Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Arek76

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Arek76's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No jasne, a słuchaj, masz może pomysł na murek oporowy ? myślałem o fundamencie i murku z pustaków betonowych, musi być też dojście do altany, nie mam pomysłu na to w ogóle.
  2. I to jest bardzo dobry pomysł, w końcu to drewutnia, wyrównam ziemią, walnę folię, kliniec, załatwię palety i mogę zamawiać drzewo jeszcze w tym roku. Beton zawsze mogę wylać. Dzięki serdeczne.
  3. No a czyja ma być, jeszcze nie skończona więc nie wiem czemu sapiesz ? , po przemyśleniu deski raczej odpadną, krótka trwałość, drzewo ciężki,będzie min 15 m. Raczej beton, jeszcze rozważam kostkę i krawężniki ale dużo z tym zabawy.
  4. Cześć, buduję drewutnie 4 na 3 m, i mam problem z posadzką, tz. z czego mam ją wykonać. Myślałem o zaszalowaniu, zazbrojeniu i wylaniu betonu o grubości co najmniej 20 cm, oczywiście zdjęcie humusu i podsypka.Problemem jest spad terenu i dlatego przyszedł mi do głowy beton. Pytanie czy nie będzie to pękać, czy ta płyta (posadzka) będzie pracować sobie swobodnie bez pęknięć. Poradźcie. Niestety nie potrafię wstawić zdjęcia.
  5. Arek76

    Węgiel to śmierć

    Akcja propagandowa jak z eternitem hehe, nędzna prowokacja.
  6. Daruj sobie ten protekcjonalny ton. z ciebie to jednak jest tempa dzida, uwielbiam takich kolesi jak ty, którzy z niczym nieuzasadnioną pewnością ferują te swoje teoretyczne bzdety. Skoro wyszło że grzejesz pół roku tzn że gówno wiesz i gówno widziałeś i nawet nie powinieneś się odzywać w tym temacie. Ja w przeciągu 10 lat grzałem gazem, kominkiem, drewnem i węglem i nawet mi przez myśl nie przeszło żebym ferował jednoznaczne opinie na temat wyższości jednego nad drugim ( no poza kominkiem bo to jest nieporozumienie). Także oszczędź sobie tych mądrości, bo ktoś jeszcze cię posłucha i sobie krzywdę zrobi.
  7. chwila, to kolega Arturo72 nie grzeje ? tzn. teoretyzuje ?
  8. robus2000 miałem bardzo podobną sytuację. Paliłem kominkiem, miałem tez ogrzewanie gazowe. Po rachunkach za gaz podłączyłem kominek do CO i tak się męczyłem parę lat (syf, kotłownia w domu, słaba temperatura). W tamtym roku postawiłem komin systemowy, kupiłem piec i palę drzewem ( węglem jakoś nie za bardzo mi idzie). Powiem Ci że to była jedna z najlepszych rzeczy które zrobiłem, mam bardzo ciepło, opał przesezonowany poskładany w garażu także kulturka Gdy chciałem w tamtym roku na święta zapalić w kominku to moje panie szybko w niewybredny sposób mi to odradziły. Nawet dom mamy z podobnych lat, 10 cm styro, wełna, w tym roku wymieniłem okna na 3 szybowe i drzwi wejściowe z kompozytu ( mam nadzieje że coś tam lepiej będzie niż dotychczas. PS jak słyszę o "rekreacyjnym paleniu w kominku" to śmiać mi się chce. W każdym bądź razie odkąd mam piec kominka nie użyłem ani razu, nawet "rekreacyjnie " hehe Także powodzenia robus2000, sądzę Że to trafna decyzja. Pozdrawiam.
  9. Witam serdecznie, stoję przed wyborem drzwi zewnętrznych. Od jakiegoś czasu myślę nad drzwiami z wyżej wymienionego kompozytu. Podobno bardzo trwałe, same ochy achy. Ale nie mogę znaleźć zbyt wielu opinii niezależnych na ich temat, nie wiem z czego to może wynikać. Drzwi są dość drogie (ok 3000 - 3500 zł) i nie chciałbym wejść na jakąś minę. Może ktoś z Państwa posiada lub zetknął się z takimi drzwiami zewnętrznymi. Byłbym wdzięczny za poradę. PS. Są jeszcze drzwi zbrojone włóknem szklanym ( nie wiem czy jest to to samo co kompozytowe) Dzięki za ewentualne opinie.
  10. Witam, to mój pierwszy post na forum, ale przejdę do konkretów. Ostatnio zainteresował mnie fakt systemów zasilania opartych na fotoogniwach. W zasadzie byłbym zmuszony zakupić kompletny zestaw zasilający w jednej z działających firm, i tutaj nasuwa się pytanie jak to działa i jakie są wymierne korzyści z posiadania takiego systemu. Nie chciałbym reklamować firmy więc przedstawię elementy zestawu i prosiłbym o komentarz czy się do czegoś nadaje poza zasileniem dwóch żarówek:) Zestaw zawiera: - Dwie baterie słoneczne TECHsolar TS-Poly 130Wp - Inwerter TN-1500 24/230V 1500W - Dwa akumulatory żelowe HAZE HZY EV 12V 65Ah Ewentualnie myślałem żeby dokupić baterie lub akumulator ale nie znam się na tym i nie wiem czy jest sens takiego rozwiązania. Zestaw jest wpinany w istniejącą sieć i kosztuje 5700 zł. Jak mógłbyś coś powiedzieć lewarek na ten temat byłbym wdzięczny. PS. jeszcze może dodam że dom to 150 m2 z poddaszem, żarówki w większości energooszczędne , domownicy pracujący, wracamy ok 15.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...