Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawelb1980

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pawelb1980's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Bryła zaczyna nabierać kształtu. Ponieważ chcemy mieć duże okna, musimy jakoś rozwiązać problem nasłonecznienia oraz zaglądania przez nie z zewnątrz. Niewielka odległość od ulicy sprawia że będzie widać co pływa w zupie. Nasi architekci zaproponowali zastosowanie przesłon przeciwsłonecznych, i przeciw-podglądaczowych. Zapewnią one max światła wpadającego do środka w okresie zimowym, zacienią w lato a przede wszystkim zasłonią nieco widok z ulicy(tyle teorii). Dodatkowo przesłony w formie obierka nadają bryle nieco zwariowany charakter. To się będzie działo na zdominowanym przez dworko-podobne domy osiedlu.
  2. Zacznę od tego że mam malutką działkę - jakieś 400 metrów, na której wymyśliłem sobie że postawię dom. Złośliwi urzędnicy powiedzieli- niema problemu ale (podobno to co znajduje się przed ale jest nieważne) powierzchnia zabudowy nie może być większa niż 83m. Dodatkowo dach musi być spadzisty, dwuspadowy lub więcej. Czyli nici z wymarzonej nowoczesnej kostki. Dodatkowo działka jest narożna - z dwóch stron ulice (może być trochę głośno). Pozostały mi dwa rozwiązania- znaleźć inną działkę (odpada) lub architekta który wykombinuje coś co sensownego wymyśli. No i wymyślił. Pierwsze koncepcje domku wrzucam. Kolejne szkice będą później. Teraz czekam już na pozwolenie, a czas oczekiwania umilę sobie umieszczając tutaj nawet ciekawą historię projektowania a potem mam nadzieję budowy domku w zupełnie nietypowej technologii.
  3. Kosztorys na pewno jest pomocny np w porównaniu kosztów budowy różnych domów z tego samego katalogu. Jeżeli chcesz go użyć do zarządzania budżetem budowy to lepiej go nieco zmodyfikować a raczej zrobić 3 różne kosztorysy w wersjach: optymistyczny (może być ten z katalogu), realistyczny (np. 10% wyżej) pesymistyczny (wszystkie ceny np. 20% wyżej). Fundusze na budowę zawsze planujesz pod kątem kosztorysu pesymistycznego, natomiast wydatki pilnujesz żeby nie przekraczały tych z optymistycznego.
  4. Drogi Panie, proponuję zakończyć tą żenującą dyskusję, jakie są ceny każdy może sprawdzić wystarczy użyć google.pl i wyszukać po nazwie materiału. Przekomarzanie się nic tutaj nie zmieni, chociaż w ten sposób widzę że nabił Pan te 13500 postów. Sprzedaje pan najdroższe okna więc nie dziwie się że daje Pan najwyższe ceny za montaż i OK. Odnośnie wentylacji to ma Pan całkowitą rację. Najpierw dajemy super szczelne okna z dopłatą 8000 a potem robimy dziurę w ścianie żeby nam wpadło świeże powietrze. Oczywiście też tak można. Nie wiedziałem tylko że jest Pan również ekspertem w energooszczędnych technologiach.
  5. jareko dzięki z szkolenie, mam nadzieję że mi tylko za nie nie wystawisz rachunku bo wybacz ale trochę drogi Jesteś JB-DK50-HVW kosztuje 13,19 brutto JB-DK100-HVW kosztuje 18,61 brutto
  6. mamiatko W całej tej pasjonującej debacie o kosztach uciekło nam sedno sprawy. Założenie takich okien w szczelnym domu to tak jak by sobie założyć torebkę foliową na głowę i jeszcze okleić taśmą. Bez wentylacji mechanicznej z rekuperatorem na pewno nie warto w to inwestować, bo i tak będzie trzeba w jakiś sposób te okna rozszczelnić. Czy planujesz wentylację mechaniczną?
  7. Pomijam osobiste wycieczki a skoncentruję się na liczbach którymi Pan zręcznie manipuluje: Konsole JB-D - zgodnie z zaleceniami SFS - 4 podpory i 10 kotew bocznych - koszt 346 PLN Konsola dolna JB-DK50-HVW cena 18,51 brutto przy wysunięciu 10 cm, jeżeli mniejsze wysunięcie to nawet trochę mniej Wspornik boczny JB-D100-40-AM8-T 13,65 /szt Suma 210 brutto Cena taśmy zależy od jej szerokości i waha się od 4 do 16 zeta za 1 mb. I co ciekawe, szersze taśmy kosztują r cena z Soudala to 110 PLN za rolkę o szerokości 150mm. co daje 4,4 PLN/metr bieżący. Jaką taśmę Pan zaoferował, 0,5 m szerokości? Pomijając mocno naciągane wyliczenia to mój post odnosił się do ceny robocizny na poziomie 6000 PLN a nie do ceny materiałów.
  8. Panowie montażyści W głowach Wam się poprzewracało. Za 6 000 statystyczny Polak musi tyrać 3 miesiące. Wydaje Wam się że jak ktoś jest frajer i buduje dom to można go wydoić do końca. Może ktoś szczerze podliczy ile potrzebuje roboczogodzin na taki montaż, ile płaci swoim montażystom. Poza tym co w tym dziwnego że klient prosi o kosztorys. Widocznie wyliczacie stawki na zasadzie: o Warszawiek to mu dopie.... 10 000 niech ma. mamiatko Jedyny sposób to zebrać kilka ofert, najtańszą i najdroższą odrzucasz a z resztą rozmawiasz.
  9. Warto pamiętać że pewne urządzenia mogą być wielofunkcyjne: czujki ruchu użyte do alarmu ale również do automatycznego włączania/wyłączania światła. Kontaktrony - znowu alarm ale mogą też wyłączać ogrzewanie czy klimatyzacje w pokoju (przy otwartym oknie). U mnie zainstaluję sterowanie ogrzewaniem, wentylacją. 80% oświetlenia mam na LED w tym RGB. W sterowaniu scen świetlnych będę miał uwzględnione ściemnianie LED ale również sterowanie kolorem. Warto więc zainwestować w system elastyczny który pozwoli na dowolną konfigurację i rozbudowę. Wynalazki na serownikach PLC czy centralkach alarmowych też pewnie będą działały ale funkcjonalność ich jest mocno ograniczona
  10. Okna wstawiała mi firma Abok z Warszawy. http://www.alusys.pl Robią okna na profilach Jawal TM 74 1.0. (U mnie kolor biały ale lakierują zgodnie z RAL). Profile te są wyjątkowo solidne, co ma znaczenie przy dużych oknach. U mnie największe szyby ważyły po 300 kilo. Dodatkowo okna są uszczelniane fartuchem EPDM o szerokości ok 25 centymetrów. Jedna strona fartucha wklejona jest w ramę okna, reszta przyklejona jest do ściany. Zapewnia to szczelność chyba nie osiągalną przy innych metodach.
  11. Super projekt gratuluję Też buduję indywidualnie nowoczesny- jak sąsiedzi mówią kurnik lub gołębnik. Kibicuję budowie i w razie czego służę radą odnośnie nowatorskich rozwiązań. Nawiązując do wątku o oknach to mam u siebie 80m2 okien aluminiowych. Część o wysokości 280cm. Jak by co to mogę polecić rozsądnie cenowego wykonawcę. Życzę powodzenia i pozdrawiam PB
  12. Buduję dom w technologii szkieletu stalowego. Mam stosunkowo trudną działkę jeżeli chodzi o ustawienie jak i ograniczoną powierzchnię zabudowy - 12m x 7m. W tym przypadku znaczenie ma grubość ścian. W moim przypadku jest to 26 cm w tym 23 cm to izolacja. Uzyskałem również dodatkową przestrzeń na poddaszu . Wysokość ściany kolankowej to 2,2 m więc skosy są praktycznie niezauważalne. Oczywiście dla kogoś kto ma 1000 metrową działkę i buduje 200 metrowy dom nie ma to żadnego znaczenia. Dla mnie dodatkowe 20 m2 jakie uzyskałem robi dużą różnicę. Polecam
  13. To jest mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich. Jest taki stary sposób na regulowanie ilości światła wpadającego do domu. Stosowany był w czasach kiedy jeszcze nie było mowy o klimatyzacji. Tym sposobem jest posadzenie drzewa liściastego w odpowiednim miejscu. W lato daje cień natomiast w zimę przepuszcza niemal całe światełko którego i tak jest za mało. Sposób skuteczny natomiast nieco czasochłonny. Warto więc czasami tak zaplanować działkę aby jakieś istniejące drzewo oszczędzić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...