Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

putas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez putas

  1. Ja mam takie panele model: SG-HN100-GG. Bardzo fajne i pracują przy słabym świetle. Całą instalacje na razie na 3kW, chcę rozbudować do 6-9kW. Jak ktos chce zobaczyć i poczytać o ty więcej to zapraszam http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12518470#12518470
  2. Witam. Ja też mam GWC. 2 rury kanalizacyjne 110 położone równolegle na głębokości ponad 2m i długości ok. 70m każda. Działa od jesieni zeszłego roku i jak narazie jest OK.
  3. Jani_63 dzięki za odpowiedź. Ale masz gdzieś tamte informacje? Lub czy możesz w kilku słowach przypomnieć co tam pisali? Pytam tak, bo na logikę powinno być dobrze, bo po pierwsze czarne zawsze ciągnie do siebie ciepło ze słońca, a po drugie przez wymuszenie obiegu chyba nie powinno się przegrzać? Co o tym sądzicie?
  4. Witam wszystkich. Od kilku godzin przeglądam ten i podobne wątki. Kurde, ładnie tu napisaliście przez tych kilka lat. Nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, więc je zadam. W necie widziałem wiele bardzo prostych i tanich solarków (z chyba tu o to idzie). Nie wdając się w szczegóły, chodzi mi o zrobienie "skrzynki" przykrytej cienkim poliwęglanem, a w środku dość dużo zwiniętych cylindrycznie czarnych rur. Chcę zastosować czarne ruru do nawadniania ogrodu fi 16 lub 18. Rury podłączone do buforów kotłowni (2 bufory po 1500l każdy z dodatkową wężownicą do solara 25mb rury miedzianej fi 18 + dodatkowe wężownice, o których napiszę za chwilę) za pośrednictwem pompy cyrkulacyjnej sterowanej termometrem różnicowym, który będzie załączał pompę jak woda na wyjściu solara będzie wyższa niż w dolnej części buforów. W tym miejscu zapewne zapytacie po co mi 3000l gorącej wody lub jak ja chcę je nagrzać solarem. Ideą mojej kotłowni jest to, że piec nagrzewa zbiornik CWU i podłogówką, a nadmiar energii jest gromadzony w buforach, które potem powoli oddają ciepło. W buforach jest dodatkowa wężownica (pisałem o niej wcześniej), przez którą przepływa zimna woda, która się podgrzewa i dopiero trafia do zbiornika CWU. Dzięki takiemu ukłądowi palę średnio co 3 dni, a w domu ciepło i woda w kranie też godna. Mając taki układ chcę podłączyć dodatkowo do solarów. Woda w buforze powinna być na tyle ciepła, że CWU będzie dobra do kranu, lub bedzie wymagała tylko niewielkiego podgrzania. Rozpisałem się nieźle, a głównie chodzi mi o to czy ktoś testował taki solar z takich rur?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...