Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ŁukaszEwa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ŁukaszEwa

  1. Temat wałkowany od 7 lat co roku odkopywany. Tylu wspaniałych polskich producentów, tylu ekspertów. I nikt nie wynalazł rozwiązania. A są przeciez centrale wentylacyjne dla budynków komercyjnych z filtrami absolutnymi. Nie da się nic zaadoptować do domów jednorodzinnych? Czy rekuperatory podołają oporom filtrów Hepa? Jak dużym oporom centrale do rekuperacji są w stanie podołać bez ryzyka awarii/szybszego zużycia?
  2. Do sprzedania ok 100 szt stempli 2.80 do odbioru w Warszawa Falenica. Cena 4zł/szt
  3. jakiś pomysł?
  4. Cześć, potrzebuję pomocy w doborze koloru fugi 2mm do płytek z serii Venis Katmandu. Do płytki Beige wybrałam kolor Mapei Beż 132 (na zdjęciu Jaśmin 130 ale chyba za jasny) Do Katmandu Dark - Mapei Szary 113 Jaki kolor wybrać do Katmandu Moka (środkowa płytka na zdjęciu)? Wydaje mi się, że brąz ze zdjęcia nie pasuje. Może do wszystkich będzie pasował beż ?
  5. Pod warunkiem, że jest możliwość wyprowadzenia na zewnątrz. Poza tym wydaje mi się, że instalowanie okapu a obok w drugim kanale pozostawienie kratki jest kiepskim pomysłem. Przy okapie dużej mocy i braku wystarczającego dopływu powietrza (nawietrzników itp) może (?) następować cofanie powietrza z kanału grawitacyjnego.
  6. ŁukaszEwa

    Miski WC rimless, rimfree

    Podbijam. też jestem ciekawa jak to się sprawuje w porównaniu do standardowych.
  7. Witam, jak w temacie - muszę rozdzielić dostępne w jednym kominie 3 kanały wentylacyjne na: 2 łazienki (parter i piętro - jedna nad drugą) i kuchnię. Kuchnia bez gazu - z płytą indukcyjną. Wydaje mi się, że są 2 opcje: 1) jeden kanał do okapu, drugi kanał w kuchni z kratką, trzeci do 2 łazienek 2) jeden kanał do okapu, drugi i trzeci do łazienek + kratka wentylacyjna w salonie półotwartym na kuchnię Które rozwiązanie to mniejsze zło?
  8. Rzut monetą o nominale 1000zł Taka różnica w cenie...
  9. A mając do wyboru wkład kratki.pl Zuzia lub Nordflam Torres, który lepiej wybrać ? Kominek opalany rekreacyjnie zatem najważniejsze kwestie estetyczne czyli czysta szyba itp. Torres ma m.in szkło pirolityczne a Zuzia tego nie ma... Torres: OPIS PRODUKTU palenisko stałopalne wykonane z żeliwa szyber popielnik z regulacją dopływu powietrza do spalania system regulacji dopływu powietrza trzeciorzędowego (z tylnej ściany komory, tzw. "dopalanie") podwójna tylna ściana ruszt grzebień ochronny szkło witroceramiczne szyba boczna łączona bez "szprosa"
  10. Czyli możliwe jest następujące zaprogramowanie centrali: 1) naruszenie strefy I powoduje wysłanie SMS bez włączania sygnalizacji dźwiękowej. 2) naruszenie strefy II powoduje włączenie sygnalizacji dźwiękowej oraz połączenie z wybranym numerem a po odebraniu/rozłączeniu, wysłanie SMS. Dobrze zrozumiałem?
  11. Czy Satel WRL można zaprogramować aby: -w przypadku załączenia alarmu centala wysłała sms oraz jednocześnie zadzwoniła na wybrany numer? -naruszenie np. strefy 1 powodowało wysłanie sms ale bez uruchomienia sygnalizatora a naruszenie pozostałych stref powodowało "normalne" działanie (sygnalizator+sms)?
  12. Pytanie do posiadaczy NIBE f1245 lub podobnych. Jakie maksymalne temperatury zasilania uzyskiwaliście bez włączania grzałek? Ja jestem na etapie wygrzewania wylewek i temperatura zasilania nie przekracza 35st (na powrocie ok 5st mniej). Zastanawiam się czy to normalne
  13. Tak styk sabotażowy otwarty ale czujki wyprogramowane z centrali (niewidoczne dla centrali). Wisi na kablu (wykluczenie drgań mogących ją wzbudzać oraz wilgoci) a mimo to potrafi się wzbudzić (zapalona dioda).
  14. Obwód sabotażowy jest otwarty. Napięcie i rezystancja nie była mierzona. Centrala Integra WRL, czujki wpięte do ekspanderów CA-64 E. Wersji oprogramowania nie znam - sprzęt nowy - zakładam, że oprogramowanie też w miarę aktualne. Obecnie centrala ustawiona jest tak żeby nie widziała inercyjnych (fałszywe alarmy)/ Problem polega na samoczynnym wzbudzaniu się samej czujki - zapala się dioda (na czerwono lub pomarańczowo). Bywa, że się zapali i nie gaśnie. Innym razem jest OK czyli dioda jest zgaszona i wzbudza się po stuknięciu. Czujki wymontowałem z obudowy aby wykluczyć wpływ wilgoci (na szybach i ościeżnicy krople wody). W trakcie montażu była duża wilgotność w domu ale wg specyfikacji IMPAQ+ działają do 95% wilgotności.
  15. Mam świeżo zamontowane czujniki inercyjne Impaq+ w nowo wybudowanym domu. Czujniki wariują - losowo wzbudzają się nawet po wymontowaniu z obudowy (wiszą na kablu). Nie mam pojęcia co jest nie tak. Poniżej zdjęcia montażu - prośba o spojrzenie czy jest OK i propozycje skąd ten problem.
  16. czym należy zasypywać odwierty? od góry urobkiem? piaskiem 0-2 czy lub 2-16mm?
  17. Odpowiedz brzmi 3000-3500zl netto plus koszt skrzynki...
  18. Jaki jest orientacyjny koszt wykonania tablicy wg poniższej specyfikacji zakładając dobre urządzenia EATON/HAGER: tablica 72 pola Wyłącznik główny Lampka Faz 1 polowa Ochronnik typu "B+C" Wyłącznik różnicowo-prądowy trójfazowy 2 szt Wyłącznik różnicowo-prądowy jednofazowy 3 szt wyłączniki nadmiaroprądowe 1polowe B10 - B16 - 20 szt Wyłączniki nadmiaroprądowe 3 polowe B16-C20 - 4 szt Dom jednorodzinny 200m2, ok 100pkt el (wypusty i gniazda)
  19. Znalazłem takie rewelacje powielane na stronach firm: Dlaczego głębokość odwiertów powinna wynosić co najmniej 80m? Pierwsze 5 m w okresie zimy należy traktować jako stratę energetyczną. Średnia temperatura zasilania pompy ciepła w okresie sezonu grzewczego wynosi ok. 6oC. Ponieważ temperatura gruntu do 5m głębokości nie przekracza 6oC następuje utrata energii. Kolejne ok. 10 m jest regionem neutralnym. Ponieważ temperatury zasilania pompy ciepła i gruntu są na podobnym poziomie, nie następuje wymiana energii (ciepła). Przyjmuje się, że od ok 14 m następuje pobór energii. Ograniczeniem głębokości dla odwiertów na poziomie 125 m nie są ograniczenia techniczne, a raczej fakt, iż dla stosowanych rur PE oporu przepływu znacznie wzrastają dla długości powyżej 250 mb (125x2). Wiercenie głębiej okupione byłoby nadmiernym zużyciem energii elektrycznej pomp obiegowych. Decydując się na odwierty np. 60 m należy pamiętać, że 25% takiego odwiertu jest wydatkiem nie przynoszącym żadnych korzyści energetycznych.
  20. I cały czas do 40m jest woda? Piasek i żwir wychodzi mokry ?
  21. Dzięki wszystkim za odpowiedź! Nie bardzo rozumiem. Wydaje mi się, że właśnie do 60m są najlepsze warunki: zawodniony piasek,żwir (max uzysk 60-80 W/m) a głębiej iły i muły (max uzysk 40-55 W/m). Taki profil wynika z tego rysunku oraz z rozmów z wykonawcą, który wiercił już na Wawrze i okolicach. Geolog również potwierdza mniej więcej taki układ warstw (oczywiście wiem, że rzeczywistość może być inna). Zgadzam się - gorszy uzysk będę mieć do 8m: suchy piach (uzysk <25 W/m). Potem zaczyna się woda czyli dobre warunki (mam odwiert - ujęcie wody na 12m). Czyli minimalnie mniej prądu przy 4 odwiertach:) Zatem jakie argumenty za 3x75m
  22. potrzebuję ok 220-240m odwiertów Sprawdzałem przekrój geologiczny: do ok 60-65m jest piasek+żwir, głębiej iły, muły Współczynnik mocy cieplnej: przy 1800 godz pracy przy 2400 godz pracy suchy żwir, piasek <25 W/m <20 W/m zawodniony żwir, piasek 60-80 W/m 55-65 W/m silnie zawodniony żwir, piasek 80-100 W/m 80-100 W/m iły, gliny 40-55 W/m 30-45 W/m Czy lepiej zrobić odwierty 3x75m czy 4x60m ?
  23. Czy mógłby ktoś wkleić, podesłać umowę na wykonanie pompy ciepła i podłogówki?
  24. Jako, że 1,5 miesiąca temu szukałem info nt. betoniarni (dostawa na Wawer) podaje stawki i swoje uwagi: Uwagi ogólne: -wszyscy liczą za dojazd pompy 240-260zł bez względu jak daleko jest betoniarnia -gruszki max 8m3 (przepisy), zamawiając 10m3 muszą jechać 2 gruszki i trzeba płacić za 6m3 powietrza (35złx6=210zł) -jak wyżej, w przypadku mniej niż 8m3 za m3 powietrza płaci się 30-40zł [table=width: 550, class: grid] [tr] [td][/td] [td]B10[/td] [td]B20[/td] [td]Pompa(dojazd+praca)[/td] [td]Uwagi[/td] [/tr] [tr] [td]Lafarge[/td] [td]188[/td] [td]205[/td] [td]240zł+240zł/h[/td] [td]brałem B10, płatność z góry(zwrot nadwyżki za pracę pompy - czekałem miesiąc czasu, trzeba się przypominać) [/td] [/tr] [tr] [td]ThomasBeton[/td] [td]165[/td] [td]179[/td] [td]240zł +240zł[/td] [td]brałem B10, pracę pompy liczą min 1h - jak zamówiłem 3m3 i pompowali 15min to i tak zapłaciłem za godzinę + dojazd [/td] [/tr] [tr] [td]BostaBeton[/td] [td]185[/td] [td]205[/td] [td]260zł +260zł/h[/td] [td]brałem B20, cena kilka % do negocjacji, czas pracy pompy rozliczany zgodnie z rzeczywistą pracą, bez wpadek[/td] [/tr] [tr] [td]Dyckerhoff[/td] [td]165[/td] [td]185[/td] [td]240zł+240zł/h[/td] [td]nie brałem, rezerwować 2 dni wcześniej[/td] [/tr] [/table]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...