Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adolf Nowak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

O Adolf Nowak

  • Urodziny 29.12.1963

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Przewodniczący partii
  • Mój klub zainteresowań
    Energia odnawialna
  • imię i nazwisko
    Dariusz "Adolf" Nowak

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznan, Poland, Poland
  • Kod pocztowy
    60-143
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Adolf Nowak's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wystarczy że poda Pan ile zużył gazu na swoje 130m2 w XII i I. Powinny to być zbliżone wartości. Jeśli nie były robione odczyty liczników,można na wyczucie +-15%. I wszystko się wyjaśni. Ja sądzę że ok 350m/mc.
  2. Z tym aby pamiętać że gaz od XII będzie zamiast 1.75 już 2.30/m3 brutto. (o ile Donek lub Kaczor nie doliczą coś na siebie za większy Vat).
  3. Panowie, moc grzewcza efektywnie "wyciągnięta" z 1m3 gazu a ciepło (jego energia), to dokładnie to samo. I nie jest to 8 a max 2.7 kW. 8 to nawet piece dynamiczne, pulsacyjne bądź wirowe nie dostarczą. I dlatego trzeba słono płacić za ogrzewanie gazem. Ale Was pociesze: gaza nie budjet, nie budjet prablema. Panjatna?:-]
  4. W temacie PC wypowiadał się Pan rozsądniej, choć też został ostrzelany przez ich adoratórów. Coś Panu powiem, ale niech Pan absolutnie nikomu o tym nie mówi, powtarzam jeszcze raz, do wyborów nikomu: energii w cenach bieżących, nawet uwzględniając EA, starczy na max. 5 lat. Już 3-4 lata te poziomy na każdym nośniku powinny być o 50% wyższe niż obecnie, by pokryć minimum inwestycyjne. Można w związku z tym opóźnieniem liczyć, że każdy dostępny obecnie tradycyjny nośnik energii będzie za 5 lat ok 5-6x wyższy w cenie niż obecnie. Co to oznacza, odpowie Pan sobie już sam.
  5. To nie herezje a regulacje unijne za CO2. Nie głosował nikt za Unią i nie wie co to jest?;-] Energetycy i przemysł już chce robić odwołania, bo sobie policzyli że są bankrutami. My już informujemy że koszt ogrzewania naszym NSBRJ200 (DRJ200) wzrośnie z obecnie 250 do 450/100m2 (norma 250W/m). Na pociechę elektryków dodam, że gaz od XII będzie droższy o 30% A węgiel? O, to już inna historia. Chiny będą go potrzebować tyle, że nakręca tak ceny, że za 3 lata Polacy o nim wogóle zapomną Dr Adolf Nowak NSPPP
  6. Przecież prosiłem w innym temacie, by podał Pan sposób swoich obliczeń. Ja podam jak najłatwiej to sprawdzić. Prąd wiadomo, z licznika przez godzinę działania PC. Ciepło, przez określenie przyrostu temp. na zbiorniku o określonej pojemności, przy zamkniętym zaworze wylotowym, również przez godzinę. I to wszystko. Proste?
  7. Dokładniej mówiąc, o ile kogoś to wogóle interesuje, prąd z EA wg zaczerpniętych info od 1go z beneficjentów tego projektu, będzie kosztował po doliczeniu do ceny hurtowej 750 (obecnie ok.200 PLN netto/1MWH) kosztów przesyłu, VAT i akcyzy, zamiast obecnych 58gr wg cennika ENEA G11 jedyne 1.5 PLN. Jednak znając skłonności do powiększania nieoczekiwanych kosztów w trakcie i po inwestycji, można już teraz spokojnie przyjąć to na 2 zet. Ale to za 10 lat. Narazie od 01.01.2013 koszt ten wyniesie napewno (nie ma już odwołania od tego;-]) 1 PLN (nocny ok 60gr). Udanego głosowania! Dr Adolf Nowak NSPPP
  8. Do p. Niedowiarka: a czego Pan nie rozumie z mojego tłumaczenia? Przecież to proste. Posiadacze PC łatwo mogliby powiększyć ich całkowitą efektywnosc, używając ich wyłącznie w trybie akumulacyjnym, tylko na taryfie nocnej. Wymaga to stosowania zbiorników o większej niż praktykowana pojemności, funkcjonujących w układzie naprzemiennym przy wykorzystaniu termozaworów. Tzn. najpierw napełnieniu podlega 1 zbiornik do temp. roboczej, a po jej osiągnięciu najlepiej przez mieszacz ulega rozprowadzeniu. W tym czasie dopływ zostaje zamknięty i napełniamy 2gi zbiornik. W ten sposób można znacząco podwyższyć efektywność całkowitą układu, nawet o kilkadziesiąt %%. Taki sposób magazynowania i rozprowadzania ciepła jest standardowy dla naszego NSBRJ200 (wcześniej: DRJ200). Czyli mówiąc jeszcze krócej: należy oddzielić fazę produkcji ciepła od jego dystrybucji. I wszystko. ;-] (A tak przy okazji: wie Pan co to buta NS, albo inaczej duma narodowa?)
  9. To prawda co Pan powyżej pisze, ale Arturo pierwszy w Polsce (oprócz Tadeusza B.) powiązał w sposób istotny normę cieplną z wydatkiem faktycznym. I to mimo że jest ze Śląska. Przy standardowym ociepleniu 250W/m2, Wasze PC mając faktyczny COP 1.3-1.5 są wysoce ekonomiczne. Jednak podnosząc wykonanie cieplne budynku już nie, bo nawet zmniejszając odpowiednio moc samej pompy a tym samym jej koszt, nadal pozostają duże koszty odwiertów. I to abstrahując od faktu, że koszt orientacyjny inwestycji rzędu 50.000 jest poza zasięgiem 90% domostw indywidualnych. Nawet w kredycie.
  10. Gdyby miał Pan COP=4, czyli jak słusznie i w dodatku nieliczny, określa Pan Niedowiarek, czyli stosunek mocy cieplnej wyprodukowanej, a włożoną pracę (pobór prądu), to przy tym poziomie COP wydałby Pan max. 600 Pln. To jeśli jak sądzę dom ma pow. 170m2 Można zmniejszyć te wydatki, całkowicie pokrywając potrzeby cieplne przez powiększenie objętości zbiorników i wykorzystanie układu tylko w taryfie nocnej. Wystarcza 2x300L. Wtedy 2godz. taryfy po południu, posłużą do uzupełnienia ubytku porannego. PC jest zbyt kosztowna by nie zadbać o to by niewielkim kosztem podnieść jej całkowitą sprawność ekonomiczna. Przec. COP dla PC to faktycznie 130-150% ale przez podany wyżej sposób można go podnieść o 30-40 do ok 200% rzeczywistej efektywności, czyli do 7x nad gazem i 10 nad węglem.
  11. Mysle ze po miom poscie w innym temacie, ma Pan ju pewnośc, ze inne rozwiązania mają całkowita sprawność min. 5 x mniejszą od PC. A krytycy tego nie rozumieją, gdyż teraz nawet uczeni w mowie i piśmie zatwierdzają sprawnosci własne piecy na poziomie 90% jako całkowite. To ze póżniej te dane nie zgadzają się z normą ocieplenia budynków, to już mały szczegół. W końcu, i tak ten ustrój przez każdego jest przepłacony 4-5x. Gdyby tak nie było, zarobki nie byłyby na poziomie prawie jak w Unii, tylko że liczone w PLN.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...