalicznikowe powinieneś je mieć w warunkach lub w umowie. Jest to oczywiście związane z mocą zamówioną ale w różnych regionach różnie to wygląda. Kocioł 12 kW 3 fazy to prąd ponad 17A więc żeby zostało trochę zapasu na inne urządzenia to główny bezpiecznik powinien mieć 32A aby podczas pracy pieca spokojnie można było włączyć indukcję piekarnik itp. Odbiorniki prądu zmiennego oprócz mocy czynnej pobierają także moc bierną. Odbiorniki czysto rezystancyjne np grzałki w kospelu pobierają praktycznie tylko moc czynną inne jak silniki czy np. transformatory pobierają też jakiś procent mocy biernej. Energią bierną się raczej nie przejmuj W umowie przeważnie jest określony jakiś współczynnik mocy biernej np. tangens fi 0.4 ale w domach prywatnych tego raczej nie mierzą i nie sprawdzają. Generalnie chodzi o to że niektóre urządzenia pobierają oprócz mocy czynnej również moc bierną. Może być ona indukcyjna (np silniki elektryczne ) lub pojemnościowa Dla zakładu energetycznego jest to moc niekorzystna bo zwiększa prąd a tym samym i straty energii dlatego w zakładach przemysłowych dla poprawy tego współczynnika stosuje się baterie kondensatorów.
  11. Pierwsza sprawa to moc kotła zależy jaką potrzebujesz jeśli 8kW lub większą to kocioł powinien mieć możliwość podpięcia pod 3 fazy bo na 1 fazie będzie potrzebował dużych zabezpieczeń 8kW na 1 fazie potrrzebuje bezpiecznika 40A więc trzeba mieć przyłącze dużej mocy na 3 fazach 16A Większość tanich używek kospela nie ma niestety możliwości podpięcia pod 3 fazy Druga sprawa to sterowanie jeśli chcesz grzać tylko w taniej taryfie to proste sterowniki mają z tym problem trzeba dołożyć do sterowania przynajmniej czasówkę jako kaganiec na taryfę ale jeśli grzejesz kospelem także zbiornik z wodą to i tak nie rozwiązuje wszystkich problemów jakie moga wystapić.
  12. Czytam sobie ten wątek i też nie mogę wyjść z podziwu jak niektórzy to robią 1500 kW rocznie na bytowy. U mnie 4 osoby w domu wszystko na prąd chodzi lodówka, pralka, zmywarka, indukcja, czajnik, piekarnik, laptopy, oświetlenie, ruter telewizor + tuner,wentylacja, żelazko itp choć bym nie wiem jak się starał do tylu nie zejdę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...