Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kallas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kallas

  1. Niestety dołączamy się do nieprzychylnych opinii nt. p. Mariusza. U nas źle zrobił praktycznie wszystko, czego się dotknął. Nasz "fachowiec": 1) zamontował 1 z 4 nóżek od brodzika na plastikowej rurze odpływowej, 2) przy montażu brodzika nie zamontował elementów koniecznych do montażu obudowy/panelu, 3) panel prysznicowy przykręcony był na 1 śrubę (z 4), pomieszana woda zimna z ciepłą, nie w tym miejscu, które ustaliliśmy (cud, że z deszczownicy woda nie leje się poza kabinę!) 4) wc powieszone na 1 śrubie (cieknące), 5) ściany równane i "gładzone" bez demontażu gniazdek i z wiszącym kablem, który miał być na suficie, 6) płytki na podłodze położone tragicznie, krzywo, łączenia można wyczuć nawet w kapciach, 7) geberit miał odchyłkę 1 cm na 1 m, a płytki były tak położone, że nawet trudno to opisać - zostało poprawione, równa linia płytek, która miała być ozdobą przy drzwiach, ma 0,5 centrymetrową szczelinę, którą teraz trudno zniwelować, 9) płytki, które specjalnie kupiliśmy duże (30x60 cm) zostały poucinane w połowie długości łazienki, ponieważ były układane od 2 stron. Generalnie niedbalstwo maksymalne, zamiast porządnie sprzęty podłączać, dokręcać, p. Mariusz wszystko montował na aby aby, nie mierzył, nie otwierał nawet instrukcji od sprzętów. Mamy wybrudzone wszystkie gniazdka, framugi itp., ponieważ nic mu się nie chciało odkręcić przed poprawianiem ścian. Kontakty zostały tak pomieszane, że żeby podłączyć światło, trzeba było przewiercać puszki, ponieważ p. Mariusz umieścił kable od 1 gniazdka w 2 puszkach. Przewód od prądu 3-fazowego został po prostu wetknięty do listew łączeniowych, przez co można było go wyciągnąć ręką. Żadna z 10 płytek na podłodze w łazience nie została położona równo, o ścianach nie wspominając. Mamy tylko nadzieję, że któregoś dnia nie zalejemy sąsiadów przez wadliwie wykonane instalacje, których nie widać ("w ścianie") I jeszcze przez większość dni p. Mariusz pracował w asyście.... 3-letniej córeczki. Kiedy z bliska zobaczyliśmy, co tu się dzieje, oczywiście pożegnaliśmy się z "fachowcem", niestety szkody, które wyrządził są nie do naprawienia (należałoby zrobić generalny remont, na co po prostu w tej chwili nas nie stać). Być może, gdybyśmy lepiej potrafili zidentyfikować p. Mariusza, dziś cieszylibyśmy się ładnie wykończonym mieszkaniem. Niestety dysponowaliśmy tylko nr telefonu i adresem e-mail, które niewiele dały w poszukiwaniu opinii, oraz zdjęciami przesłanymi w ofercie. Dopiero teraz, po odkryciu kolejnego partactwa tego pana, postanowiliśy go "wytropić" i udało nam się ustalić, że p. Mariusz Chamerski, majek1921, czy MAJK-BUD, tel. 790402209, to jedna i ta sama osoba, przed którą niniejszym przestrzegamy.
  2. Konbet robi stropy strunobetonowe. Cena ok 110 zl/m2. Ukladasz w 2-3h. Ja na wiosne takie klade.
  3. ja na probe zrobilem sobie taka scianke z kilku pustakow BK12. pokleilem to na klej w piance InstaStik. probowalem to rozwalic. pustaki popekaly a spoiny trzymaly dalej. mysle ze niejedna zaprawa jest slabsza od tego kleju. warunek jest jeden - powierzchnia musi byc idealnie rowna aby spoina byla jak najmniejsza.
  4. Witam w zwiazku z tym ze chce miec koniecznie drewniano/betonowa elewacje kombinuje z konsktrukcja sciany. Stad moje zapytanie. Czy taki uklad patrzac od wewnatrz bedzie ok? Solbet 24cm Styropian 10cm Solbet 6cm Elewacja na ruszcie Pomiedzy bk a styropianem nie bedzie pustki, wszystko klejone na pianke. pozdrawiam
  5. sam chce budowac ten dom wiec pomalowanie kilkudziesieciu metrow elewacji to zaden problem. a tynki pomijajac ich wyglad tez trzeba malowac co jakis czas. klinkier tez wypada co jakis czas wyczyscic.
  6. to sobie pomaluje co te 5 lat. dla mnie to zaden problem. a tak wogole to taka sciana 24+20 ma U=0,2. Sciana z ytonga energo 0,19. styropian tani wiec mozna klasc grubo.
  7. wychodzi mi ok 10 tys wiecej jesli bym dal silke E24+20 cm styropianu. problem w tym ze chce cala elewacje zrobic z drewna laczonego z plytami betonowymi. nie bardzo wyobrazam sobie to wieszac na styropianie czy na 20 cm kotwach.
  8. a z czego masz ta sciane? tez z porothermu? ja osobiscie planuje budowac z ytonga energo 48 klejonego na pianke poliuretanowa dryfix + do tego elewacja drewniano/betonowa.
  9. przeciez Wy macie murowany ten porotherm na zwykla zaprawe. ta sciana to jeden wielki mostek termiczny.
  10. tyle ustanowila gmina podczas podzialu dzialek. chyba takie sa przepisy. po prostu kupilem dzialke ze sluzebnoscia.
  11. a ja daje taki strop http://www.konbet.com.pl/Lekki_strop_panelowy_SMART,1616.html cena ok 120 zl/m2. strop z ytonga to porazka pod wzgledem akustyki. 3 balkony??? mialem 3 balkony w poprzednim domu. uzywalo sie tylko jednego w lazienece tylko po to zeby wywiesic tam pranie. oczywiscie tylko latem. teraz nie bedzie zadnego balkonu
  12. a ktos budowal z tego? http://www.konbet.com.pl/Lekki_strop_panelowy_SMART,1616.html cena to ok 110 zl/m2 netto
  13. ja chce obnizyc dach wiec sasiad niech sie cieszy. zreszta w promieniu 200m nie mam sasiadów
  14. mam dokladnie ten sam problem. w planie jest 30-45 st a ja chce 22. jestem na etapie projektu wiec projekt jest na 30 st a w rzeczywistosci bedzie 25. niech sobie mierza. przy rozpietosci dachu 9m to roznica ok 0,5m chociaz np w takim domku 30 st nie wyglada tak zle http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-centuriach/m4ae5ba81eb827,3
  15. a budowal ktos z ytong energo 48?
  16. Witam planuje na wiosne budowe wymarzonego domku. Sciany chce postawic z Ytonga Energo 48 cm klejonego na Dryfix. Czy ktos z Forumowiczow ma juz domek z tego materialu? Albo moze cos slyszal. Szczegolnie jesli chodzi o energooszczednosc. pozdrawiam kallas
  17. czy mozna Ytong'a 48cm "murowac" na Dryfix? wyglada to swietnie. z pomocnikiem postawilbym kondygnacje w wekend.
  18. hej masz moze jakies fotki lub rysunek tej plyty? mnie wychodzi domek w rzucie 10x15m. wg wstepnej kalkulacji chcialbym wlasnymi silami zrobic fundamenty za ok 15-20 tys.
  19. peter faktycznie moglby byc problem z oddaniem wilgoci. moznaby dac tez jakis katownik azurowy co jakies 2m mandm7 pewnie ze plyta bylaby optymalna tylko te koszta. w moim rozwiazaniu raczej mostkow nie bedzie bo drewno to nie beton wiec wolalbym zaoszczedzic tych parenascie tys.
  20. http://www.silikonypolskie.pl/?opt=asortyment&item_id=163
  21. Witam wszystkich forumowiczów Przygotowuje sie do budowy domu z bala a wlasciwie z drewna konstrukcyjnego profilowanego KVH. Jest to drewno suszone komorowo, strugane i fazowane. Laczenia na mikrowczepy sa co ok 2m. Cena to ok 1600 zl/m3. Ponizej znajduje sie przekroj sciany jaka bym chcial zrobic oraz przy okazji przekroj przez fundament. Bardzo bym prosil o Wasze uwagi szczegolnie jezeli chodzi o sciane. Obecnie moim faworytem jest ekofiber przy czym po ulozeniu warstwy o wys. 1m dalbym pasek z pianki poliuretanowej (taka z puszki) zeby zapobiec osiadaniu ekofibru i tworzeniu sie dziury na szczycie sciany. Wentylacja bedzie mechaniczna z odzyskiem oraz GWC glikolowy. Ogrzewanie podlogowe elektryczne oraz kominek z rozprowadzeniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...