Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Priko

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Priko

  1. Priko

    badania gruntu

    Witajcie Po latach dołączam się do tematu z pytaniem na jak długo jest ważna taka dokumentacja. Czy tak jak pozwolenie 2 lata i potem trzeba jeszcze raz od nowa, czy też może dłużej.
  2. A i jeszcze jedno:dlaczego chcę się tu budować? Na codzień pracuję w Krakowie - ruch, pełno ludzi, pełno samochodów, chaos. Wracając do domu chciałbym odpocząć od tego zgiełku. Moja działka znajduje się zaledwie 6km od mojego bloku, niemal w granicy miasta. Na działce spokój, cisza, cień drzew, świergot ptaków i widoki na pobliskie pagórki.Zamarzyłem sobie, że wybuduję tu dom, czy to się uda - zobaczymy. Dołączyłem zdjęcie( o ile mi się to udało). pozdrawiam wszystkich zapaleńców. https://picasaweb.google.com/lh/photo/G78uze1BPdAAweGyIHXC1WsLjWuHCTAwq4H7Jz5bZM8?feat=directlink
  3. Moi Drodzy! Dzięki za wszystkie rady:D. Mała uwaga starajcie się nie obrażać nawzajem, rozmawiamy tu o pewnym problemie. Starajmy się rozmawiać merytorycznie, a nie przyjmować zwyczaje z forów politycznych. Kilka uwag: nie obawiam się płyty - dla mnie byłoby to najłatwiejsze rozwiązanie, ale wydaje mi się, że może być ona niewystarczająca - dlatego poszukuję fachowca. Przed budową muszę dokonać badania gruntu przez geologa(robi się conajmniej trzy odwierty). na podstawie takiego badania, po wykonaniu całej dokumentacji, projektant opracowuje projekt zabezpieczenia domu(dlatego poszukuję projektanta). Takie badanie nie daje jednak pełnego obrazu, dlatego rozpatrywałem wykonanie wcześniejszego wykopu, ale nie wiem, czy muszę mieć na to jakieś zezwolenie? Poszukiwanie projektanta na swoim terenie (oglądając podobne domy), jest chyba faktycznie najlepszym rozwiązaniem. Ale temat wrzuciłem na forum, bo myślałem, że może tu zagląda jakiś fachowiec z mojej okolicy:). Nadal chętnie czytam Wasze wypowiedzi!
  4. Dzięki za sugestie. Sąsiad poniżej wybudował dokładnie tak: plyta zelbetowa i sciany zelbetowe na fundamecie, czyli tzw.wanna, tyle tylko, że on budował na płaskim terenie. Koszty projektu miał niewspółmiernie niskie, ale wykonawstwo już nieco droższe, no i budował z cegły i krył dachówką. U mnie dom drewniany kryty blachodachówką i na pochyłym terenie. Warunki zabudowy są, kilka lat temu robiłem nawet badania gleby i nie jest rewelacyjnie, ale da się budować. Cały kłopot polega na tym, że w dolnej części piwnica będzie na poziomie zerowym, ale teren jest niespójny i trzeba by jakość zejść ze dwa metry w dół. Natomiast u góry piwnica będzie zagłębiona prawie trzy metry i siada albo na skale, albo na dobrej glebie. obawiam się, że tzw.wanna może nie wystarczyć, trzeba by na dole dołożyć jakieś ostrogi, albo studnie.
  5. Witajcie Przeglądałem różne wątki i w zasadzie wysnułem jeden podstawowy wniosek: Najważniejszy jest dobry projekt i należy się go trzymać! Po co więc się zastanawiać, czy coś ma być tak, czy inaczej lepiej znaleźć dobrego fachowca, który wymyśli to o wiele lepiej od nas. Kłopot w tym, gdzie takiego szukać. W większości biur projektowych sprzedającyh projekty domów, chętnie dorobią projekt piwnicy, ale jak już jest mowa o terenie osuwiskowym, to już gorzej. Też można znaleźć chętnych, ale raczej takich, którzy na naszym projekcie będą się dopiero uczyć. Efektem tego będzie conajmniej zdecydowane podwyższenie kosztów, a wcale nie chce mi się przepłacać(nie biorę pod uwagę gorszej ewentualności - raczej osoba ucząca się przesadzi z zabezpieczeniami niż odwrotnie). Tak więc poszukuję fachowca, który wykona dobry projekt piwnicy(a jak jeszcze nie zedrze skóry, to by było miło)! Będę wdzięczny za wszelkie info! Pozdrawiam wszystkich forumowiczów z południa Krakowa i ok.Wieliczki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...